Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hazudozok a munkámról. Lehet...

Hazudozok a munkámról. Lehet ezt hosszútávon csinálni? Hihetö?

Figyelt kérdés
Sajnos súlyos beteg, leszázalékolt ember vagyok. Kívülröl nem látszik, ruhában senki sem mondja meg rólam, hogy beteg vagyok. 3 szívmütétem volt születésem óta. Dolgozni teljes munkaidös állásban sose tudtam. Sajnos nem vagyok eszes, ügyes kezü, így grafikus, weblap tervezö, ilyesmi nem megy nekem. Jelentkeztem online programozói tanfolyamra, de a tesztem alapján még a pénzért se vettek fel a tanfolyamra. Tényleg sok mindent megpróbáltam, nem kifogás. Így a segélyböl és családom pénzéböl élek. Nagyon szégyellem. Bár cserébe mindenben segítek, minden feladatot elvállalok itthon amit tudok! Tényleg mindent! Viszont amikor idegenek közé kerülök és rákérdeznek, szégyenemben hazudozni szoktam. Meg azért is, hogy ne kelljen boldog-boldogtalannak a betegségemröl beszélni. Azt szoktam mondani, hogy raktáros vagyok vagy targoncás. Nem tudom mennyire hihetö ez. Targoncavezetö rokonom van, raktáros is, az ö sztorijaikat szoktam mondani.
2022. márc. 8. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem mégy őrködni? Egy portán csak el tudsz ülni.
2022. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerinted hazudni nem szégyen? Nem ciki, ha lebuksz?
2022. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

neked mi a hátrány?

A könnyű fizikai munka is megterhelő?

2022. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Már az is hazugság, hogy nem tudsz dolgozni.

Olyan nő állt mellettem 8 órát a gyártósoron, aki pár hónappal azelőtt szenvedett autóbalesetet. Ripityommá tört a csípője is, élete végéig sátlikálni fog. A másik idősebb nőt pár hónapja műtötték méhnyakrákkal, mindent kipakoltak. A harmadik "csak" nyugdijas és volt vagy 120 kg. Hát öregem, én úgy dolgoztam le a 8 órát, hogy az első szünetre alig tudtam lábon állni, de nem mertem panaszkodni, fiatalon és egészségesen.

Rokkantnyugdíjasként könnyebb sok esetben elhelyezkedni, mert kap a cég rengeteg kedvezményt.


Mi lesz, ha a szüleid nyugdíjba mennek? Majd dolgoznak ők halálukig, mert te nem "tudsz"?


Mi van, ha megkérdezik, hogy hol dolgozol?

2022. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Az, hogy volt már 3x szívműtéted, nem jelenti azt, hogy nem mehetsz el egy raktárba csomagolni.

Szégyellheted is, hogy nem dolgozol.

2022. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A mütétektöl nem gyógyultam meg! 2 kg-ot emelhetek maximum, rengeteg gyógyszert szedek. Sokszor szédülök el, néha el is ájulok. Szívelégtelenségem van! A vége átültetés lesz …

Nem szép dolog pálcát törni valaki feje felett. “Menj el örnek, csak ülni kell”. Jó is lenne. Tanfolyamot kell végezni, orvosi papírt is vinni kell, hogy egészséges az ember! Nem csak úgy van, hogy odaülök. Ne nézzétek le az öröket, nem az utcáról rágatják be erre a munkára az embereket

2022. márc. 8. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

6

Oké. És van erről valami papírod is? Tehát pl. megváltozott munkaképességű papírod meg van? Ha igen, akkor azoknak is van munka, nagyon sok ilyen álláshirdetést látok.

2022. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6


Ne erezd magad rosszul ettol.


Ne hasonlitsd magad masokhoz, valakinek be lett nyomva az easy gomb az eletben es semmit nem kell csinalnia, valakinek meg az ellenkezo.


En oszinten igazi hulye embert meg nem lattam, max olyat akit nem erdekelt annyira a dolog vagy nem volt onbizalma. Boven megmerem kockaztatni hogy te is kepes lennel, csak gondolom nem volt neked megmondva hogy mit hogy.


Amugy meg rengeteg ember hazudik hasonlo dolgokban. Sokan hazudnak hogy nem maganyosak, millio haverjaik vannak, parkapcsolatban vannak csak hogy ne tunjenek ki "rosszul" a tomegbol.


Viszont szerintem kerdezo, itt ne keress igazi megoldast, mert a legtobb ember rosszindulatu itt es csak beszologatnak meg kielik a merguket itt online mert nyomorognak/unatkoznak.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne legyel optimista itt a gyakorin, sot, inkabb legyel pesszimista.

2022. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!