Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem irritál a gyerekes...

Titeket nem irritál a gyerekesek arroganciája?

Figyelt kérdés
Akiknek minden második mondatuk úgy kezdődik, hogy "ha lenne gyereked...".

2022. márc. 12. 16:18
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%
Az arrogáns emberek irritálnak. Van köztük gyerekes és gyerektelen is.
2022. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is van, de mikor más anyukáktól hallom ezt engem is el kap az ideg. :D
2022. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenekkel sem beszélek, ha beszélnék, akkor visszatüzelnék neki 1-2 dologgal, pl.: miért kell akkor az áldott pulyáknak szétverni hót részegen mondjuk az utcai szemeteseket, üvegeket, majd angolosan távozni onnan, azt játszva, hogy:

"Én nem voltam, ott sem voltam".

2022. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
94%
13.- Teljesen igaz!
2022. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
90%

Dehogynem. Mint például #3.


A gyerekesek javarésze azt hiszi, hogy ez a részükről óriási és ritka teljesítmény, hogy csináltak pár gyereket. Az ő világrendszerükben ezért különleges bánásmód jár. Meg lehet azt is nézni, hogy a legtöbb terhes nő is hogyan mászkál - mintha ő lenne maga az atyaúristen.


Szerintem az oka lehet ennek az valamiféle belső keserűség náluk. Sokan megbánják, hogy gyereket vállaltak, csak ezt nem merik bevallani, mert a társadalom szemében az ilyesmi még tabu. Amikor egy pár gyereket vállal, csak a hirtelen jött figyelmet, a cukimuki instapillanatokat, a facebookon nyalizó rokonokat és úgy általában ezt a cukormázas happyminden-születéscsodája-jajdekülönlegesvagy képet látják. Aztán sajnos amikor már meg van a gyerek, akkor jönnek rá, hogy ez nem is olyan egyszerű és mindig vidám dolog. A legtöbb friss szülő ránézésre szánalomra méltó sajnos. Nem látni rajtuk boldogságot, inkább kialvatlanságot, türelmetlenséget, ürességet, valamiféle megbánást is. A nők teljes személyisége eltűnik és felváltja a helyét az "anyuka". Az energikus, sugárzó, kedves, okos, kalandvágyó nőkből egy fáradt, táskás szemű embermaradvány lesz. A szabadság már csak egy álom. A pénzük fogyóban. Sokuk alig ismeri a párját, mert manapság nagy divat igen hamar belevágni. Ezt a keserűséget pedig kivetítik inkább másra, magukat próbálják meggyőzni, hogy még mindig felsőbbrendűek, ugye még mindig különleges vagyok, mert gyerekem lett? A mások szabadságának, jobb pénzügyi helyzetének, nem tönkrement testének, több szabadidejének az irigylése is hozzátesz ehhez a megjátszott arroganciához. Meg szerintem az is, hogy sokaknak tényleg a gyerekük az egyetlen dolog, amit "elértek" az életben.


Tisztelet a kivételnek természetesen. A lényeg az, hogy ha nem lenne szociális nyomás mindenfelől, szerintem kevesebb ember vállalna gyereket.

2022. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
92%
A gyermekesek nagy rèsze azt gondolja, hogy szül egy gyereket, az már egy emberfeletti, mindenek feletti teljesítmèny. Nyilván, nagy teljesítmény. Ez igaz. De nem mindenki akar gyereket nevelni.
2022. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
92%
Ha meg valaki nem akar gyereket, arra úgy néznek, a gyermekesek, mint valami hatalmas bűnözőre.
2022. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
18%

A gyermektelenek nagy része meg lenézi a gyemekeseket, hogy neki mennyivel jobb az élete, nincs gondja a gyerekkel.

Nem tudom ki kezdte az ellentétet gerjeszteni, de ebben is kialakult két tábor, mint Magyarországon szinte mindenben.

2022. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem tudom, a lenézés inkább a gyerekesek szokása. A gyerektelenek alapból nem is foglalkoznának ennyit a témával, általában a gyerekesek kezdik, a gyerekesek szokása a gyerektelenekbe belekötés is. Ez is szerintem az irigységre vezethető vissza.
2022. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
17%

Francokat, egyikotok birtokaban sincs reprezentativ kutatas hogy melyik fél arrogansabb es melyik kezdi a masikat bszogatni.


De vilagosan latszik hogy itt ezen a forumon a gyerektelenek hőzöngnek, teljesen alaptalanul. Irigykedtek h nincs batorsagotok…

2022. márc. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!