Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le arról, hogy...

Hogyan szokjak le arról, hogy állandóan mérem magam?

Figyelt kérdés

Már 1 éve, hogy mindennap megmérem a súlyom, főleg az este, utolsó étkezésnél. Van, hogy napi 5x - 6x előveszem a mérleget.

S ha egy kg-val is több mint tegnapelőtt akkor teljesen kétségbeesek.

Ma ugyanez.

4 napja kb. 54 voltam majd tegnap előtt 54,4

tegnap pedig 54,6

ma pedig 55,01

Most megint rögeszmém lett, hogy fogyókúráznom kell, illetve előre megtervezzem aznapi étrendemet.

S mindig nézegetem a hasam tükörbe amit látok, hogy egyre nagyobb.


Mit tehetnék ezek ellen?


Köszönöm előre is!:/


2022. márc. 17. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj pszichológushoz! Túlságosan rágörcsölsz ezekre, és tulzottan szigorúan veszed.
2022. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mérleg függő vagy :D de nyugi lehetne rosszabb :D


Ha amúgy hajlamos vagy súly problémákra és nehezen kontrollálod az evést lehet ez nem olyan rossz módszer. Szóval szerintem ne parázd túl. Ha neked ez így működik, akkor soha rosszabbat.


Szóval szerinem csak annyi kellene, hogy ne parázz az eredményen, csak örülj neki, hogy látod, hogy több és mondjuk mérleg nélkül nem 10 kiló plusznál veszed észre. Szóval válaszd el a mérlegelést és azt, hogy hogyan reagálsz az eredményre. Szerintem az nem ártalmas hogy ráálsz a mérlegre, viszont örülhetnél a visszajelzésnek. Szóval ebben láthatnád a jót.

2022. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Humor Herold ***** válasza:

Van erre egy megoldás. Ha esélyt sem adsz a félelemnek.

A mániákus mérlegelésed arra vezethető vissza hogy félsz...a tükörbe való nézelődésből kiindulva és írtad is...attól félsz hogy hízol.És ezt minden létező formában próbálod leellenőrizni, figyelni.

Most lehetne boncolgatni azt hogy a félelmed sem véletlen...mármint valószínű nem nevezhető tökéletesnek az étkezésed, vannak benne vétkek.Ami okot adhat a bűntudatra és a félelemre is, hogy bizony annak meglesz a következménye.

Ha viszont előre megtervezed az étkezéseidet egy hétre, akár kisebb vétkekkel felturbózva, kipróbálod, akár kiszámolva a kalóriát akár csak látván az eredményt...és ha kielégítő számodra,és a súlyod sem gyarapodik, akkor tartod magad ahhoz...esetleg változtatsz néha ezt azt a változatosság kedvéért.De ezzel 100%-osan tudod kontrollálni a problémád,és nyugodt lehetsz, mert tudod hogy az étrend amit követsz nem fog hízáshoz vezetni.

Tudatos táplálkozás... Így hívja a köznyelv :)

De szinte biztos vagyok benne ha elolvastad mindezt azt mondod rá hogy hülyeség és hogy jó lesz neked a mérleg :)

Mi történne ha valaki elcsenné egy nap a mérlegedet?

2022. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem kb 3 évig tartott ez😂. Majd elmúlik. Én mindig reggel mértem magam, aztán hétvégén, már csak heti egyszer. Végül, ha egy hónapban 1x 2x,akkkr sokat mondtam. Pedig vettem csili-vili okos mérleget, okos karkötővel, meg telefonos appal😂
2022. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mérleg a horoszkópod? :D
2022. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy időben nekem is tartott, aztán amikor kimerült az elem, nem tettem be újat.


Felesleges stressz. Menzesznél több vagyok amúgy is, van időszak amikor stresszelek, kevesebbet eszek, akkor lemegy, felesleges, hogy ehhez kössem a sikerélményemet, kudarcomat.


Van napi három étkezés, amikor úgy eszek, hogy jól lakjak, de ne érezzem azt, hogy kidurranok, odafigyelek, hogy zöldséget is fogyasszak meg gyümölcsöt, legyen egy melegétel, tehát normálisan egyek, olyan nincs, hogy ha valaki normálisan eszik akkor elhízik. Ha kicsit bőségesen ettem, többet mozgok vagy akkor másnap könnyebb ételt eszek. Általában, akik 10-20 kilóval vannak az átlag súly fölött, de elmondásuk szerint madáradagokat esznek, ott is kiderül, hogy vannvalami bibi az étrendben, rendszertelen evés vagy ezt-azt beleraknak az étrendbe. Az ismerősöm pl úgy ette a fagyit, hogy beleöntötte az m and ms drazsét, kávézókban vette az agyon cuktozott zsíros lattekat, gyorsbüfézett hetente, fagyizott, heti három-négy alkalommal csinált valami ilyet, mert ez csak kicsi, ez belefér és csodálkozott, hogy emellett hízik.

2022. márc. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól, hogy elhagytátok a mérleget egy idő után, nem lehet, hogy segített kialakítani egy jó étkezési szokást, ritmust?
2022. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!