Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki soha többé...

Van itt más is aki soha többé nem lenne újra gyerek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Felnőttként ezerszer boldogabb. A gyerekkort egy tehetetlen nihilként éltem meg. A gimi még úgy ahogy elment, de az általános iskolás korszak maga a kínszenvedés volt. Ti hogy vagytok ezzel? Ne arra fókuszáljatok, hogy valakinek jobb család, jobb körülmények, több barát, jobb iskola stb. jutott, valakinek meg rosszabb és ebből adódik, hogy ki mennyire emlékszik vissza jó szájízzel a gyermekkora. Hanem inkább arra a tehetetlenségre ami abból fakadt, hogy nem vettek komolyan a felnőttek, önálló döntést nem hozhattál és másoktól függtél totálisan.

2022. márc. 22. 09:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
83%
Én sem lennék.
2022. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha most visszamehetnék és normális gyerekkorom lehetne, szívesen visszamennék. De ha a gyerekkoromat kellene újra átélnem azt nem bírnám kim
2022. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, bár a középiskolát sokkal jobban utáltam. Az általános valamivel szabadabb volt, bár ott is teljesen kiszolgáltatott helyzetben voltam, mégis fiatalabb fejjel kevésbé éreztem magam elnyomva.
2022. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
75%

Én szívesen lettem volna óvodás a gyerekeimmel együtt. És egész nap játszottam volna velük. :-)

A poén az, hogy a fiam is sokszor mondta, mikor óvodás volt, hogy milyen jó lenne, ha én is járnék vele óvodába és együtt játszhatnánk. Meg ott amúgy is mindenféle jó programok vannak: egyik alkalommal farsang, másik alkalommal pónilovakat hoztak az óvodába és fel lehetett rájuk ülni. Időnként bábszínházasok jönnek stb. Szóval mindig vannak kellemes és érdekes programok. Pedig szimpla, egyszerű kis önkormányzati óvoda.

2022. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
84%

Én is utáltam, mai fejjel fel sem tudom fogni, hogy kisgyerekként hogyan viseltem el a szabadság ekkora hiányát. Menj aludni, mert reggel fáradt leszel, egyél, mert később éhes leszel, vegyél fel pulóvert, mert hideg van. Az meg senkit sem érdekelt, hogy nem vagyok álmos, nem vagyok éhes, és melegem van.

Nyilván ahogy nagyobb lettem, egyre jobb lett, de még az általános iskolát is nehezen viseltem. Pláne, hogy még alsóban is olyan szinten semmibe veszik a gyerekek emberi mivoltát, ami már akkor is feltűnt, nem csak visszagondolva érzem durvának. Fogd meg a párod kezét (muhaha, képzeld el ezt most, ha a munkahely szervezésében mentek valahová együtt), vagy ne üsd meg Pistikét, ha ölelget, mert szeretetből teszi (ma meg ugye senkinek nem jut eszébe engem ölelgetni az akaratom ellen, ha mégis előfordulna, simán feljelenthetném szexuális zaklatásért).

2022. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 4. válaszoló

Örülök, hogy az óvodavezetés változatos programokat szervezett a fiadnak, de ha a mérleg egyik serpenyőjébe teszed a rendszeresen fizikai erőszakot elszenvedő gyerekeket, a másikba pedig a pónik hátán lovaglókat, szerintem előbbi felé billenne.

2022. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Az egymás kezének fogdosása már első osztályban is iszonyú kínos volt, mégis erőltették. Most is elevenen előttem van, ahogy szótlanul fogjuk egymás izzadt mocskos kezét és egymásra sem nézünk a szégyentől.
2022. márc. 22. 10:15
 8/52 anonim ***** válasza:
85%

Amit leírtak az előző válaszolók, mind igaz rám is.

+ha felnőttkoromban indokolatlan atrocitás ér, a rendőrséghez fordulhatok, míg az iskolában kizárólag a tanárokhoz, akik szándékosan szemet hunynak efelett.

2022. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
És gyerekként nincs választásod, iskolába jársz, mert kell. Ha csak nincs valami nagyon komoly dolog, senkinek eszébe nem jut, hogy válthatnál másik iskolába. Ha meg felnőttként nem tetszik a munkahelyed, váltasz. Persze tudom én, hogy nem mindenkinek van választása, és örül, hogy van hol dolgoznia, de azért a nagytöbbség nem ilyen helyzetben van.
2022. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.

Semmiért nem adnám fel az önállóságom, önrendelkezési jogom.

2022. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!