Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki soha többé...

Van itt más is aki soha többé nem lenne újra gyerek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Felnőttként ezerszer boldogabb. A gyerekkort egy tehetetlen nihilként éltem meg. A gimi még úgy ahogy elment, de az általános iskolás korszak maga a kínszenvedés volt. Ti hogy vagytok ezzel? Ne arra fókuszáljatok, hogy valakinek jobb család, jobb körülmények, több barát, jobb iskola stb. jutott, valakinek meg rosszabb és ebből adódik, hogy ki mennyire emlékszik vissza jó szájízzel a gyermekkora. Hanem inkább arra a tehetetlenségre ami abból fakadt, hogy nem vettek komolyan a felnőttek, önálló döntést nem hozhattál és másoktól függtél totálisan.

2022. márc. 22. 09:52
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
77%

#40

Igen, halál komolyan nem anyám dönti el hogy hol lakhatok.

2022. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
0%

41


Hanem az, hogy hol tudsz megfizetni egy lakást vagy albérletet.

Én például hatsávos úton örököltem, ha el is tudnám adni, önerőnek lenne elég a pénz. És még én vagyok szerencsés.



Úgyhogy ha nem hazudsz, belátod te is, hogy nem rózsaszín az élet. Hanem inkább szr.

2022. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
67%

#42

Ahol drágább a lakás, ott jó eséllyel több az átlagbér is.

Majd megsajnállak hogy "csak" önerő pottyant az öledbe. :D

Nekem az önerőt is magamnak kell megkeresnem, de ettől még nem lesz szr az életem, sajnálom ha ez téged bosszant. :)

2022. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
67%

#43-hoz még egy gondolat:

Mellesleg gyerekkoromban is az szabta meg a lakhelyem hogy hol milyen az ingatlanár ÉS MÉG EMELLETT az, hogy a szüleim mit akarnak. Két korlátozás helyett most csak egy korlátozással kell megküzdenem.

2022. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

43



Egyetértek.


Csak akkor ne mondd, hogy ott laksz, ahol akarsz, mert nem úgy van, hanem ott laksz, ahol tudsz.

2022. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

#45

Tájegység / környék / település szintjén értettem hogy ott ahol akarok, természetesen nem konkrét házra vagy utcára. :)

2022. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Hát én így se értek egyet.


Szeretnék Nyugat-Magyarországon lakni, de se pénzem nincs rá biztonságosan, se szakmabeli munkahely nem lenne.

Szívesen kiköltöznék agglomerációba, de ahhoz végképp nincs pénzem.

Ha már agglomeráció nem és mindenképp marad a lakás, akkor vannak zöld és jó levegőjű 11. kerületi lakások, de már leírtam a problémát.

2022. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
A többség szvsz nincs jobb helyzetben etéren.
2022. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

#47

Nem tudom most hol élsz, de ha Nyugat-Magyarország drága, akkor feltételezem az ottani átlagfizetés is magasabb mint ott ahol most laksz. Én is egy olcsóbb de kevesebbet fizető helyről költöztem drágább, de többet fizető helyre.

2022. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nettó 400-at keresek, Budapesten, relatív kezdőként a szakmában, mert pár éve váltottma szakmát. Nem tudom, hogy miután nőként, egyedül, mindenkit hátrahagyva megvennék egy házat GyMS megyében, mennyivel lenne ott a fizu. De ennyi gyakorlattal ott fel se vennének szerintem.


Még Budapesten belül se tudok szabadulni a 6 sávos úttól.



Más meg keres 250-et és albérletben lakik.



Tehát maradjunk annyiban, hogy a többség lakik, ahol tud.

2022. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!