Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki soha többé...

Van itt más is aki soha többé nem lenne újra gyerek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Felnőttként ezerszer boldogabb. A gyerekkort egy tehetetlen nihilként éltem meg. A gimi még úgy ahogy elment, de az általános iskolás korszak maga a kínszenvedés volt. Ti hogy vagytok ezzel? Ne arra fókuszáljatok, hogy valakinek jobb család, jobb körülmények, több barát, jobb iskola stb. jutott, valakinek meg rosszabb és ebből adódik, hogy ki mennyire emlékszik vissza jó szájízzel a gyermekkora. Hanem inkább arra a tehetetlenségre ami abból fakadt, hogy nem vettek komolyan a felnőttek, önálló döntést nem hozhattál és másoktól függtél totálisan.

2022. márc. 22. 09:52
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
0%

30


Egy felnőtt nem akkor fekszik, amikor akar, hanem amikor kell, hogy ne legyen mosott rongy. Nem azt csinál a 11 óra munkahelyen lét/utazás után, amit akar, hanem a kötelességeit. Stb.

2022. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak a felnőttnek kötelességei, de szerintem ha azt összehasonlítjuk, hogy mennyivel több szabadsága van, vagy mennyivel több kötelessége, akkor a szabadság nyer. Vagy legalábbis az én esetemben így van. (Nyilván nincs gyerekem, akkor egyértelműen másképp nézne ki a dolog.)
2022. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
50%
Milyen messze dolgozol te, hogy 11 óra az utazással a munkaidőd?
2022. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
85%

#31

Tekintve hogy én magam választhatok magamnak munkát (az utazási időt és a munkakezdés időpontját is beleszámolva) de, abszolút akkor fekszem amikor akarok. :)

Plusz a SAJÁT SZABAD DÖNTÉSEM ha bevállalom hogy mosott rongy leszek másnap, épp ez a lényeg. Nem írtam sehol, hogy a döntéseimnek nincs semmi következménye, viszont az én saját döntéseim, amiket természetesen a következmények figyelembevételével én magam hozhatok meg, nem valaki más helyettem. :)

2022. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

33


Pl előző munkahelyemre kétszer 50 perc az út, 8 óra munka, 40 perc ebédidő.

Első munkahelyemen hétfőtől csütörtökig 9 óra bentlét, kétszer 40 perc utazás.



32


Gondolom lesz gyereked. De ha nem is, akkor másodállás, túlórák, orvoshoz járás, iskola, heti 3-4 estéden bejárással, többi nap tanulással, edzés (én ezt se érzem annyira szabadidőnek), stb.

2022. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
55%

Jajj, már megint az ebédidő-ledolgozós panaszáradat? :D

Kár rá reagálni, MINDENRE IS van kifogása.


Mondjuk az szép hogy emellett másokat gyanúsítgat hogy nem is felnőttek... :D

2022. márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
49%

36


Az ebédidő annyira nem szabadidő. 30-60 perc rámegy, munkáltató felfogásától függően.

De ha nálatok nem, akkor kérek egy cégnevet.



Illetve tanuld meg a kifogás szó jelentését.



Gykr.

2022. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
52%
Jajmár, ha szerinted az ebédidő nem szabadidő, akkor konkrétan ott vagyunk az elején, hogy egy gyereknek is mindig meg van szabva, hogy mit csinálhat.
2022. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
83%

#38

Hagyd rá, legalább írt ki most saját kérdést erről, lehet ott írni a falra hányt borsó jellegű kommenteket, ami úgyse győzi meg. :D

Szerintem itt ne etessük tovább.


Summa summarum, én örülök hogy ott lakok ahol én akarok (nem ahol a szüleim akarnak lakni) ott dolgozok ahol én akarok (nem ahova a szüleim beíratnak) és én döntök a dolgokról. Nyilván következmények vannak, azokkal is én magam számolok. Nekem ez teljesen ideális így.

2022. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

39


Te komolyan ott laksz, ahol akarsz?


Én örököltem lakást, és még így se....

2022. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!