Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki soha többé...

Van itt más is aki soha többé nem lenne újra gyerek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Felnőttként ezerszer boldogabb. A gyerekkort egy tehetetlen nihilként éltem meg. A gimi még úgy ahogy elment, de az általános iskolás korszak maga a kínszenvedés volt. Ti hogy vagytok ezzel? Ne arra fókuszáljatok, hogy valakinek jobb család, jobb körülmények, több barát, jobb iskola stb. jutott, valakinek meg rosszabb és ebből adódik, hogy ki mennyire emlékszik vissza jó szájízzel a gyermekkora. Hanem inkább arra a tehetetlenségre ami abból fakadt, hogy nem vettek komolyan a felnőttek, önálló döntést nem hozhattál és másoktól függtél totálisan.

2022. márc. 22. 09:52
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
78%

Van valaki, aki szívesen menne vissza gyerekkorba? :D

Főleg ebben a világban, akarna a franc se gyerek lenni.

2022. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Az említettek mellett én még két dolgot utáltam. Amikor azt mondták, hogy "kicsi vagy, úgy sem értenéd" (még 16-18 évesen is megkaptam). Vagy a "majd ha felnősz, megérted." Annyira lekezelőek ezek a mondatok.
2022. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a "semmi más dolgod nincs, csak a tanulás" "Dolgozni rosszabb lesz."
2022. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
91%

#13

Ráadásul azóta se hisznek nekem és azt mondják hogy "majd megtudod", pedig évek óta főállásban dolgozok és SOKKAL jobban szeretek dolgozni mint anno suliba járni. :D

2022. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
52%
Én
2022. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

Így van én is így vagyok :D mindig mindenre van egy "majd megtudod" válaszuk. "Majd ha gyereked lesz megtudod" Majd ha ennyit dolgoztál már mint én megtudod"


Phuu a világból ki lehet ezzel kergetni.

2022. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 Metionin ***** válasza:
100%
Dettó. Utáltam gyereknek lenni. Legjobban az irritált, hogy lenézhetnek és bántalmazhatnak, csak mert gyerek vagyok. Bármiről volt véleményem, még nagyobb (10-12) gyerekként is vagy kuss volt a nevem vagy tutira vették, hogy én azt valakitől hallottam és nem az önálló gondolatom. Főleg, hogy amúgy a koromnál agyilag mindig előrébb jártam és pl. hivatalos papírokat értelmeztem a szüleim helyett míg a velem egykorúak a Maci lacit bámulták a tévében meg barbiztak, de pl. a boltban meg kiröhögtek, amikor szóltam, hogy lejárt cuccot adtak, adjanak másikat, mert ha ezt hazaviszem, engem vernek el. A legirritálóbb azt hiszem, a bárgyú elnéző mosoly volt, amit akkor kaptam, amikor a jövőbeli terveimről meséltem (mert kérdezték, tudjátok, a mi leszel ha nagy leszel hülyeség). Nem mintha űrhajós meg hasonló akartam volna lenni, csak elmondtam, hogy tanulni szeretnék, egyetemre menni, elköltözni stb. és ezt úgy hallgatták, mintha egy fogyatékos mesélne arról, hogy ő superman akar lenni. Az már csak a hab volt a tortán, hogy még azt is el akarták dönteni helyettem, hogy fázom-e vagy éhes vagyok-e és természetesen beteg is akkor voltam, ha anyám azt mondta, nem akkor amikor én annak éreztem magam.
2022. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
Én sem lennék. Nem értem azokat, akik eldobnák az általuk felépített életet, hogy újra agyon legyenek korlátozva némi felelőtlenségért és szeretetért cserébe. Eljutottam valahova az életemben, az elmúlt 15 évben azért dolgoztam, hülye lennék visszafejlődni.
2022. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Soha nem mennék vissza abba a kiszolgáltatott, burok létbe, amikor megszabták mit csináljak és mikor. Amikor kioktattak mindenért és nem hagyták kibontakozni az elképzeléseimet. Vicc, de most kezd el bontakozni a személyiségem, kb 10 év lemaradással, a szexuális életem meg katasztrófa, bepótolni meg már nem tudok minden elmaradt dolgot.

2022. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 Yoda m. ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! És válaszolók többsége!


Minden gyermeki kor sajátossága a kiszolgáltatottság, a függőség a "nagyoktól". Embernél, állatnál egyaránt. Ám, ha teljes önállóságot (és az ezzel járó teljes felelősséget) kaptunk volna mondjuk 0-14 évesen... nem tudom ki az közülünk, aki azt állítja, hogy tökéletesen el tudta volna látni saját magát... mondjuk 6 évesen úgy a lakhatással, mint evéssel, ivással, létfenntartással. Körülbelül NULLA szaktudással, ismerettel, teherbíró és állóképességgel.


A szomorú az, hogy ha valaki nem érezte jól magát gyermekként, valójában is kiszolgáltatottként... az nem az ő hibája és felelőssége. Hanem mindig is az őt körülvevő "nagyoké". Elsősorban a szülőké, majd az óvónénié, tanáré, társadalomé.


Az viszont NEM igaz, hogy felnőttként ne lenne függő és kiszolgáltatott az ember. A dolgozó ember. Nagyon is függők vagyunk egymástól, pláne egy globalizációra törekvő társadalomban. De... legfőképpen az áramtól.


Ha áram nincs... SEMMI nincs.


Mert még a gáz, olaj és víz továbbításához is áramra van szükség. Azok nem csak úgy maguktól áramlanak ide a lakásunkba pusztán jóindulatból. Csak azért, mert fizetjük a rezsit. Azokat (is) árammal működő gépek hajtják egészen a konyháig, WC-ig. Még a 10. emeletre is.


Jó ezeket nem elfelejteni.


Az ERŐ legyen veletek!

2022. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!