Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek menyivel kerül...

Két gyerek menyivel kerül többé anyagilag mint egy?

Figyelt kérdés
Ha csórók vagyunk érdemesebb egyet vállalni csak?

2021. aug. 10. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Sokkal olcsóbb az egy gyerekes modell.
Nem érdemes ezen spórolni nem hoz annyit.
43 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent neked a csóró?
2021. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Két alap fizu mondjuk legyen kb 300k. Ház hitelből vidéki nagyváros mellet kb30-50kmterre. plusz olcsó egymillió alatti autó.
2021. aug. 10. 21:05
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Mármint ketten kerestek 300-at, vagy fejenként? Nagyon nem mindegy.
2021. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én 170-200k közt, a párom 130-150kt keres.
2021. aug. 10. 21:13
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk volt egy kisebb vállalkozásunk kukutyinfalván .Nem nagy valami de tökéletesen elég volt a mi igényeinkre . Bejött a vírus persze becsődöltünk . Mi éppen nem estünk bele a kormány szerint abba a kategóriába,akinek a járulékot ne kelljen fizetni ,csak nyitva nem lehettünk . Nah mindegy ...nem is ez a lényeg :) 1 fizetés kiesett 2 gyerekkel. A férjem egyedül kezdett dolgozni 225öt kap kézhez plusz a fiúk után 50. Nem azt mondom ,hogy lehetetlen megélni 2 gyerekkel. De igen használt ruhát kell venni . Igen ha a kocsi tönkre megy vagy más probléma beüt akkor lehet vakargatni ,hogy honnan miből. Megtanultam az olcsóbb szalámit megvenni . Sorolhatnám . Mondjuk hitelünk nincs ,de szörnyű időszak volt . Ha tudom előre,hogy ilyen helyzetbe kerülünk nem biztos ,hogy vállalok plusz 1 gyereket .
2021. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen kevés fizura egy gyereket sem mernék vállalni. 2 gyerek dupla költség egyébként.
2021. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

Kétszer annyiba.

Minimális a spórolási lehetőség, főleg ha nem azonos neműek (pláne, ha a lány a nagyobb - oké, hogy babaként még vehetsz uniszex ruhákat, de bizonyos kor fölött nem).

Az, hogy pl: a babakádat, b.kocsit, kiságyat...stb. két gyereknél is ki tudod használni, jelentéktelen tétel.

Nem ellensúlyozza azt, amikor egyszerre két érkezési díj, két osztálypénz, tàbor, szakkör (vagy akàr gyógytorna), szemüveg, fogszabályozás....stb. kell.

2021. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egy gyerek is elég drága, főleg ennyi pénzből.


Hagyjuk azt a baromságot hogy elég ha szeretet van, pénz nem kell a gyerekhez. Ha bekerül suliba, nem járhat turis cuccokban, kell neki is az új telefon mint a többieknek, tablet, meg mi egyebek..

Ha nem tartja a lépést a többiekkel akkor kiközösített lesz. Cikizik egész iskola alatt. 10 évvel ezelőtt is ilyen volt az iskolai élet, ma se kegyesebb. El tudnád viselni hogy szekálják a kölyköd mert csóró? Ezt is vedd számításba.

1 gyereknek is rohadt nehéz "mindent" megadni.

2021. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
44%
És akik itt írogattok pont ti voltatok a cikizők is anno igaz ?
2021. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom hol éltek, de nálunk senkit nem cikiznek amiatt mert nem márkás ruhát hord vagy nem a legújabb iPhoneja van. Tablet meg mi a ráknak egy gyereknek? 🤦🏻‍♀️
2021. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!