Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki soha többé...

Van itt más is aki soha többé nem lenne újra gyerek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Felnőttként ezerszer boldogabb. A gyerekkort egy tehetetlen nihilként éltem meg. A gimi még úgy ahogy elment, de az általános iskolás korszak maga a kínszenvedés volt. Ti hogy vagytok ezzel? Ne arra fókuszáljatok, hogy valakinek jobb család, jobb körülmények, több barát, jobb iskola stb. jutott, valakinek meg rosszabb és ebből adódik, hogy ki mennyire emlékszik vissza jó szájízzel a gyermekkora. Hanem inkább arra a tehetetlenségre ami abból fakadt, hogy nem vettek komolyan a felnőttek, önálló döntést nem hozhattál és másoktól függtél totálisan.

2022. márc. 22. 09:52
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

Nehogymár azért kelljen halásnak lennem, hogy van áram. Nyilván van, mert fizetem, ha nem tenném, csupán jóindulatból nem lenne.

Az, hogy gazdaságilag függök egy szolgáltatótól, természetes, mivel nem én látom el magam áram, energia, benzin, jószágok tenyésztése, zöldségtermesztés területén.

De igenis független vagyok, mert fizetek ezekért a szolgáltatásokért, nem kiszolgáltatottként vagyok a jóindulatukra utalva.

2022. márc. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
0%

Én lennék.

Azért egy jó szülő feleslegesen nem szab meg dolgokat, szabadságot hagy.

Én nem vagyok boldog felnőttként. Ha a vélt szabadságnál maradunk, akkor sem. Az időhiány, a pénzhiány, egészségi állapot és egyebek legalább annyi mindent beszabályoznak, mint anno a szüleink, ha nem több mindent.

2022. márc. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
49%
A gyerekkorom a sok baráttól volt jó. Sokat voltunk együtt, a szabadban, meg rossz idő esetén egymásoz is elmehettünk. Az iskola számomra stressz volt, állandóan készülni felelésre, dolgozatokra. A szüleim az átlagnál jobban korlátoztak, ez nem volt jó. Ezekkel a szülőkkel nem mennék vissza. Dolgozni is jobban szeretek, a 8 óra után azt csinálok, amit akarok.
2022. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
0%
Sok magát tökéletesnek hazudó gyök#r ezen az oldalon.
2022. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
0%

#22

Az időhiány, pénzhiány, stb. gyerekkorban a szüleinket szabályozta be, és ők még ezen felül PLUSZBAN szabályoztak minket - normális szülő legalábbis nem csak hagyja nőni a kölykét mint a gazt, hanem szabályokat szab. Ez így helyes, még akkor is ha sokkal kellemesebb felnőttként ezek nélkül a plusz szabályok nélkül élni.

(Amúgy nekem speciel sokkal több az időm és a pénzem, mint amikor suliba jártam. :D )

2022. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
0%

25


Mi a baj a normális mértékű szülői beszabályozással? Még mindig több szabadságot ad, mint a felnőttkor.

2022. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
50%

#26

Mint írtam, úgy helyes ha a szülő szabályoz. Ilyen értelemben semmi baj nincs vele. Ettől függetlenül szerintem evidens, hogy kényelmesebb/kellemesebb felnőttként azt csinálni és akkor, amit és amikor akarok. Nyilván nagyobb a szabadságom. Csak egy példa a kismillióból, de pl. akkor megyek aludni amikor én úgy érzem, nem akkor amikor anyukám úgy dönt. Stb. :D

2022. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
24, ki mivel hazudta magat tökéletesnek?
2022. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
49%

27


Te tényleg felnőtt vagy?

2022. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
0%

#29

Igen, miért ne lennék?

2022. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!