Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Változókor (klimax) közben,...

Változókor (klimax) közben, után mennyire lett más a nejed, férjed, párod, családtagod vagy ismerősöd, kedvesebbé, kiegyensúlyozottabbá vált vagy éppen egyfajta házisárkánnyá?

Figyelt kérdés

Főként kívülállók véleménye érdekel, ne az érintetteké.

Hány évesen klimaxolt az illető, vagy mennyi volt, amikor megváltozott a jelleme?



2022. márc. 23. 18:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
10. Miért nem hagyod ott a párodat? 3 éve nincs szex, és képes vagy vele lenni? Arra nehéz fogni, hogy szereted, ha nem teljesülnek az igényeid egy kapcsolatban, akkor még ha szeretted is egykor, kiszeretsz belőle nyilvánvalóan.
2022. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
11. Nagyon nehéz ez. Párom nálam lakik a lakásomban (neki is van saját lakása). Ő szeret és ragaszkodik hozzám. Én meg emberileg nem vagyok képes azt mondani, hogy menjen. Magyarul kidobni. 12 éve ismerjük egymást. Szex utoljára 2018 őszén volt bár a párom akkor azt mondta olyan jó volt ,hogy gyakrabban kellene csinálni. Aztán szégyenlős lett pedig nem változott alakara és meg is van elégedve magával. Rengeteget sportol mint én is ez az életmódunk. Szóval ez ellentmondás mert nem két eltunyult öregedő pár vagyunk. Sőt jóval fiatalabbnak is néznek minket. Mégis mintha szégyenlős lenne. Csak felöltözve láthatom. Párom szerint ez az én érdekemben van, hogy én se gondoljak szexre. Én pedig dilemmában vagyok. Ötven évesen még szexelnek az emberek? Nem a fizikai állapotra, kinézetre gondolok hanem sokszor eszembe jut, hogy ötven évesen mint ahogy a párom mondja már gáz.
2022. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem szexelnek már az ötven körüliek, de akkor kereshetnél egy negyven körüli nőt. Fiatalabbat is persze, csak azért írtam a negyvenet, mert negyven körül még van szex. Persze neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb. De ha szakítanátok, az nem azt jelenti, hogy onnantól vége a barátságotoknak. Meg lehet tartani egymást barátként, és ugyanúgy szabadidőt együtt tölteni időnként, beszélgetni, ilyesmi.
2022. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Meg is beszélhetitek, hogy ha nem alakul ki párkapcsolatod, és neki sem, amíg külön vagytok, egy idő után visszatérhettek egymáshoz, és élhettek megint együtt egy párként, ha már neked sem kell a szex, mondjuk 10 év múlva.
2022. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
Sajnos ez nem megy. Párom azt mondta ha szakítunk akkor többet ne is beszéljünk akkor teljesen el kell felejteni egymást. Én már kezdek a helyzethez alkalmazkodni. Fiatalabb koromban volt szexben bőven részem. Akkor jó volt most meg nem tudom ér e valóban ennyit. Olyan régen volt már benne részem ,hogy tényleg nem tudom. Az évek során meg már az én kedvem is elment főként lelkileg. Nagyon megviseli ez az ember önbecsülését. A nőkre sem tudok már úgy nézni mint korábban. Már minden nőt frigidnek látok. Tudom nem így van de ez a szexmentes állapot sajnos ezt teszi. Ha a kérdésben említett "sárkányosodás" bekövetkezne azt már nem tűrném. Akkor viszont egyedül folytatnám. Már nincs szükségem nőre. Legtöbbször magamra főzök, mosok és takarítok és persze más egyebet is magamnak kell megoldanom. Nálam már ez a természetes. :( Az, hogy ebben az életben egy nő valóban vágyjon rám az már egy kemény sci-fi. :(
2022. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
Visszatérve és egy mondatban megválaszolva a kérdést. Kiegyensúlyozottabbá de totálisan frigiddé vált nulla libidóval. :( / Még csak a klimax előszobája/
2022. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Időközben mástól is hallottam hasonló szituációkról. Hihetetlen, de elég sok pár él így, szexmentesen, barátságból, vagy megszokásból. Jobb így kettesben, mint egyedül maradni. Náluk is az lehet a legfőbb együtt tartó erő, hogy félünk a lehetséges magányos élettől, nem hiszünk már az új, jó kapcsolat lehetőségébe.

Tulajdonképp, a GYIK-en is folyamatosan azt lehet olvasni, a legtöbb embernek nagyon nehezen megy az ismerkedés, sőt, sokaknak össze sem jön semmi. 28 éves fiam (első házasságból) is meg van keseredve, hogy nem talál magának partnert. Több barátja is ezen a véleményen van. Az internetes ismerkedő oldalak kamuk, pénzre mennek. Személyesen pedig nemigen lehet csak úgy leszólítani manapság embereket. (amúgy is, mekkora az esélye, hogy nem foglalt?)

Ott van az is, ötven felett újrakezdeni az életet elképzelhetetlennek tűnik. 29 évesen váltam el első nejemtől, akkor is nehéz volt talpra állni. 5 év kellett, hogy ráleljek második nejemre.

2022. ápr. 20. 18:22
 18/33 anonim válasza:
Ez pontosan így van ahogyan írod! Szerintem a legtöbb pár már szexmentesen él. Én igyekszem ezt elfogadni. Új párt keresni meg már nincs elég motiváció és az én ismerőseim se túl jó tapasztalatokról számol be.
2022. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk nem értem az ilyen nőket, igazán megerőltethetnék magukat. Csak mert nincs nemi vágy, ettől még nem lenne olyan nagy dolog szexelni, igazán kibírhatnák heti 2x.
2022. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
10%

16-os, csak mert még menstruál nem azt jelenti, hogy még kéne lennie nemi vágynak. Olvastam neten, a házipatika oldalon, hogy már a klimax beállta előtt 8 évvel is elkezdődhet a klimax előszobája, hiszen ennyi idős korban kezdenek drasztikusan csökkenni a hormonok. Az én nemi vágyam is 41 éves koromban került a padlóra. Most leszek 43. Nekem is megvan a havim rendszeresen, mégis ez a helyzet. Gondolom még jó pár évig nem üt be nálam a klimax, de nem hiszem, hogy javulni fog már a helyzet vágyak terén. Ettől még lehetne szexelni a kapcsolatban élő nőknek, nem is értem hogy képesek erre, hogy tudják elnézni, hogy szenved a párjuk.

Az ilyen nők nem érdemelnek párt maguk mellett, nem azért, mert nincs nemi vágyuk, erről nem tehetnek, ez a természetes véleményem szerint, hiszen a hormontermelés szabályozza a vágyat, hanem azért nem érdemlik meg, mert ennyire önző, a másikat semmibe vevő emberi lények.

2022. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!