Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon szórakozott vagyok,...

Nagyon szórakozott vagyok, hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta ilyen vagyok, nehéz egy dologra koncentrálnom, olyan mintha mindig is lett volna a kis saját világom a fejemben, ahonnak nehezen tudok elszakadni. Például ha nem számítok rá, akkor néha fel se tűnik ha szólnak hozzám, annyira el tudok merülni a gondolataimban, és sokszor nagyon bamba és szerencsétlen vagyok, nekimegyek mindennek, leverek dolgokat, még a járásom is furcsa szerintem.:D

Néha olyan kis dolgokról van szó, amik bárkivel előfordulnak (pl.rá van írva az ajtóra ahogy tolni, és húzom), máskor képes vagyok rossz kijáraton kimenni, és bár ez csak ma fordult elő először, de elfelejtettem maszkot felvenni, mikor beugrottam gyorsan egy boltba, az eladónak kellett szólnia, hogy takarjam el a számat.

A jogsim megvan, de vezetni is csak ritkán szoktam, akkor is kisebb távokat, mert elég hamar el tudok kalandozni, nagyon kell koncentrálnom ahhoz, hogy ne terelődjenek el a gondolataim, így nagyon lefáraszt mentálisan egy kevés vezetés is.

Iskolában ebből álatalános óta problémáim voltak, azóta hallgatom tanároktól, hogy olyanokat rontok, amik tudják hogy amúgy mennének, csak figyelmetlen vagyok. Órákon is sokszor máshol járok fejben, viszont mindig jó tanuló voltam, most is nehéz szakon vagyok, mégis mindig megvan minden vizsgám kevés tanulással, szerencsére jól fog az agyam.:D

Vagyis a tanulmányaimban nem igazán akadályoz ez a tulajdonságom, a magánéletemben sem, a család, barátok és a párom megszokták már, hogy kicsit szétszórt vagyok, néha elkalandozok beszélgetések közben, de még egy kapcsolatom sem ment tönkre emiatt. A mindennapi életben viszont nagyon zavar, hogy ilyen bamba és szerencsétlen tudok lenni, szeretnék ezen változtatni, lehetséges valahogy?



2020. jún. 30. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is sokszor szoktam elkalandozni, de valahogy úgy próbálok kétfelé figyelni. Figyelem a külvilágot, de közben az agyam máshol jár. Szerintem próbálj te is nézni a lábad elé, figyelni, mi történik körülötted. Ha próbálkozol, biztos sikerül kialakítanod, hogy tudj figyelni kifelé is, miközben a saját világodban élsz. Hajrá!☺️
2020. júl. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!