Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a panellakók?

Miért mondják, hogy a panellakók?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pejoratíve mondják, csak nem lehet olyan szavakat használni, körülírom. Sokaktól hallom, hogy ott olyanok az emberek, igénytelenek stb.
2022. márc. 25. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk panelpatkanyok...

De miért lennének igénytelenek? Más típusú házban élők közt is van normális, és igénytelen.

2022. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Mert a panelnak megvan az a sajátos miliője. Ahogy videken a kis falunak a kádárkockás öregeknek. Meg a panelban sok a csóró albérletes, zsémbes öregember, visító gyerekekkel élők. Én egy 6 lakásos társashazban élek, de alig várom, hogy családiba menjünk.
2022. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy sztereotípia, azért mondják. Van akire illik, van akire nem.
2022. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy a többiek is írták, ez egyfajta sztereotípia.

Mint az elmaradott, műveletlen emberekre az, hogy "falusi p.raszt".

Annyit azért hozzátennék, hogy mint sok más előítélet, ez sem feltétlenül állja meg a helyét.

Sok múlik a környezeten. Az nem igaz, hogy panelban csak lepukkant emberek mennek, ahogy az sem ,hogy családi házban csak az elit tagjai költözhetnek be.

Egy szép, kényelmes panellakás, jó szomszédokkal, frekventált helyen nagyon is jó alternatíva lehet a lakhatásra.

Nem szabad általánosítani, van akinek a családi-házas közeg jön be, más meg jobban szeret társasházban lakni. Szerintem egyikkel sincs semmi gond.

2022. márc. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert régen a panelokban szegényebb-egyszerűbb réteg lakott. alapból jelentős részük volt önkormányzati, kiutalt lakás.


Mára erősen átalakulóban van ez is, tekintve, hogy már lassan átlag ember is csak panelt engedhet meg magának még mindenféle támogatással is. egyedül meg azt sem.

2022. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös nincs is már kiutalt lakást
2022. márc. 25. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagyok vele, hogy nincs, de ettől még a panellakások jelentős része kiutalt lakás volt.
2022. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen 40 éve, azóta élő ember sztem nem maradt így. Vagy megvette azonnal.
2022. márc. 25. 14:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg azért mondanak ilyeneket mert szeretik az emberek magukat többnek beállítani, és lealacsonyítani a másikat.


Sokszor azt látom, hogy alapvető sértésekkel, lekicsinylésekkel igyekszik a többség (tisztelet a kivételnek) csökkenteni a másik mondanivalójának értékét.


Lásd politikában ha nem értesz egyet, akkor Fideszes/MZP Fan vagy.

Család témakörben szokás felcímkézni mindent a "liberális" neveléssel. Hiszen a szó maga hogy liberális már önmagában kelt egy ellen érzést a többségben, így ha valamit azzal címkézel fel, akkor nyilvánvaló cél az ellenérzés keltése.

2022. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 igen, és? Ettől még a "panellakó" mint sztereotípia ebből (is) ered.
2022. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!