Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tereljem a témát a jó barátság...

Tereljem a témát a jó barátság megmaradása végett, vagy vállaljam a nézeteim, előnye/hátránya mi?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokban mint pl. politika, oltáskérdés, stb nagyon határozott véleményem van. Akikkel tudom, hogy nem azonos a nézetem kerülöm vagy terelem a témát. Ha pedig mégis beszélni kell róla, meghallgatom a véleményét, próbálok a másikkal viszonylag pártalanul reagálni valami reálisat pl, hogy mindennek van jó és rossz oldala. Mindezt a békesség, barátság, jó ismeretség megmaradása érdekében. Szerintetek ez helyes megoldás?
2022. márc. 27. 23:22
A kérdező szavazást indított:
ez egy helyes megoldás
jobb elmondani
bármelyik megfelelő
11 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen különböző világlátású emberek közt úgyse lesz jó barátság. 1 max 2 véleménykülönbség még valahogy elmegy, bár az se az igazi, de több kérdésbeli vagy összeegyeztethetetlen nézetkülönbségnél az már úgyse lesz barátság, csak mintha-kapcsolat. Az meg csak időpocsékolás.
2022. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sakkozni járunk össze. És ahogy a feleségét és a gyermekeit meg az unokáit szereti, amiatt én jó embernek tartom. De sem világnézeti, sem vallási, sem politikai kérdésekben nem szoktunk egyet érteni. Mivel a 30 éves barátságunk ennél többet ér, azokról a témákról nem beszélgetünk, amiben ellentétes a véleményünk. Lenne még ezer téma, amiről tudnánk, de főleg a sakk miatt járunk össze és kedveljük egymást.
2022. márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ő nem barát, hanem sakkpartner, 2-es. A barátság sokkal több annál, mint hogy együtt foglalkoztok a közös hobbitokkal.
2022. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban #3-as, az a pár szavas komment, amit írtam, erre enged következtetni. De amíg a kamaszkori barátságok a családalapítás környékén megszűnnek, a mi barátságunk a mái napig megmaradt. Bár mostanában főleg csak a sakk miatt jövünk össze. De ha például valamilyen okos kütyüjét nem tudta jól konfigurálni, akkor az én segítségemet kéri. Vagy abban, hogy tafrina ellen mivel permetezzen. Én meg ha veszek egy ingaórát, akkor az Ő segítségét kérem, hogy fúrja fel a falra legyen kedves. Szóval a szükségben kölcsönösen segítjük egymást. A minap éppen sakk-party közben panaszkodott, hogy a frissen felújított nappalijában kell majd falat fúrni, mert a régi típusú, UPC által telepített eszközét, ami a TV jelet fogadja, a Vodafone (aki felvásárolta a UPC-t) le fogja cserélni, és az új eszköznek már oda kell adni kábelen a net-et. A mostanin a visszirány még koaxon megy el. Az új eszközön már nem fog. Szóval a routertől el kell hoznia egy CAT6-os LAN-kábelt - ezt mondta. Én meg kérdeztem mit szeretne. Hát, mondja, remélte, hogy wifin is tudja az új eszköz a netet fogadni, de nem. Én pedig megnyugtattam, hogy nem kell falat fúrnia. És két nap alatt egy régebbi routerből csináltam neki egy DD-WRT Client Bidge-et. Ami wifin fogadja az internetet, és kábelen adja oda a majd érkező új set-top-box számára.

Szóval nem csak ülünk és bámuljuk a bábukat sakkozás közben, hanem beszélgetünk. Én értelmezem közben az Ő vérképét, hogy megfelelő-e a tiroxin szintje. Ő meg elmondja, hogy milyen adalékot tegyek a betonba, hogy ne menjen szét a téli sózástól. De beszélgetünk a kutyákról, a madarakról, a technikáról a csillagászatról, a zenéről, a filmekről. A családtagokról, gyerekekről, unokákról.

És a politikát, meg a vallást, meg még pár dolgot, amiben abszolút nem értünk egyet - azt intelligensen kihagyjuk a beszédtémák közül. Nem akarjuk áttéríteni egymást. Sem veszekedni valamin.

Szóval régóta barátok vagyunk, de ha egy mondatban kellene leírni, hogy mi miatt járunk össze, akkor az esetek 95%-ában sakkozni ülünk össze. De ez egy kamaszkori barátság utóélete, ami egymás kölcsönös tiszteletén és a másik megbecsülésén alapszik, és alapult mindig is...

2022. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!