Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak ez nem esne nagyon...

Másnak ez nem esne nagyon rosszul? Hogyan reagálnátok le?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm elég abnormális kapcsolatban él a barátjával, ezt már rég tudom, de eddig nem zavart, ha nekik jó így, engem nem érdekel. Most viszont a srác nem akarja elengedni a barátnőmet a lánybúcsúmra. Az a szomorú, hogy vidéken leszünk a szüleim házában, nyílvan nem olyan filmekben látott bulira készülünk, hisz alapból se vagyunk olyanok, de amúgy is ott lesz anyukám és a keresztanyukám is. Erre ma írta a barátnőm, hogy ne haragudjak rá, de Ő csak akkor tud jönni, ha jöhet a barátja is...Természetesen nem jöhet, de annyira szomorú vagyok, hogy így meg ő sem jön. Ovis korunk óta, azaz 22 éve vagyunk barátnők, de engem ez már annyira fusztrál, hogy mióta együtt vannak szószerint sose találkozhatunk a srác nélkül, egyetlen egyszer mentünk el az elmúlt 3 évben csak ketten shoppingolni és, ha kiakadok rá még ő van felháborodva, hogy neki így jó és annyira szerelmes, hogy levegőt se bír venni a pasi nélkül. Őszintén legszivesebben felhívnám és elmagyaráznám neki mennyire rossz barát lett mióta halálosan szerelmes és nem csak a lánybúcsú miatt, hanem, hogy hiába van sok, sok év mögöttünk és millió közös emlék, de az elmúlt években kb.csak viberen, messengeren meg nagy ritkán telón beszélünk, és ha a barátja épp nem terrorizálja lelkileg akkor is max. fél évente átjönnek társasozni. Ti ilyen esetben mit reagálnátok? Még nem válaszoltam neki, mert félek, hogy olyat írok, amit később megbánok.
2022. ápr. 1. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha neki fontosabb a pasija mint te, akkor sokat nem tudsz tenni. Hiába a barátnőd, te már nem vagy az övé, úgy tűnik.
2022. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

A barátnőd érzelmi zsarolás (és ki tudja milyen más abúzus) áldozata.


Hogy a kérdésre válaszoljak, én őszintén leírnám a véleményemet kerítés nélkül: ami a kapcsolatában folyik az toxikus, a barátja izolálja és agymossa (először a haverok kopjanak le, aztán szépen lassan a rokonok is, amíg csak az övé lesz és akkor azt csinál vele amit akar mert nem lesz kihez fordulnia). Reméled, hogy mielőbb ráeszmél az aberrált erő-viszonyra, és a helyzet nevetségességére (felnőttként sakkban tartja a párja, gyerekkén kezeli "csak oda mehetsz ahova elengedlek/nélkülem nem taálkozhatsz senkivel") és megteszi a kellőlépéseket egy egészséges élet felé.

Ellenben te nem fogod gyötörni magad a kegyeiért. Jöjjön el a lánybúcsúra, egyedül - vagy ne. De ne kopogjon rimánkodva majd az ajtón, amikor a csávó félholtra veri részegen vagy bezárja a lakásba. :)


Mondjuk lehet, a barinőt pont egy olyan birka, aki még ezekután is a f@szkalap után rohanna. ...Bocs, utálom az ilyen embereket.

2022. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondtam volna, mint amit a 2-es írt, de közben elgondolkoztam.

Szerintem inkább szóban mondd el, mert ilyen kontroll alatt előbb olvasná a pasi, mint a barátnőd!

Teljesen fölösleges lenne egy ilyen elmebeteget magadra szabadítani, mert akár évek múlva is téged fog hibáztatni, ha ez a kapcsolat jogosan felbomlik. Mert fel fog bomlani és a pasi mindenkori elmeállapotától függően fog rajtad bosszút állni.

Hívd fel, mondd el neki amit erről gondolsz és mondd neki, hogy jobb ha jegelitek a barátságotokat, míg meg nem jön az esze, mert ami most van köztetek, az amúgy sem barátság!

2022. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nagyon igaz! Jobb, ha szóban hangzik el és nincs lenyomata ennek. Ki tudja, mit csinálna a pasas, ha rávilágítanál az abúzusra.
2022. ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:
100%
Hát, előző háromhoz nem nagyon van mit hozzá tennem. De hogy megerősítsem a véleményüket én is írom, hogy szerintem is így van. Sajna sokat nem fogsz tudni tenni, nemsokára ha jól sejtem amúgy is el lesz tiltva tőled :(
2022. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos minden igaz, amit leírtatok. Annyira hihetetlen, hogy az a kedves, aranyos, élettel teli, mindig vidám lány, aki régen volt most így él, bezárva kb. Nem rég tudtam meg azt is, hogy azért váltott munkahelyet, mert a barátját zavarta, hogy férfiak is vannak a munkahelyén, betegesen féltékeny. Felhívtam egyébként délután, de természetesen ott volt mellette a debil gyerek is, úgyhogy csak annyit mondtam, hogy nem tudnak mindketten jönni és nagyon bánt, hogy emiatt inkább el se jön. Erre a válasz: "Hát, ez akkor már így alakult". Még annyit se volt képes mondani, hogy sajnálja vagy valami... Sose gondoltam volna, hogy mi egyszer ilyen viszonyban leszünk, nekem ő már családtagnak számított.
2022. ápr. 1. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért az is fura, hogy a gyerekkora óta ismered, de csak most tünt fel, hogy lelkileg ennyire sérült, gyenge, hogy ilyen függésben éli az életét.
2022. ápr. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Régen nem volt ilyen, csak az elmúlt 3 évben. Azt nyilván észre vettem, hogy megváltozott, de eddig úgy voltam vele, hogy az ő élete. Ez már csak a pont volt az i-re.
2022. ápr. 2. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatban a szexualitás a legnagyobb úr.

Nekem is volt a baráti társaságomban olyan, akiről megdöbbenve tapasztaltuk a totális személyiségváltozást egy külső szemlélő számára érthetetlen, lehet mondani, hogy nívótlan partnerrel.

Aztán egy bizalmas beszélgetés során kiderült, hogy a pasi gyakorlatilag olyan élményekben részesíti a csajt, amiről az előtte nem is álmodott.

Pedig ugyanilyen kisajátító, birtokló kapcsolat volt - ahol a pasi még fűvel-fával csalta is a csajt - aminek 8 év után lett vége, akkor is nehezen. A rengeteg se vele, se nélküle időszaknak az vetett végett, hogy a pasi meghalt.

A csajnak utána komoly mentális problémái lettek, 10 évig nem volt senkije és a mai napig ez a pasi "élete nagy szerelme".

2022. ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!