Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok hazaáruló,...

Miért vagyok hazaáruló, "libernyák", ha jobb fizetés, jobb élet, jobb életkörülmények miatt ki szeretnék menni külföldre? (Ausztria, Németország az elsődleges cél)

Figyelt kérdés

Néhány közelebbi-távolabbi ismerősöm, sőt, némely családtagjaim szemében én egy senkiházi, "libernyák" hazaáruló vagyok, csak mert itt akarom hagyni ezt az országot. Az oknak mindig az alacsony bért említem meg, illetve azt, hogy kint teljesen máshogy viselkednek az emberek, sokkal barátságosabbak, kedvesek. (Voltam már kint párszor, igaz, csak nyaralni). No meg persze meg lehet élni a fizetésből.

És akkor kapom az ívet, hogy hazaáruló vagyok, "menjél akkor a libernyák németekhez" "tessék csak menny" "maradj is ott, többet haza se gyere" stb.

De tényleg én ezért libernyák lennék, rossz ember? Meg hazaáruló? És sokszor azt is megkapom, hogy "te is csak egy ostoba hazaáruló baloldali vagy".

Nos, való igaz a mostani rendszer nem tetszik, sosem tetszett. De csak azért, mert más a véleményem, nem értek egyet a kormánypolitikával és elegem van a kizsákmányolásból és ez ellen én tenni akarok, azért én miért vagyok rossz ember?

Pont az ilyen emberek véleménye miatt kapok még jobban kedvet ahhoz, hogy kiköltözzek. Egyszerűen undorító némely (inkább sok!!) ember viselkedése, véleménye, egyből az utálkozás megy, a gyűlöletkeltés..

3 jó emberi kapcsolatom is tönkre ment a politikai nézetem miatt és a kiköltözés vágya miatt (igazából nem is nézet, különösképpen nem szimpatizálok egy baloldali párttal sem, de a kormánypártokkal sem) mert egyik kiátkoz amiért hazáruló vagyok "Hazaárulókkal nem állok szóba"

A másik "Bal libis k*cs*g*kkel nem állok szóba" a harmadik embernek meg mind a kettő. Pedig mind a hárommal jó emberi kapcsolatom volt, mind addig, ameddig ki nem derült, hogy echte fideszesek én meg nem..

De mind egy is.

Ilyen emberektől elkap a hányinger, szégyellem hogy valaha ilyen "barátaim" voltak, általánosságban ilyen hozzáállással találkozom, nem csak a személyem irányába, hanem amit az fb-n olvasok kommenteket általánosságban is.

Na szóval miért lennék hazaáruló?



2022. ápr. 5. 01:23
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
98%
Volt tartás az emberekben.... Aha ... A jobbágy a falujat nem hagyhatta el. Szerinted nem ment volna el ha lehetett volna?
2022. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
9%

11.


Nem.

Szánalmas, hogy nem tudsz szembenézni azzal, hogy egy gyáva ember vagy.

Még jó, hogy Petőfi nem lépett le vagy Széchenyi.

Meg sok bátor ember.

Ezek az országok azért vannak, mert nem mindenki azt nézte, hogy kellene lelépni, hanem hogyan kellene jobbá tenni.

2022. ápr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
Jah és mielőtt valaki elkezdene hisztizni, nyilván a németekre és bármely nemzetre értem ezt.
2022. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
94%
Bocs akkor én is hazaáruló vagyok. Nem fogok nyomorogni a fizetesembol mert majd emelünk rajta.... Többet kapok Szlovákiàban. Ki is költöztem. Szerinted ha maradok és élek hónapról hónapra miben jobb az országnak? Kossuth jó példa... Amikor szorult a hurok Görgeire ráhúzza a vizes lepedőt.
2022. ápr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%
Az vagy, örülök, hogy bevallod.
2022. ápr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Adsz tisztességes fizetést?
2022. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
4%

Bátyja, nem adok tisztességes fizetést, hanem képezd magad.

Országváltás helyett inkább munkahelyváltást kellene ilyen nagy lendülettel.

De magas ez neked, hagyjuk.

2022. ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
82%
Magas nekem.... Tudod mennyi egy tanfolyam? Ami sok esetben semmit nem ér?
2022. ápr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
95%
Én büszke lennék,ha azt mondanák rám,hogy hazaáruló,nem is akarok ilyen birka, agymosott néphez és országhoz tartozni.Aki meg azt hirdeti,hogy ez a hazád,itt kell maradnod az meg nyugodtan maradjon az országban és nyomorogjon,a szája pedig ne sírjon,ha felemelik(amit egyértelműen megfognak tenni)a nyugdíjkorhatárt,vagy olyan kevés lesz a nyugdíj,hogy dolgozni kell majd menni,ők akarták ezt.Remélhetőleg minél többen elhagyják az országot és megisszák a FIDESZESEk,amit főztek.,megérdemlik a nyomorgást
2022. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Én nem igazán tervezek nekiindulni de azt mondom hogy aki megmeri lépni a külfőldre költőzést az menjen és éljen jobban mint itt. Akinek van esze és bátorsága annak kifejezeten javaslom a külfőldre menést. Ha ezt te meg mered lépni kérdező, és a nyelvtudás is megvan, akkor már ne az érdekeljen hogy ki mit mond utána rád.
2022. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!