Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok hazaáruló,...

Miért vagyok hazaáruló, "libernyák", ha jobb fizetés, jobb élet, jobb életkörülmények miatt ki szeretnék menni külföldre? (Ausztria, Németország az elsődleges cél)

Figyelt kérdés

Néhány közelebbi-távolabbi ismerősöm, sőt, némely családtagjaim szemében én egy senkiházi, "libernyák" hazaáruló vagyok, csak mert itt akarom hagyni ezt az országot. Az oknak mindig az alacsony bért említem meg, illetve azt, hogy kint teljesen máshogy viselkednek az emberek, sokkal barátságosabbak, kedvesek. (Voltam már kint párszor, igaz, csak nyaralni). No meg persze meg lehet élni a fizetésből.

És akkor kapom az ívet, hogy hazaáruló vagyok, "menjél akkor a libernyák németekhez" "tessék csak menny" "maradj is ott, többet haza se gyere" stb.

De tényleg én ezért libernyák lennék, rossz ember? Meg hazaáruló? És sokszor azt is megkapom, hogy "te is csak egy ostoba hazaáruló baloldali vagy".

Nos, való igaz a mostani rendszer nem tetszik, sosem tetszett. De csak azért, mert más a véleményem, nem értek egyet a kormánypolitikával és elegem van a kizsákmányolásból és ez ellen én tenni akarok, azért én miért vagyok rossz ember?

Pont az ilyen emberek véleménye miatt kapok még jobban kedvet ahhoz, hogy kiköltözzek. Egyszerűen undorító némely (inkább sok!!) ember viselkedése, véleménye, egyből az utálkozás megy, a gyűlöletkeltés..

3 jó emberi kapcsolatom is tönkre ment a politikai nézetem miatt és a kiköltözés vágya miatt (igazából nem is nézet, különösképpen nem szimpatizálok egy baloldali párttal sem, de a kormánypártokkal sem) mert egyik kiátkoz amiért hazáruló vagyok "Hazaárulókkal nem állok szóba"

A másik "Bal libis k*cs*g*kkel nem állok szóba" a harmadik embernek meg mind a kettő. Pedig mind a hárommal jó emberi kapcsolatom volt, mind addig, ameddig ki nem derült, hogy echte fideszesek én meg nem..

De mind egy is.

Ilyen emberektől elkap a hányinger, szégyellem hogy valaha ilyen "barátaim" voltak, általánosságban ilyen hozzáállással találkozom, nem csak a személyem irányába, hanem amit az fb-n olvasok kommenteket általánosságban is.

Na szóval miért lennék hazaáruló?



2022. ápr. 5. 01:23
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
30# írni azt special pont nem tudsz mert ennek a mondatnak értelme nincs
2022. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
Ez válasz volt az egyik kommentre. Szerinted mennyit tesz az országért aki a helyesiràst se tanulja meg?
2022. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

32# na látod ennek a kettőnek semmi de semmi köze nincs egymáshoz.


Azt ne mond nekem hogy te a büdös életbe nem írtál el semmit vagy nem voltál annyira fáradt hogy hibát hibára halmoztál írás közben mert felkötöm magam

2022. ápr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha már ennyire nyelvtan nácik vagyunk akkor a rendes á betűt használd ne ezt: à
2022. ápr. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
11%
Akinek jó a helyesírása, annak fáradtan is jó.
2022. ápr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
35# na jólvan veled látom lehet beszélni hanyagoljuk inkább ezt a helyesírás témát
2022. ápr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
52%

Én is hasonló cipőben járok, mint te, kérdező.


Annyi különbséggel, hogy szerencsére az itteni narancsvérűek a környezetemben még viszonylag normálisak és elfogadják azt, hogy én nem értek a törpével egyet.


Ellenben én is felfigyeltem már erre a savanyú és utálkozós közhangulatra.


Bár most magyar viszonylatban jól fizető munkahelyem van, mégis beküldtem a CV-m pár fejvadászhoz és ha jön a lehetőség dobbantok én is külföldre.


Elegem van abból, hogy amerre nézek sötét és gyülőlködő embereket látok. Ha éppen nem a politika miatt nyúzzák egymást, akkor a saját nyomorúságukat próbálják átvetíteni a másik emberre, a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" jelenségről nem is beszélve.


Tapasztalatból tudom, hogy nyugatabbra bármelyik ország gyökeres ellentéte Magyarisztánnak. Minden tekintetben.


Sokáig dilemmáztam, hogy meglépjem-e ezt, de két héttel ezelőtt végleg eldőlt, ez az ország menthetetlen.


22 évesen emigrálni.

Sajnos ide jutottunk.


Statisztikailag hosszútávon nagy az esély arra, hogy többet fogok a jövőbeni országomban élni, mint a "sajátomban".

Hab a tortán, hogy a gyerekem is nagy eséllyel nem magyar anyanyelvű lesz.

Ez van.


A hajó végleg jégre futott, süllyed.

Ideje eltenni a hegedűt, nagybőgőt és utolsókként beszállni a mentőcsónakokba.

Mindenkinek sok sikert, akivel "együtt" indulunk útnak!

2022. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Nem vagy attól hazaáruló libernyák, hogy ha elmész Magyarországról, jobb lehetőségeket találsz kint. Akkor vagy az, ha mindenáron hirdetni akarod a nemváltást gyerekeknek, nem tiszteled a vallásokat, sőt megveted őket, és a bzik jogaiért remegsz állandóan.
2022. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!