Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok hazaáruló,...

Miért vagyok hazaáruló, "libernyák", ha jobb fizetés, jobb élet, jobb életkörülmények miatt ki szeretnék menni külföldre? (Ausztria, Németország az elsődleges cél)

Figyelt kérdés

Néhány közelebbi-távolabbi ismerősöm, sőt, némely családtagjaim szemében én egy senkiházi, "libernyák" hazaáruló vagyok, csak mert itt akarom hagyni ezt az országot. Az oknak mindig az alacsony bért említem meg, illetve azt, hogy kint teljesen máshogy viselkednek az emberek, sokkal barátságosabbak, kedvesek. (Voltam már kint párszor, igaz, csak nyaralni). No meg persze meg lehet élni a fizetésből.

És akkor kapom az ívet, hogy hazaáruló vagyok, "menjél akkor a libernyák németekhez" "tessék csak menny" "maradj is ott, többet haza se gyere" stb.

De tényleg én ezért libernyák lennék, rossz ember? Meg hazaáruló? És sokszor azt is megkapom, hogy "te is csak egy ostoba hazaáruló baloldali vagy".

Nos, való igaz a mostani rendszer nem tetszik, sosem tetszett. De csak azért, mert más a véleményem, nem értek egyet a kormánypolitikával és elegem van a kizsákmányolásból és ez ellen én tenni akarok, azért én miért vagyok rossz ember?

Pont az ilyen emberek véleménye miatt kapok még jobban kedvet ahhoz, hogy kiköltözzek. Egyszerűen undorító némely (inkább sok!!) ember viselkedése, véleménye, egyből az utálkozás megy, a gyűlöletkeltés..

3 jó emberi kapcsolatom is tönkre ment a politikai nézetem miatt és a kiköltözés vágya miatt (igazából nem is nézet, különösképpen nem szimpatizálok egy baloldali párttal sem, de a kormánypártokkal sem) mert egyik kiátkoz amiért hazáruló vagyok "Hazaárulókkal nem állok szóba"

A másik "Bal libis k*cs*g*kkel nem állok szóba" a harmadik embernek meg mind a kettő. Pedig mind a hárommal jó emberi kapcsolatom volt, mind addig, ameddig ki nem derült, hogy echte fideszesek én meg nem..

De mind egy is.

Ilyen emberektől elkap a hányinger, szégyellem hogy valaha ilyen "barátaim" voltak, általánosságban ilyen hozzáállással találkozom, nem csak a személyem irányába, hanem amit az fb-n olvasok kommenteket általánosságban is.

Na szóval miért lennék hazaáruló?



2022. ápr. 5. 01:23
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
98%
Nekem is ezt mondták, amikor 20 évesen angliába vagy hollandiába mentem volna. Végül nem mentem, elvégeztem az egyetemet, a fizetésem meg pár 10 ezerrel több egy kezdő tanárénál. Én szegénységben nőttem fel, már nem tartom a kapcsolatot az ilyen rokonokkal akik anno hasonlókat vágtak a fejemhez. Visszatekintve azt mondanám, hogy irigyek voltak, amikor arra gondoltak, hogy ha én elmegyek akkor jobban fogok élni mint ők, és fájt volna nekik, hogy miért nem maradok inkább velük szenvedni. Ha megteheted, és van értelme kimenned, akkor nyugodtan menj. Én is még mindig gondolkozok azon, hogy nem maradunk itt. Sajnos a 20-as éveken már túl vagyunk de sosincs késő.
2022. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
97%

Bizonyos politikusok ráaggatnak emberekre mindenféle címkéket. Szerintem teljesen természetes az, ha egy fiatal elmegy külföldre, tapasztalatokat szerezni, nyelvet tanulni és kipróbálni magát.


Ez egyáltalán nem hazaárulás. Akik ezt mondják, azokra ráférne néhány külföldi kiruccanás. Talán másként látnák a tényeket.

2022. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor végülis nem velem van a baj, hanem a többivel :D

Csak tudjátok az a szomorú, hogy 70-80%-a ilyen (főleg itt vidéki városban, főleg keleten, ahol amúgy is szegényesebbek az emberek); itt 90%-a ilyen és ez a szomorú. És bosszantó. Egyszerre érzem magam kényelmetlenül és egyszer érzem azt, hogy most azonnal ki, és egyszerre érzek sajnálatot is illetve már előre érzem a honvágyat, mert végülis én szeretek itt lakni, nem az emberek miatt, szép tájak vannak; itt lakom már 20 éve...

2022. ápr. 5. 23:37
 24/38 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező! Senki nem mondta, hogy ne jöhetnél haza majd, akár végleg is. Tekintsd átmenetinek a külföldi tartózkodást! Tartsd a kapcsolatot akár telefonon normális magyarországi emberekkel. És érezd jól magad!


Közeli hozzátartozóm szinte naponta felhív, külföldön dolgozik. Kb. negyedévente hazajön. És itt akar megöregedni. Viszont ott, ahol van, nagyon jól érzi magát. Megbecsülik és nagy baráti társasága van, magyarok is vannak köztük, de zömmel külföldiek.


Persze, hogy hiányzik, de azt nézem, hogy ez a helyzet az épülésére szolgál. Jó neki ott, és nem elsősorban a pénzért.

2022. ápr. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
10%

Nem ettől függ hogy hazaáruló vagy vagy sem. Én jobboldali ember vagyok, de ki fogok menni 1-2 évre munkatapasztalat és nyelvtudás miatt. De utána kizárt, hogy ne jöjjek haza. Nekem a hazám Magyarország és itt is akarok élni.


Magyarországon is lehet sok pénzt keresni, alkalmazottként is, ha jól képzett vagy, vállalkozóként, meg ha valódi értéket adsz, akkor határ a csillagos ég pénzben is.

Aki nem tud pénzt keresni itthon, külföldön se fog tudni. Itthon nagyon jók a feltételek, alacsonyak az adók, van KATA, 9% társasági adó stb. Külföldön ezek sokkal rosszabbak.

2022. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
72%

Na, látod! Jobboldali is azt mondja, hogy munkatapasztalat és nyelvtudás érdekében igenis el kell menni.


Aztán hazajönni.


Akinek ez nem tetszik, az az ő baja. Azt akarja, hogy ne fejlődj jobban, mint ő.


Mikor én egyetemre mentem (jó régen), az egész család károgott, hogy jaj, milyen borzasztó, és bele fogok halni. Ha nem végeztem volna egyetemet, most nézhetnék, hogy miből élek meg.


Arról nem beszélve, hogy az egész nehéz volt, de jó élmény. Diplomaosztás: eufória. Bár mehettem volna külföldre, akkor nem csak oroszul beszélnék. Nagyon hiányzik a nyelvtudás.

2022. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagy hazaáruló de én azt az elvet vallom és nyugodtan le lehet ezért pontozni őszintén nagyon nem érdekel de aki akar az itthon is ugyan úgy meg tud élni ha akar ha sz@rok bele úgy se lessz jó itt hozzáállással elmegyünk mivel lessz jobb az ország?


Nem csak a politikusok hanem nekünk is tenni kell az országért az hogy a sz@rok maradnak a jók elmennek akkor pont azok cseszik egyre jobban szét az országot mert ki végez jobb munkát a nógrádi lakatos alehandró aki 25 évesen végezte el a 8 általánost és maszekból él de még azt is sz@rul csinálja vagy egy leéretségizett vagy diplomás józsi aki ha nem is profin de ért is ahhoz amit csinál? Na ugye

2022. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
89%

27-es: szerinted egy átlagember tud valamit tenni az ország érdekében? Szerintem, sajnos, nem.


Alaptermészetem optimista, de itt már semmi nem segít.

2022. ápr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
73%

Az úgynevezett "átkosban" lett volna módom külföldre menni nagyon jó körülmények közé. Majdnem elindultam, de rádöbbentem: ez a hazám. Van munkám, megbecsülnek, minden röghöz emlék köt, elfogadható az anyagi helyzetem, elutasítottam a hívást, maradtam. Nem bántam meg.


Annyi idős fejjel, mint akkor, már mennék, főleg, hogy bármikor hazajöhetek.

2022. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
28%
Tettem az országért. Megtanultam leírni lesz...
2022. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!