Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen barát az, aki leráz,...

Milyen barát az, aki leráz, mert "nincs kedve telefonálni, hanghívásozni"?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul az egyik barátomnál, hogy ha hívom, kinyomja a telefont, a Skype-on nem veszi fel, aztán máskor meg mondja, hogy mennyire fontos vagyok neki, meg a barátságunkért aggódik. De ezek miatt nem tudom, mit gondoljak róla, szerintem egy barátnak mindig van 5 perce a másikra. Vagy nem így van? És nem, nem volt elfoglalt, simán néha nincs kedve...

2022. ápr. 11. 15:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom neked őszintén én utálok telefonàlni. Öt percig is. Ha hivatalos ügyet intêztem, volt hogy egy hétig halogattam, vagy éppen felirtam, hogy mit kell mondanom, ha meg olyat kérdeztek ami számomra váratlan volt, leblokkoltam. Nem lehet hogy a barátod is ilyen?
2022. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
'szerintem egy barátnak mindig van 5 perce a másikra' - nos, nem. Te valamiertazt kepzeled, hogy ha te hivsz valakit, annak azonnal rendelkezesedre kell allnia hogy veled csacsoghasson. Ugyan elfelejtetted megirni az elozmenyeket, de nem lehet hogy az ilyen telefonalgatasok, hivasok csakis arrol szolnak hogy veled mi van es te mit akarsz, aztan egy ido utan megunta?
2022. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2: Előzmény? Hát, gondoltam, beszélnék vele, zöld volt, rácsörögtem. Vagy mire gondolsz? :o)
2022. ápr. 11. 16:20
 4/19 A kérdező kommentje:
2 Igen, igazad van, a barátom tényleg ilyen, alig jutok szóhoz mellette, folyton csak ő beszél, ezért sem értem ezt a dolgot...
2022. ápr. 11. 16:30
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

"szerintem egy barátnak mindig van 5 perce a másikra. Vagy nem így van?"


1. Nem így van, sok oka lehet, hogy miért nincs valakinek "csak 5 perce" a másikra. Lehet, hogy dolgozik, tanul, megbeszélése van, misén van, vásárol, utazik, nagy a háttérzaj, orvosnál van, filmet néz, olvas egy jó könyvet, fáj a feje, alszik, eszik, takarít... stb.

2. Nekem volt olyan időszakom, amikor az ismerősök, rokonok, szusszanásnyi időt sem hagytak magamra, és legszívesebben mindenkinek megmondtam volna, hogy "húzzatok sorszámot...", természetesen mindenki "csak 5 percet" szeretett volna, éppen csak a saját dolgaimra, magamra nem maradt energiám.

3. Utálok telefonálni, és ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül.

4. Van olyan mobilos alkalmazásom, ami szarul működik, nem tudom felvenni, hiába hívnak rajta, mindig magyarázkodnom kell, hogy hiába veszem fel, nem hallok semmit.

5. Van, amikor egyszerűen semmi beszélnivalód nincs, nem történt veled semmi olyan, ami a másikat érdekelné, és nem akarsz mást hallgatni, vagy esetleg veled történt olyan, amiről nem akarsz beszélni.

2022. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5. Megírta, hogy ,,nincs kedve hanghívásozni,,. Nem volt sehol, simán nem volt kedve. Én mindig felveszem, szakítok időt a barátaimra.
2022. ápr. 11. 18:46
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Én is utalok hívásozni.

Nekem egyszerűen nincs hozzá kedvem meg amúgysem szeretem

Én mindig megirom a barátaimnak hogy inkább irkáljunk

Szívesen írogatok de a telefont csak akkor veszem fel ha valami nagyon fontos dolog miatt szükséges

2022. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

De most mi a baj?

Ha nincs kedve beszélni, minek beszéljen?


Egy dolgot kell elfogadni, mindig mindenkinek önmaga a legfontosabb. Számodra is te magad vagy a legfontosabb, amikor random rá akarod zúdítani a másikra minden nyűgödet.

2022. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én azért hívtam volna, hogy hogy van, megkérdeztem volna a napjáról stb.. Ez mióta az "én nyűgöm"?
2022. ápr. 11. 20:04
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amióta világ a világ. Bár kétlem, hogy ezért hívtad volna, mert akkor nem rinyálnál ennyit, hogy miért nem vette fel.
2022. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!