Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki változást akar elérni az...

Aki változást akar elérni az életben, annak meg kell járnia a poklot, a hadak útját?

Figyelt kérdés

Szerintem szenvedés nélkül nincs változás. A változás (vagy fejlődés) vért kíván és minden esetben áldozatot.

Meg kell halnia az embernek úgymond, leszámolnia régi önmagával, hogy új ember lehessen. Ez a fedezete a változásnak.



2022. ápr. 11. 16:22
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
15 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a szenvedés útját nem lehet megspórolni, mert vér és izzadság nélkül nincs változás, se fejlődés.
2022. ápr. 11. 16:29
 2/14 A kérdező kommentje:
Sok esetben választják az emberek a cukormázas poklot a változás útja helyett. Ami lassan őrli fel az embert.
2022. ápr. 11. 16:31
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Kevesebb drog jobb lesz, hidd el.
2022. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ milyen jellegű változásra gondolsz, és mit nevezel szenvedésnek. Szenvedés-e például egy nyelv megtanulása, hogy több lehetőséged legyen? Én nem érezném annak. Az enegriabefektetés nem feltétlen egyenlő a szenvedéssel. De vannak esetek, amikor szenvedéssel jár. Ez az én véleményem.
2022. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4: Az én olvasatom szerint minden olyan dolog, amibe valamilyen úton-módon energiát kell tenni, az szenvedés.
2022. ápr. 11. 16:42
 6/14 A kérdező kommentje:
5: Illetve energiaveszteséggel jár, úgymond kivesz az emberből.
2022. ápr. 11. 16:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Nyilván olyan dologba érdemes energáit fektetni, ami rövid, vagy hosszútávon megtérül, különben nettó energiaveszteség az egész.
2022. ápr. 11. 16:50
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

"Az én olvasatom szerint minden olyan dolog, amibe valamilyen úton-módon energiát kell tenni, az szenvedés."


Szerintem meg csak kifogásokat keresel, hogy ne kelljen tenned semmit. Amikor változtatni akartam, akkor nem azt néztem hogy mennyi idő, energia, pénz.. hanem azt, hogy mit tudok ma megtenni, amivel előrébb jutok. Egyáltalán nem éreztem szenvedésnek. Sőt, feltöltött, hogy olyannal foglalkozom, amiről tudom, hogy 2-3 éven belül előre visz.

2022. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: A változáshoz pénz kell, méghozzá sok pénz. Józsi a hajléktalanszállóból nem fogja megváltani a világot.
2022. ápr. 11. 17:42
 10/14 A kérdező kommentje:

Legyen az munka, hobbi, vagy emberi kapcsolatok, csak pluszos dolgokba érdemes belemenni minden téren. A mínuszos dolgok eredményt nem hoznak, cserébe elfolyik az energiád és az önbizalmad is. Ez jéghideg számítás. Ne menj bele egy olyan barátságba, ami lelkileg, vagy anyagilag lehúz téged.

Ne köss párkapcsolatot energiavámpír emberrel, vérszívóval. Vagy ugyanígy ne kezdj bele az autóvezetésbe, ha semmi affinitásod nincs hozzá és az elején lehet tudni, hogy nem fog sikerülni. Ne dolgozz lélekölő és embertelen munkahelyen. Ezek mind-mind mínuszos dolgok.

2022. ápr. 11. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!