Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki változást akar elérni az...

Aki változást akar elérni az életben, annak meg kell járnia a poklot, a hadak útját?

Figyelt kérdés

Szerintem szenvedés nélkül nincs változás. A változás (vagy fejlődés) vért kíván és minden esetben áldozatot.

Meg kell halnia az embernek úgymond, leszámolnia régi önmagával, hogy új ember lehessen. Ez a fedezete a változásnak.



2022. ápr. 11. 16:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ahogy felnő az ember, egyre inkább a jéghideg számítás, a kőkemény érdekek és a rideg matematikai számítások kerülnek előtérbe minden téren, legyen szó munkáról, vagy emberi kapcsolatokról.


A lila ködös álmodozás, naivitás és irreális képzelgések pedig a "gyerekek kenyere" marad..

2022. ápr. 11. 18:01
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én tudtam változtatni szenvedés nélkül, és mivel nem vagyok különleges, másnak is menne.


Szenvedés akkor lehet, ha nem azért csinálod, mert akarod. Ugye ha pénzt akarsz, mindenki IT irányba küld - nekem ez szenvedés lenne, az sem tudom, mire kell ennyi programozó.

2022. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem az élet szar, csak te.
2022. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"4: Az én olvasatom szerint minden olyan dolog, amibe valamilyen úton-módon energiát kell tenni, az szenvedés."


Az életed minden pillanatában energiát használsz, fektetsz be. A természetben is a folyamatok az energia elhasználásán alapszanak. Számodra a létezés magában is szenvedés? Mert nem kéne az legyen.


"Nyilván olyan dologba érdemes energáit fektetni, ami rövid, vagy hosszútávon megtérül, különben nettó energiaveszteség az egész."


Energiát nem csak veszíteni lehet, hanem szerezni is. Amit egyszer lefutsz azt talán sose tudod visszaenni? A lelki energiára is igaz ez. Ezért van az, hogy akit nem csak a cél hajt, hanem azokat is szívesen csinálja amik hozzá kellenek, nem éli meg szenvedésnek. És akkor sincs tragédia, ha végül nem érted el.


": A változáshoz pénz kell, méghozzá sok pénz. Józsi a hajléktalanszállóból nem fogja megváltani a világot."


Persze függően attól, hogy mit akarsz elérni, kell pénz is, de kérdező neked sokkal nagyobb gátat szab a megkeseredttséged.


Ne menj bele egy olyan barátságba, ami lelkileg, vagy anyagilag lehúz téged.


"Ne köss párkapcsolatot energiavámpír emberrel, vérszívóval. Vagy ugyanígy ne kezdj bele az autóvezetésbe, ha semmi affinitásod nincs hozzá és az elején lehet tudni, hogy nem fog sikerülni. Ne dolgozz lélekölő és embertelen munkahelyen. Ezek mind-mind mínuszos dolgok."


Senki nem is mondja, hogy ezt kéne csinálni, te viszont ezt a hozzáállást vetíted ki minderre, olyan szinten, hogy szenvedésnek élsz meg bármit, amihez valamit tenni kell.


"A lila ködös álmodozás, naivitás és irreális képzelgések pedig a "gyerekek kenyere" marad.."


Mi az a cél, amit el szerettél volna / el szeretnél érni? Gondolom azért látod ilyen pesszimistán mert nem sikerült elérni valamit, és csalódtál.

2022. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!