Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fontos embernek tartod magad?

Fontos embernek tartod magad?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 00:17
A kérdező szavazást indított:
5: Teljes mértékben 😊😊😊
4
3
2
1
0: Egyáltalán nem.. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
25 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy hogy eggyel több velem a létszám, aztán ennyi.
2022. ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Egyáltalán: fontosnak kell lennie egy embernek?
2022. ápr. 12. 00:31
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez már szerintem kicsit túl megy a dolgokon. Milyen értelemben legyen fontos? Önmagának szerintem mindenki fontos, kivétel aki simán utálja az életet.

Vagy épp egyik ember a másiknak fontos lehet valamiért.

Akkor lehet társadalmi szinten nézni pl, hogy valaki fotnos vagy nem, de annyi szmepont van tényleg, hogy kisregényt elhetne összehozni belőle.

2022. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sok barátom vagy rokonom nem örülüne, ha ma meghalnék. De nem vagyok fontos. Porszem vagyok.
2022. ápr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazán fontos ember nem sok van. Olyanok, mint pl. Tesla. Az emberek nagy része pótolható. Persze ettől még a "legkisebb" ember is lehet fontos valakinek.
2022. ápr. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk saját magamnak fontos vagyok, másnak viszont nem, akkor én fontos ember vagyok, vagy sem? A fontosság határozza meg egy ember értékét? Mi van, ha mondjuk fontosnak érzem magam, de valójában nem vagyok az?


Vagy nem érzem fontosnak magam, de esetleg sokkal több van bennem, mint ami vagyok. Az élet fontos? Ha igen, kinek az élete? Mindenkié? Senkié? Egy fontos ember, meg egy nem fontos ember is meghal végső soron..

2022. ápr. 12. 00:52
 7/44 A kérdező kommentje:
Lehet van olyan ember, aki sokmindenkinek fontos, de nekem nem az. Akkor most mi dönti el, hogy ő fontos ember-e vagy sem?
2022. ápr. 12. 00:55
 8/44 A kérdező kommentje:
És mi van, ha valaki saját magának se fontos? Akkor az élete hogy lenne fontos? Ha meg nem fontos, akkor miért él? Lehet valaki fontosnak tartotta a megszületését? Miért? Mitől jobb ez a világ, hogy Kiss Gizi Kistakony utcában a világra jött?
2022. ápr. 12. 01:28
 9/44 A kérdező kommentje:
És ha fontos vagyok magamnak, attól jobb lesz nekem? Nyilván jó az, ha fontos az ember. Van miért élni. De jelenthet-e megnyugvást a szívnek, ha valaki fontos saját magának, de másnak viszont nem? Mi van, ha csak azt hiszed hogy fontos vagy, pedig kutyának se kellesz? Fontostalanul le lehet élni egy egész életet, ha igen, akkor milyet? A fontosság nem egyenlő a boldogsággal, azaz fontostalanul is lehet boldog az ember, a kettő nem függ össze?
2022. ápr. 12. 01:39
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
A szeretteimnek fontos vagyok, és ez a lényeg.
2022. ápr. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!