Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a 16 személyiségt...

Mit gondolsz a 16 személyiségtesztről? Mi jött ki?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem INTP.



2022. ápr. 17. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon népszerű mostanában, de vakahol oovastam, hogy amúgy tudományos módszertannal nézve komolytalan.
2022. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Én is INTP vagyok. :)

De pontosann a teszt ha akognitív funkciók felől közelíted meg.

Keress rá a kognitív funkciókra, hogy melyik típusokbak melyek a dominánsak, sztem tök érdekes.

Ez alapján pontosabb a besorolás is mint a teszt. ;)

2022. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*pontosabb
2022. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy egy f****szság
2022. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Én 4-5 éve pár havonta kitöltöm. Szinte mindig más az eredmény, pedig egyértelmű válaszokat adok. Mindenképpen érdekesnek tartom, de nem veszem 10000% komolyan.
2022. ápr. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség.🙄 Még azt mondja hogy építész vagyok✋😤

Ja, amúgy INTJ-A

2022. ápr. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszem szentírásnak, én is olvastam, hogy módszertanilag nem mindenhol helyes és félremérhet, de egyébként én szeretem. Kb. 5-6 éve töltöttem ki először és azóta is minden évben ugyanaz (ENFP-A). Sokat olvasgattam az oldalon, legtöbbször tényleg olyan érzésem volt, hogy igeeen, végre valaki megért, igeeen ez tökre én vagyok. Persze nem mindig, de írja is, hogy ez általános jellemzés. Szerintem arra jó, hogy az ember úgy láthatja, hogy különböző embertípusok mi mentén gondolkoznak nagyvonalakban stb., de azért tudjuk, hogy hol van a tesztnek a határa (pl. negatívat keveset ír, míg mindenki isteniem érezheti magát úgy ahogy van dicsérve a személyisége). De alapjáraton jónak tartom, hasznos volt nekem.
2022. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 4 éve néha-néha kitöltöm. Csak egyszer lett nem INTJ az eredmény, de akkor 49-51% miatt.
2022. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A betűk jelentését átböngészve meg hitelesnek tartom MAGAMRA nézve.



Tudat

Ez a jelleg azt mutatja meg, milyenek az interakcióink más emberekkel:


Az introvertált (I) személyek a magányos cselekvéseket kedvelik, gondolkoznak, mielőtt beszélnek és fárasztja őket a társas együttlét.


Az extravertált (E) személyek a csoportos cselekvéseket kedvelik, beszéd közben gondolkoznak és energiával tölti fel őket a társas együttlét.



Energia

A második aspektus azt határozza meg, hogyan látjuk a világot és hogyan dolgozzuk fel az információkat.


Az intuitív (N) személyeknek nagy a képzelőereje, a megérzéseikre támaszkodnak, elméleteket gyártanak és arra koncentrálnak, hogy mi történhet.


A realista (S) személyek két lábbal állnak a földön, az érzékeikre támaszkodnak, gyakorlatias dolgokkal foglalkoznak és arra koncentrálnak, ami már megtörtént.



Természet

Ez az aspektus határozza meg, hogyan hozunk döntéseket és hogyan boldogulunk az érzelmeinkkel.


A logikai beállítottságú (T) személyek kemények, az eszüket követik, az objektivitásra és racionalitásra fókuszálnak.


Az elvi beállítottságú (F) személyek érzékenyek, a szívüket követik, a harmóniára és együttműködésre fókuszálnak.



Taktika

Ez a jelleg azt mutatja meg, hogyan viszonyulunk a munkához, hogyan tervezünk és hogyan hozunk döntéseket.


A tervező (J) személyek könnyen, határozottan döntenek, a tiszta szabályokat és irányelveket kedvelik, soha le nem késnének egy határidőről, a korlátokat keresik.


A kutató (P) személyek nagyon jól improvizálnak, szeretik, ha megmarad a választási lehetőségük, lazán állnak a munkájukhoz, a szabadságot keresik.

2022. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
INTP-T jön ki, de sosem értettem, miért létezik ez a teszt. Mintha az MBTI-t meg a Big Five-ot próbálná egybegyúrni, amire semmi szükség, sőt, nem is igazán lehet.
2022. ápr. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!