Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani generációról?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mint ami az előttem lévő generációnak rólam. Mások!

Más világba születtünk, máshogy alkalmazkodnak.

Pont kollégámmal beszéltük,hogy bezzeg minket is szidtak,hogy jajj ezek a fiatalok... MI pontosan ugyan azt csináltuk így 35évesen🙂

2022. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekem semleges a véleményem.


Alapvetően sok lenyomatot hagytak rajtuk az előttük lévő generációk és ironikus, hogy pont ez a lenyomat az, ami miatt elhordják mindennek őket.


Ez olyan, mintha festenél egy képet és kiborulnál, hogy milyen szarul néz ki. 😂



Viszont úgy gondolom, sok szempontból fejlődtek a fiatalok. Például az idősek között több a seggnyaló. Egy fiatal már nem csinál magából bohócot aprópénzért, jobban tisztában vannak az üzlettel, a jogaikkal, jobban meg tudják húzni a határaikat. Szintén pozitívnak ítélem, hogy digitálisan fejlettek, akkor is képben vannak az új technológiákkal, ha nem ezzel foglalkoznak hivatásszerűen. Több dolognak hatékonyabban utánajárnak, úgy gondolom, hogy tudatosabban szervezik a dolgaikat és hatékonyabban tájékozódnak, nem ragad meg a tudásuk a nyelv határain belül, sokkal nagyobb képet átlátnak és kulturális, nyelvi akadályokon lépnek át annak érdekében, hogy hatékonyabbak legyenek az adott dologban.


Szerintem egy abszolút életképes generációról beszélünk. Az ok, ami miatt nem tartják őket annak, az, hogy elfelejtik, hogy már más a világ is, amiben boldogulni kell. Ehhez a berendezkedéshez a fiatalok képességei alkalmasabbak, mint a felhalmozó, gyűjtögető, könyvekkel és vagyontárgyakkal boldoguló idősebb generációnak. Itt a rugalmasság és az új dolgokkal való lépéstartás sokkal fontosabb.


Amivel meg kell viszont küzdenie ennek a generációnak szerintem, az a lelki egészség. A világ elég kaotikus ma, nem szolgáltat egyértelmű alternatívákat semmilyen szempontból, ami jó, viszont épp ezért el is lehet kallódni benne könnyebben. Az idősebb generáció pedig nem tűnik kompetensnek arra, hogy segítse őket ebben, mert másban nőtt fel és sokáig nem is létezett a mentális egészség, mint igény fogalma számukra... Okkal küzdenek a fiatalabbak is mindenféle problémával, amivel alig van kihez fordulni. Az egyik réteg nem veszi komolyan őket, a másik réteg pedig tanácstalan, mint ők.

2022. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

Semmi rossz, inkább aggódok kicsit, a felborult női férfi szerepek miatt, mást sugall a világ divat nekik, így kicsit megrekednek pl az ismerkedésben.

Vagy h az online lét miatt, elszigetelődnek. Ezeket a problémákat nekik kell majd feloldani, mert a pszichológus ok sem igazán tudják, mi a megoldás ezekre.

2022. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mások, de ennyi. Nem jobbak, de nem is rosszabbak mint mi. A mi generációnkban is sok a problémás egyed, meg az újban is, de vannak nagyon kedves gyerekek, akikkel én felnőttként már mondhatni összebarátkoztam (11-14 évesek).
2022. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%

"digitálisan fejlettek, "

Ja, egész nap telefonoznak meg GTA-znak, valóban fejlettek digitálisan

2022. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sokkal normálisabbak lesznek idős korukban, mint a mostani 50-60-as generáció. Rémes, amit azok művelni tudnak.
2022. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

#5


Meg kutatnak, szimulációkat készítenek, rajzolnak, terveznek, programoznak, naprakész információkat szereznek, egymással kapcsolatot tartanak...


Tipikus bunkó öreg, azt sem tudja, más mit csinál a telefonján, de ha lát egy kütyüt, amihez ő buta, mint a segg, pedig megtehetné, hogy ne legyen az, már óbégat.

2022. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pl csomó regényt mobilra letöltve olvastam el. Az mindig nálam van legalább, tudok vele haladni akkor is, ha csak a buszra várok. :)
2022. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

"Meg kutatnak, szimulációkat készítenek, rajzolnak, terveznek, programoznak, "

Hol élsz te?? Jó ha 10000-ből 1 fiatal tud programozni. Hallottam egyszer hogy azt mondja az egyik hogy ő mekkora számítógépzseni, azt közbe csak a csgohoz értett

2022. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

"Hol élsz te??"


Köztük, velük. És te?


Mi a bajod azzal, édes drága szívem, ha valaki játszik a gépen? Olvastál talán publikációkat, amik nem csak a negatív hatásokat tárgyalják vagy valami helyesírási hibáktól hemzsegő szennylap a fő információs forrásod?


Arról van jogod véleményt alkotni, amihez nem vagy hülye.

2022. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!