Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit gondol a mostani...

Ki mit gondol a mostani életképtelen X, Y és Z generációrol, akik képtelenek főzni, bevásárolni, hanem mindent házhoz rendelnek?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy a Wolt és egyéb életfutár cégek baromira könnyezetszennyezőek, éa igazából csaknahhoz járultak hozzá, hogy az emberek méginkább ellustuljanak. Nekem 2 lakótársam van, akik képtelenek lemenni a boltba vagy főzni még a reggelit is házhoz rendelik. Kérdezem, ez normális szerintetek? Nem kellene ezt korlátozni? Pl extra adókat kivetni ezekre a cégekre? Illetve egyetértetek azzal, hogy aki így rendel, az életképtelen?

2021. nov. 29. 00:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne életképtelen? Pénzt megkeresi rá, neten meg tudja rendelni, egyiket se mással csináltatja. Járvány idején nem is hülye ötlet, hogy nem mászkálnak el fölöslegesen.

Futárral ráadásul sokkal nagyobb bevásárlást is házhoz lehet rendelni, mint amennyit én tudnék elhozni egyszerre, pl. nagyobb kiszerelésben csomagolt dolgokat, így környezetkímélőbb is.

2021. nov. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%

Az ebédet egyre többen rendelik vidéken is, igen, még falvakban is.

Idő és pénz megtakarítás. Főleg annak, ahol 1-2 ember lakik.

2021. nov. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Hallod te egy akkora zseni vagy bmeg.

Igen, vessenek ki extra adót nem másra mint a zabálni valóra. Ki a fszt érdekel hogy többezer embernek tényleg életmentő az ételrendelés, mikor neked cseszi a szemed hogy ki főz, és ki nem.


Nem a te dolgod.


Amúgy meg lefogadom hogy a lakótársaid többször főztek az elmúlt egy évben, mint ahányszor az én két nagyapám egész életében kavargatott kaját a tűzhely mellett. Régen még kevesebben főztek saját magukra, ha hiszed, ha nem.


Életképtelen meg te vagy, ha ennyire fenn tudsz akadni mások evési szokásain. Szerinted a sikeres emberek azért sikeresek, mert minden másnap maguknak hámozzák a krumplit?


És még mielőtt elkezded mondani, hogy "na betalált a kérdés, ugye???" - én rendszeresen főzök, csak GYŰLÖLÖM ezt a fajta arroganciát.

2021. nov. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Mi köze az életképtelenséghez ennek?

Lehet,hogy tud főzni,de nem akar.

Ugyan mikor főznek szerinted az emberek,amikor dolgoznak?


21.században,alapnak kellene már lennie,hogy az emberek rendelni tudjanak egy nyamvadt kaját,ha már dolgoznak.


Akkor miért dolgozol?Miért elégszel meg annyi fizetéssel,amiből éppen csak fenntartod magad,kifizeted a rezsit?


Ez nem életképesség,hanem szolga mentalitás.

A házimunkát nem fizetik meg.

2021. nov. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg azon túl amiket fentebb leírtak jegyezném meg hogy a generáció nem saját magát nevelte, de szidni azt tudja mindenki.
2021. nov. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%

#5


Ennek a generációnak már az anyja dolgozott,nem háztartásbeliként élte le az életét.


Micsoda bűn,valaki még takarítónőt is fizet,gondold el,pedig pénzbe sem kerülne,otthon ő is takaríthatna,alvás helyett mondjuk.

2021. nov. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%
wolt futár mitől környezetszennyező? sokat fingik a biciklin vagy mi?
2021. nov. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
99%

Nekem kifejezetten tetszik a házhoz rendelés.

Pár napja gondolkodtam el azon, hogy micsoda világban élünk éppen kezdett elfogyni a wc papír és még azt is meg tudtam rendelni házhoz szállítással.


Nem érzem szükségét, hogy boltba menjek és sorban álljak.

Interneten nem kell keresgélni a sorok között mit hova raktak, látszik mi van készleten és sokszor frissebb is mint a bolti mert nem hagyják fél napra a raklapon érlelődni a sajtokat.

Így covidos időkben meg pláne nem hiányzik mert jobb ha egy maszkos fickó lerakja az ajtóm elé az árut, becsönget és el is megy mire kinyitom az ajtót.


Az is rájátszik, hogy SZÉP kártyával házhoz lehet rendelni a kész ételt de a közértben még egy kiló kenyeret sem lehet érte kapni.

2021. nov. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%
Amikor a kommentszekció nem úgy alakul, ahogy vártad...
2021. nov. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%
Pont ez a specializált munka lényege. Mindenki dolgozik teljes állásban, szóval egyes feladatokat kiszervezünk másoknak, akiknek meg az a munkája. Én is utálok főzni (néhány konkrét dolgot kivéve), szóval szeretek ételt rendelni helyette. Ennek melyik része az életképtelenség? Hogy nem szeretek főzni vagy hogy nem megyek el személyesen a kajáért? Pont ételfutárként dolgozom, szóval rohangálok eleget a városban így is.
2021. nov. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!