Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy időnként...

Miért van az, hogy időnként magas iskolai képzettséggel rendelkező emberek nem tűnnek túl értelmesnek?

Figyelt kérdés

Pl. ismerek olyat, aki elvégezte az egyetemet, és abban hisz, hogy a világot 6 nap alatt termették. Ennek az embernek felesleges volt biológiát, földrajzot tanulnia, hiszen nem érett meg belőle semmit.


Vagy aki nagyon irritál, az Boldogkői Zsolt. Elképesztő, hogy az MTA doktora, de a vita kultúrája nulla:


[link]


Az MTA doktor a Toroczkai Lászlóval való vitájában is alulmaradt. Oltáspártiként el kell ismernem, ez Toroczkai sokkal jobban érvelt, mint Boldogkői:


[link]


Szóval mi ez a jelenség?


2022. máj. 8. 07:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Aki egyetemet végzett nem lehet vallásos?🤦🏻‍♂️


Iskolázottság = ateizmus? Csak kérdem...

2022. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Ez az a jelenség, hogy téged irritálnak random emberek, ennyi. Teljesen független a végzettségtől.
2022. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem kell ateistának lennie, viszont addig eljuthatna már, hogy nem értelmezi szó szerint a Bibliát, hiszen már a Vatikán is eljutott addig, hogy a papjaiknak azt tanítják teológián, hogy az csak szimbólum. Egy MTA doktortól meg elvárató lenne, hogy egy laikussal szembeni vitában elkápráztassa az embereket a nagy tudásával, ne maradjon alul.


Nekem ez csalódas, mert azt hittem, hogy a magas iskolai végzettség tudást ad. De elnézve néhány kiművelt embert, ez nem minden esetben lenne így.


Az egyetemet végzett embereknek kellene a legokosabbnak lenniük, főleg ha az adott téma a szakterülete.

2022. máj. 8. 07:52
 4/19 A kérdező kommentje:

"Ez az a jelenség, hogy téged irritálnak random emberek, ennyi."


Nem konkrét emberek irritálnak, hanem az, hogy az egyetem a fentiekből fakadóan nem teszi okosabbá az embert.


Én egyetemre készülök, tudásért megyek oda a papír mellett. Ezért nekem nagyon nem mindegy, hogy mi van. Mert nagy reményekkel megyek oda!!!

2022. máj. 8. 07:55
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Nem nyitom meg a linket, de már az első sorodból kitűnik valami.

Azt mondtad, hogy valaki azért hülye, mert nem ismeri betéve a Bibliát. A link neve valami ateistablog. Szóval szerintem téged nem az aggaszt, hogy ki mennyire művelt miben és milyen végzettségei vannak, hanem az irritál ha valaki nincs tisztában a vallásoddal.

2022. máj. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Èn ismerek 2 egyetemret vègzett embereket, olyan butàk mint a se..

Sőt orvosokat is...

Nekem csak àpolòi vègzettsègem van.

2022. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem neveztem senkit hülyének. Amellett érveltem, hogy egy tanult, kiművelt embernek már nem kellene szó szerint értlemezni a Bibliát, hiszen a Vatikán sem teszi azt. Az iskolában azt tanítják, amit a tudomány mond, hogy az élet milliárd években mérhető, és evolúcióval alakult ki.


Milliárd évek, evolúció. Nem 6 napos termetesmítosz - mondja a tudomány.


Vallásom nincs. Semmiben nem hiszek.


De tájékozott vagyok. Az irodalom beadandómat is a témából írtam, részben.

2022. máj. 8. 08:19
 8/19 anonim ***** válasza:

"Az irodalom beadandómat"

Tehát te most egy taknyos gimis vagy aki jól megmondja a tutit?

2022. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8


Igen, megmondtam. Mivel a modern természettudomány álláspontját elsajátítottam azon a szinten, amin vagyok.


A hivalatalos tudományos álláspontnak megfelelően elfogadom az élet keletkezésérr és fejlődésére vonatkozó tanítást.


Más meg diplomásként tagadja ezt.


Na, erről szól a kérdés.

2022. máj. 8. 08:25
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ateizmus nem feltétlen kegyetlen direkt romboló vagy kimondottan sátánista kategoria .A vallásos vwgy spirituális emberrk sem tökéletes szentrk. Amiatt is sokan materialista szemléletűek mert a dogmákkal és legendákkal sem az ókori babonákkal az elnyomó katolikus szabályokkal nem értenek egyet . Boldogkőit nem képezték ki vitákra és tárgyalásokra , nem alkalmas a téma képviseletre, ezzel a feladatát és az eü who küldetés hitelességét elbukta . A sikeres gazdasági politikai emberek ezrei hit gy szektasok jehovasok meg scientológusok ami konkrétan nevetséges kategoria .
2022. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!