Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy időnként...

Miért van az, hogy időnként magas iskolai képzettséggel rendelkező emberek nem tűnnek túl értelmesnek?

Figyelt kérdés

Pl. ismerek olyat, aki elvégezte az egyetemet, és abban hisz, hogy a világot 6 nap alatt termették. Ennek az embernek felesleges volt biológiát, földrajzot tanulnia, hiszen nem érett meg belőle semmit.


Vagy aki nagyon irritál, az Boldogkői Zsolt. Elképesztő, hogy az MTA doktora, de a vita kultúrája nulla:


[link]


Az MTA doktor a Toroczkai Lászlóval való vitájában is alulmaradt. Oltáspártiként el kell ismernem, ez Toroczkai sokkal jobban érvelt, mint Boldogkői:


[link]


Szóval mi ez a jelenség?


2022. máj. 8. 07:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tárkonyos meg nem vagyok, felnőtt vagyok. OKJ képzések után mentem vissza folytatni a megszakadt tanulást.


Viszont a kérdésemre nem kaptam választ.


Mi ez a jelenség, hogy egyetemet végzett, kiművelt emberek nem igazán értelmesek időnként?

2022. máj. 8. 08:27
 12/19 A kérdező kommentje:

#10


Rettegek attól, hogy diplomásként én is ilyen buta leszek, mint Boldogkői...

2022. máj. 8. 08:29
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem érzed visszásnak a kérdésed?

Most épp te vagy az aki a "magas intelligenciájával" vitatkozik és beszűkült látókörűen csak a saját elveit hangoztassa.

2022. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13


Na még erre reagálok, aztán befejeztem.


Nem állítom, hogy magas intelligenciám van. Azt sem állítom, hogy nagy tudásom van. A saját szintemen vagyok jártas, de ezt sem én mondom. A tanár mondta, hogy rég volt az iskolának olyan jo tanulója, mint én.


Tehát a tudásom gimnáziumi szinten van, azon belül itt-ott kiemelkedő.


Ezzel szemben viszont azt látom, hogy nálam okosabb emberek olyan kijelentéseket, megnyilvánulásokat tesznek, ami ellentmond a saját végzettségüknek. Diploma, doktori van a kezében, de... Mintha nem is lenne.


Na, erre vonatkozik a kérdésem, hogy ez miért van??

2022. máj. 8. 08:46
 15/19 anonim ***** válasza:
68%
De neked miért fáj ha valakinek van valami istenhite?
2022. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%
Attól, hogy valaki kiseggel egy diplomát, meg tud tanulni szövegeket, könyveket, témákat még nem lesz okos. Lehet hogy egy vasas cigánynak gyorsabban vág az esze. Átlag iq-val bármilyen diplomát meg lehet szerezni, csak sokaknak nincs kedve tanulni, vagy nem áll módjában, mondjuk egy vasas cigánynak😄
2022. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16


Van abban valami, amit mondasz. 😃

2022. máj. 8. 09:05
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
Hát azért, ahol egy Toroczkai féle vita a mérce, ott vannak bajok
2022. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%
18-as, miért?
2022. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!