Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok jó dolgokat tenni?

Szoktatok jó dolgokat tenni?

Figyelt kérdés
Úgy a mindennapokban önzetlenül. Ha igen, akkor miket?
2022. máj. 14. 01:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ritkán szoktam. Gondolom olyanra gondolsz, hogy támogatni alapítványt vagy rászorulókat valamilyen módon.
2022. máj. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Pl. volt, hogy egy ismerősömmel beszélgettünk a gyerekéről, hogy van valami iskolaproblémája, és kölcsönadtam neki egy könyvet.


Olyan is volt, hogy egy hajléktalant - miután megbeszéltem a pincérrel - meghívtam egy jó étterembe, hadd legyen valami emlékezetes pozitív élménye, 7 felett volt a számla, de nem sajnáltam (ez még több éve volt)


Ha látom a közértben vagy máshol, hogy szorong vagy fásult a dolgozó, akkor bíztatom valami jó szóval.


Ha valaki tanácstalan, és tanácsot kér, akkor eléggé átgondoltan a legjobb tudásom szerint igyekszek normálisan tanácsot adni, nem kioktatni és ítélkezni.


Önkéntes munkák


Megakadályoztam már zsebelést, pedig két liftajtó méretű krapek volt, én meg egy vékony srác


Talált pénztárcának vagy értéknek pl. telefon tulajdonosát felkutattam, és átadtam, ahogy találtam.


Hirtelen ilyesmik jutottak eszembe.

2022. máj. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

En szoktam, csaladi szolas nalunk, hogy „ meg volt a mai jo cselekedetem“. gyerekkorombol / tinikorombol emlekszem ra, hogy pl szuleim/ nagyszuleim rendszeresen vittek etelt az utcankban elo, nelkulozo ferfinek, illetve probaltak ruhakkal / figyelemmel segiteni ot. Anyum/ apum pl rendszeresen lenyirja a szomszed haza elotti reszt is kedvessegbol. Szoktak a haz ele kitenni tiszta, meg jo allapotu ruhakat is, ha szortirozas van otthon. Ha mennek vhova autoval pl bevasarolni, es van ott olyan neni v bacsi, akinek nehez mar egyedul cipekedni a falu masik vegere, mindig haza szoktak oket is fuvarozni. Apum baratjaek szereny anyagi korulmenyek kozt elnek, naluk apu ingyen csinalt tisztasagi festest, v adott nekik butorokat. Nagyszuleim / szuleim is ha keszul nalunk vmi finom suti, korbe szoktak kinalni vele a telekszomszedokat ( de ez kolcsonos).

En ilyen peldakat latva hasonlo dolgokat csinalok. Gyermekem meg jo allapotu ruhait/ jatekait ki szoktam tenni ingyen elvihetore a haz ele vagy fbn hirdetesbe. Jatszoterre szoktam vinni direkt ugy nassolnivalot, h megkinalhassuk a tobbi gyereket is, vagy ugy kretat, hogy ok is rajzolhassanak vele. Szomszed idos neni viragosat kigyomlalom, h ne neki kelljen 83 evesen, v ha esik a ho, ellapatolom az o reszerol is a havat. Sutivel en is szoktam szomszedsagot jarni. Apro dolgok, de jot tesznek a lelkemnek. Alapitvanyt nem tamogatok, mert az en anyagi korulmenyeim is olyanok, h jelenleg minden fillernek meg van a helye.

2022. máj. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*nem közeli, "épp csak ismerős" (néha látjuk egymást, de nincs személyes beszélgetés, ez is úgy volt, hogy valakivel voltam, és vele beszélt inkább neki mondta előttem), és könyvtári könyv.
2022. máj. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#2, 4 vagyok. Tehát sok spontán dolgok vannak.

Amit épp most tervezek, az egy ritka pillangó fajta megfigyelése lesz valahol jó messze, tudományos céllal - többnapos, ottalvós, valószínűleg magányos önkéntes munka ez is. Ilyesmit most csinálok először.

2022. máj. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha úgy adódik akkor szoktam segíteni az embereknek az utcán pl ha egy idős vagy sérült nehezen lépcsőzik.
2022. máj. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán vagyok ilyen helyzetben, de ahol tudok igyekszem segíteni.
2022. máj. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Külföldiek útbaigazítása, segítség eljutni A-ból B-be, szerencsére elég jó az angolom, így ez mindig sikerül és jó érzéssel tölt el. ^_^
2022. máj. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hgwell ***** válasza:
0%

Megtanítottam angol wc-be sz@rni a kutyusom.

Angol wc-be sz@ratni egy kutyat, nagy segitseg!

En velem nem torodik soha senki csak a sz@revok akarnak segíteni.

..hogy,megehessenek.

Segítettem egy lezuhant repulogep utasainak, hogy ne faggyanak sz@rrá.én voltam a farkas meg az éhes.Sz@r erzessel toltott el mikor emésztettem őket.

A macskákat azóta életben hagyom.

Komolyan!en mindig segitek mindenkinek, hogy konnyithessen az eleten.

-egy kutya-

2022. máj. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Néha, pl. segítek egy elesett személynek, stb. Régen azt gondoltam, éreztem, hogy ez egy jó dolog, önmagam szempontjából is, mert ettől erősödik az önbizalmam, hogy jó jót tenni. Ma már rájöttem, hogy nem éri meg.
2022. máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!