Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fáradtság vagy kiégés?

Fáradtság vagy kiégés?

Figyelt kérdés

Nemrég lett vége a szorgalmi időszaknak az egyetemen, és nagyon meghúztam ezt a félévet. Különköltöztem a szüleimtől, és mivel anyagilag nem tudtak támogatni, dolgoznom is kellett a suli mellett, volt, hogy hétvégén is. Közben igyekeztem a tanulmányi átlagomat 4-4.5 környékén megtartani, és sikerült három vizsgámat is kiváltanom jegymegajánlókkal és kiselőadásokkal.

Most, hogy vége lett a szorgalminak, semmire nem vagyok képes. Nagyon fáradt vagyok, 11 körül kelek, csak eszek, alszok, vagy fekszem egész hétvégén, és hétköznapokon is munka után. Elég rosszul alszok, és néha ok nélkül is rám jön az idegesség.

Szerintetek ez normális, és majd idővel összeszedem magam, vagy ezzel orvoshoz is kéne fordulni? Van esetleg ilyennel tapasztalatotok?



2022. máj. 15. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kimerültél, sokat vállaltál, és le a kalappal mindenhez. Esetleg megpróbálkozhatsz valami vény nélküli szerrel, hátha segít, citromfű, valeriana. Hétvégéken hogyan pihensz? Mik azok a dolgok, amik teljesen ki tudnak kapcsolni?
2022. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, ügyes vagy és kitartó, ez mindig is maradjon így, sose add fel a terveidet.


Ha teheted vegyél ki egy hét szabit,pihenj,csináld azt amihez kedved van ha már jól ki pihented magadat, napi 30-60 percet sétál majd azért.

Ha nem segít az egy hét pihi, vagy nem tudsz szabira menni akkor akár orvoshoz is elehetsz.

Tedd rendbe az alvási ciklisodat, napi minimum 8 óra alvás éjszaka.

Egyél rendesen eleget napi 3x+gyümölcsök.

Amíg nincs meg a rendes pihentető alvás és a rendes étkezés addig valószínűleg így is fogod magadat érezni, ezért is kell rendbe tenned ezt.

Később heti 3x 30-60 percet sportolhatsz is akár, jótékony hatású.

2022. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Túlhajtottad magad, most a szervezeted visszaveszi, ami az övé (a pihenés). Nehogy ezzel orvoshoz menj, mert még a végén megtöm valami fölösleges, de függőséget okozó gyógyszerrel. Nem összeszedés kérdése, ne vállald túl magad. Egyetem alatt csak akkor érdemes különköltözni (már ha egy városban van a kettő), ha nem bírjátok elviselni egymást.
2022. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Pszichológushoz nyugodtan el lehet menni egyébként, ha nagyon elhúzódik, és nem tudsz regenerálódni, ő nem fog gyógyszert adni, de lehet, hogy tud olyan tanácsot adni, ami magadtól nem jut eszedbe. A vény nélküli nyugalmat segítő készítmények meg hasznosak egy nehéz időszakban, illetve utána. Nekem látásjavító műtét után volt szükségem ilyenre, illetve nagy hőségben, amikor a meleg miatt alszom rosszul.
2022. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem kiégtél, mármint nekem ilyen szokott lenni. Semmihez nincs kedvem, nem vagyok produktív és kb folyton aludnék.


Igazából erre egyetlen gyógyír az, hogy aktív pihenést tartasz. Mozogj kicsit, menj ki a friss levegőre, picit lazíts. Kis időbe fog telni de rendeződni fog a dolog.

2022. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!