Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez álmodozás vagy valami más?

Ez álmodozás vagy valami más?

Figyelt kérdés

Ha napi 18-19 órán át folyton a karaktereimre gondolok, akikről írok egy könyvet 9 éves korom óta?

Mindenről ők jutnak eszembe, elmosolyodok mikor elképzelek velük egy vicces szituációt, akárhol is vagyok.

Ha lent vagyok nagyon, elképzelem, hogyan reagálnának, hogyan segítenének nekem, jobb kedve derülök miattuk.

Alvás előtt is rájuk gondolok, velük álmodok. Stb.



2022. máj. 17. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

álmodozás, fantáziálgatás


mondhatni ők a képzeletbeli barátaid


vannak valódi barátaid is?

2022. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerinted mi más lenne?

Az mondjuk aggasztónak tűnik, ha csak napi 5-6 órát alszol folyamatosan, mert az hosszú távon okozhat gondot. Az álmodozás meg, ha nem hátráltat a mindennapjaidban, akkor nem probléma. Ha igen, akkor is a te döntésed, hogy mit kezdesz vele.

Nekem is vannak az írásaimból régebbi meg újabb karakter-haverjaim, úgy talán 15 évre visszamenőleg, akik olykor előkerülnek a gondolataimban, hogy megvitassak velük ezt-azt, de nem körülöttük forog az életem. Bár az tény, hogy talán ők az életem legbiztosabb pontjai, hozzájuk mindig tudok fordulni, bármi is van.

2022. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1, Vannak, igen, de a karakteremet mindig jobban fogom szeretni mint őket.


2, “Bár az tény, hogy talán ők az életem legbiztosabb pontjai, hozzájuk mindig tudok fordulni, bármi is van”


Ezzel én is egyetértek.

2022. máj. 17. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt maladaptive daydreamingnek hívják.

Bizonyos mértékig normális a fantáziálgatás, de egy szint után már káros, hiszen minél többet álmodozol, annál kevesebbet foglalkozol a valósággal, nem éled meg a saját életed pillanatait.

Ez a fajta álmodozás legtöbbször traumák vagy pl. szorongás miatt alakul ki, mert egy másik világba való meneküléssel eltompítod a fejedben a valódi problémákat.

Mint ahogy írtam, ez egy bizonyos fokig normális, de ha már gátolja a munkádat, hétköznapi életedet, akkor érdemes lenne pszichológushoz fordulnod, hogy végre ne csak egy álomvilágban éldegélj, hanem boldog légy a mindennapokban.

Ha napi 18-19 órán keresztül a karaktereidre gondolsz, az szerintem már rendesen túlzás.

2022. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!