Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem fura ez egy pszicho...

Csak nekem fura ez egy pszichológiát tanult lánytól?

Figyelt kérdés

Volt dgy beszélgetésem egy lánnyal aki mondta hogy volt pszichológia szakon.

Itt az ember ugye azt hinné, hogy egy a témában minimum középszerűen tájékozott emberrel fog tudni beszélni.

Aztán ahogy haladt a beszélgetés, eljutottunk valahogy olyan témákig mint pl a Down-szindróma.


És konkrétan nem akarta nekem elhinni, hogy a downosok rendszerint slacsonyabb IQ-val rendelkeznek mint a normatívnak vett társadalom.

Mondogatta, hogy "ez nem igaz, ez hülyeség".

Végül rá kellett keresnem gyorsan mobilon, hogy "average IQ of down syndrome people" és csak akkor hitte el hogy 60 körüli az IQ-juk amikor dgy angol nyelvű study-t kezdtem felolvasni.


Hogy lehet ilyen?

Mintha egy gyógyszerész esküdözne, hogy a koffeint nem lehet túladsgolni.

Vagy egy mérnök esküdözne hogy a légnyomás nem létező dolog...



2022. máj. 19. 16:28
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Tudod mit, semmi. Egy kognitív funkciókat erősen befolyásoló, neurológiai és humángenetikai elváltozásnak az ééégvilágon semmi köze az emberi tudattal, emberi kognitív készségekkel és neurobiológiával foglalkozó tudományterülethez.


Szerintem ilyen alapon azt a szervet se kell ismernie egy pszichológusnak hogy AGY. Hisz nem agykutató...


Nevetséges.

2022. máj. 19. 17:05
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Volt Down-os ismerősünk. Erősen függött a szüleitől, munkát is olyat tudott végezni ami "menj ide- menj oda" szintű. Rühelli az anyját, az apja sajnos meghalt akit imádott. Egyszer az anyját kizárta a házból, lakatost kellett hívni hogy felfeszítse a zárat. Lassan 60 éves azt hiszem.
2022. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy egy pszichológusnak igenis illene ismeretekkel rendelkezni a Down szindromával kapcsolatban. Viszont olyan nagy mértékben csak akkor ütköznék meg a dolgon, ahogyan most Te, ha egy gyógypedagógus lenne az, aki nem tudna semmit kezdeni vele. Az lenne az igazi nagy gáz. Mert ez a terület elsősorban az ő szakmája, nem a pszichológusé. A pszichológustól az általános tájékozottság keretein belül lenne elvárható inkább, hiszen bár beleillik a tudományterületébe, de talán nem olyan szorosan. Ha valaki még fiatal pszichológus, akkor sokat kell tanulnia és tapasztalnia az életben. És fog is. Be fogja ezt is pótolni. Azt gondolom, hogy a Down szindrómások problémájával a pszichiáter és a gyógypedagógus foglalkozik inkább, de lehet, hogy tévedek. Nem tudom, hogy pontosan mi tartozik a klinikai pszichológia területéhez. Viszont a Te példáid, amiket felhozol, számomra elsősorban a gyógypedagógus szakmával állnak párhuzamban. Ettől függetlenül valóban meglepő, hogy az ismerősöd nem tudta, amiről írsz.
2022. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%

Szóval egy senki vagy és most attól, hogy vak tyúk is talált végre szemet, lett egy kis sikerélményed, ezért elhitted magadról.


Tipikus komplexusos férfi pillanat...

2022. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
64%
#14: 👍👍😁
2022. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Há végülis csak dolgoztam már NSZKK laborban, dolgoztam már vakcina gyár kutatás-fejlesztésen, dolgoztam tanársegédként, most meg épp munka mellett szakmát tanulok, de igen. Ha egy anonim random niemand mondja, hogy senki vagyok, akkor ki vagyok én hogy ezt felülbíráljam :D na jó szórakozást te mentalista.
2022. máj. 19. 18:59
 17/26 A kérdező kommentje:

Amúgy eskü ha kikúrt sok pénzem lesz (ezért csinálom a szakmát) akkor elmegyek valami pszicho szakra önköltségesre. 3-4 félév beldfér.

Csak hogy látni, saccperkábé mire is veri ez a sok frufrus kis újhullámos hippicsaj a mellét, akik igazából max töriből meg magyarból voltak jók annak idején, abból is azért mert jól biflázható tárgyak...

Készítettem fel bioszból érettségiző pszichós csajszit egy éve, borzalmas volt :D

De legalább jól fizetett.

2022. máj. 19. 19:05
 18/26 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem dagadsz a komplexustól, miért fosod a szót 3 üzenetenként (ez a maximum egymás után ugyanattól a válaszadótól) minden hozzászólásra?


Ki bántott, hogy egy ilyen nevetséges apróságon ennyire összetörj?

2022. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
A 17-es kommentedre azt tudom irni, hogy bolcsesz- es termeszettudomanyi diplomam van (angol-kemia), es amikor en ott tanultam az egyetemen, a pszichologia volt a legnehezebb szak a bolcsesz karon. Azon koveteltek a legtobbet, a tobbi "ruhatar" szakhoz kepest irrealisan sokat. Es a pszicho szakosok nagyon ertelmesek (is) voltak, nem csak szepek. (Illetve nem feltetlenul szepek, de az biztos volt annak idejen, h egyaltalan nem voltak sotetnek mondhatok.) Azota mar sokkal tobb pszichologia kepzes indul az orszagban, es igy felhigulhatott az egesz. De nem szabad soha altalanositani. Talalkozhatsz ma is ilyennel es olyannal is a hallgatok kozott. Mint minden mas szakon is. En nem allitanam, h a pszichologia szak annyira konnyu lett mostmar, h minden hulye el tudja vegezni. Inkabb azt mondom, h a pszichologusok egy resze egy mas tipusu (pl. mernoki) diplomat nem tudna megszerezni. Mas kepessegekkel rendelkeznek, mint a mernoki gondolkodas. Teljesen egyenfuggo, h egy pszichologia szakot vegzett emberbol milyen szakember lesz vegul, ha lesz egyaltalan, es nem csak divatbol vegzi, ahogyan Te is gondolod, meg sokan masok.
2022. máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"volt pszichológia szakon"


😂


Én is voltam pszichológia szakon. Ötös diplomát is szereztem. Azóta elvégeztem egy majdnem teljesen más mesterszakot és most mérnökinformatikusnak tanulok. Nem, nem értek a down kórosokhoz, magasról teszek is rájuk. Okkal váltottam pályát, érdekel az emberi működés, de nem vagyok kompatibilis a közvetlen emberekkel való munkára. A biológiai oldala mindig is a szívem csücske volt, nyilván a jövőben is szívesen fejlesztenék olyan projekten, ami érintett a témában, de nem vagyok kigyúrva a klinikai vonalon. Az aspergerrel vagyok képben, mert nekem is van, illetve a vizuális észleléssel, mert azzal kapcsolatos témában írtam a szakdolgozatomat.


Semmit nem jelent, hogy valaki járt egy szakra. Én is jártam, rég volt, elmúlt, azóta másról szoktam napi szinten gondolkodni és tanulni. Ha emiatt lenézel, csináld nyugodtan utánam mindhárom szakot, aztán meglátjuk, neked melyikből mi marad meg.



Amúgy nekem személy szerint nehezebb volt megérteni a pszichos anyagot, a műszaki dolgok jobban mennek. Ez van.

2022. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!