Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem fura ez egy pszicho...

Csak nekem fura ez egy pszichológiát tanult lánytól?

Figyelt kérdés

Volt dgy beszélgetésem egy lánnyal aki mondta hogy volt pszichológia szakon.

Itt az ember ugye azt hinné, hogy egy a témában minimum középszerűen tájékozott emberrel fog tudni beszélni.

Aztán ahogy haladt a beszélgetés, eljutottunk valahogy olyan témákig mint pl a Down-szindróma.


És konkrétan nem akarta nekem elhinni, hogy a downosok rendszerint slacsonyabb IQ-val rendelkeznek mint a normatívnak vett társadalom.

Mondogatta, hogy "ez nem igaz, ez hülyeség".

Végül rá kellett keresnem gyorsan mobilon, hogy "average IQ of down syndrome people" és csak akkor hitte el hogy 60 körüli az IQ-juk amikor dgy angol nyelvű study-t kezdtem felolvasni.


Hogy lehet ilyen?

Mintha egy gyógyszerész esküdözne, hogy a koffeint nem lehet túladsgolni.

Vagy egy mérnök esküdözne hogy a légnyomás nem létező dolog...



2022. máj. 19. 16:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem ez egyáltalán nem olyan hiányosság amit lehetne takargatni azzal hogy "hihi, csak másodéves vagyok". "


Amit nem tanult, azt milyen alapon várod el tőle amúgy? Mi az isten bajod van egyébként?


Neked jólesne, ha valaki ilyen dolgok miatt minősítgetne? És ne gyere azzal, hogy téged nem lehet, senki sem tökéletes, te sem, jobb lesz, ha még azelőtt szállsz le a földre, hogy valaki letörje a szarvad.

2022. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
85%
A Down szindróma nem egy pszichés betegség, hanem egy vele született rendellenesség. Nem sok köze van a pszichológiához.
2022. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
88%

Olyan szempontból fura, hogy előkerül ez a téma, először talán másodévben, de nem ismerem az összes egyetem anyagát. Viszont nagyon kevés szó esik róla. A "volt pszichológia szakon" pedig tényleg bármit jelenthet, ha egy évig járt oda, akkor nem valószínű, hogy hallott róla. Ha pedig otthagyta az egyetemet, akkor nyilván nem érdekelte annyira, hogy utánanézzen ilyeneknek. Mondjuk szerintem az is fura, hogy te meg ennyit háborogsz ezen, amikor naponta lehet találkozni olyan emberekkel, akik nem értenek a szakmájukhoz...

"mire is veri ez a sok frufrus kis újhullámos hippicsaj a mellét, akik igazából max töriből meg magyarból voltak jók annak idején, abból is azért mert jól biflázható tárgyak"

Nem vagyok se frufrus, se újhullámos hippi. Nem csak töriből és magyarból voltam jó (sőt, a magyart nem is különösebben szerettem), hanem pl. matekból és idegen nyelvekből is. Magolni sosem tudtam, úgyhogy nem attól voltam kitűnő tanuló. De csaj vagyok, azt eltaláltad. Viszont a leghülyébb kérdéseket, amiket pszichológia mesterképzésen hallottam, egy srác tette fel. :)

2022. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"mire is veri ez a sok frufrus kis újhullámos hippicsaj a mellét, akik igazából max töriből meg magyarból voltak jók annak idején, abból is azért mert jól biflázható tárgyak"


Szia


Biosz - matek emelttel mentem pszichológia szakra


Szia

2022. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%

Álljunk csak meg, a pszichológiat tanult ember és a szakpszichológus között is van különbség.


Nem mindegy, hogy általánosságban van egy tudásod az emberi viselkedésről vagy az általános tudás mellé szakosodtál még egy részre ami pont belefoglalja a Down-kórt is.


Szakpszichológus és szakpszichológus sem ugyanaz...


Ez kb olyan mintha lehordanál egy urológust, hogy nem tud egy szívműtétet elvégezni.


Attól, hogy valaki pszichológiát tanult nem kell MINDENRŐL MINDENT tudnia.

2022. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
25: Jogos!
2022. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!