Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van társkeresőkön...

Mi értelme van társkeresőkön a legbanálisabb dolgokban is ordenáré nagyot hazudni? Vannak ilyesmi tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Például az ilyenekre értem:


- 10, 20, vagy akár 30 évvel fiatalabbnak hazudja magát

- hamis vagy nagyon régi képet rak ki magáról, amikor már abszolút nem úgy néz ki

- túlsúlyos, de lazán letagad 40-50 kilót is

- letagadja, hogy van gyereke

- ki van írva, hogy neki az igényesség a legfontosabb, erre élőben ápolatlan, koszos, büdös, rothadó fogakkal


És még lehetne sorolni. Nőkre, férfiakra, heterókra, melegekre egyaránt vonatkozik a kérdés.


Ez csak azért érdekel, mert ezek pont azok a dolgok, amelyek a találkozón azonnal kiderülnek. De az ilyen emberek mégis mit várnak?


Mi értelme van az ilyen dolgokban ekkorát hazudni? És ezeknek az embereknek a többsége nem szórakozik, hanem tényleges párkapcsolatot akar(na). Ez döbbentett meg igazán.


Nektek mi a véleményetek? Voltak/vannak ilyesmi tapasztalataitok? Hogyan reagáltatok, vagy mit mondott a hazudozó?



2022. máj. 24. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Talán úgy gondolja, hogy lehet a másik is hazudik és akkor egál :-D
2022. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Látássérült haver mondta anno (azóta férj), hogy nehezen szánja rá magát arra, hogy kiírja, hogy látássérült, mert sokan esélyt sem adnak neki. Ha viszont később, amikor már úgy érzi, hogy talán megismerték annyira egymást, hogy a lány riadjon vissza a dologtól mondja meg, sokan szó nélkül megszakítanak minden kapcsolatot.

Gyerekkel nem könnyű társat keresni, olyat aki el is fogadja.

A többivel meg próbálnak egy pozitívabb képet kialakítani magukról, reménykedve, hogy így is van esély társat találni.

2022. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shaddark ***** válasza:

Én valamilyen szinten megértem őket.

Ahhoz hogy össze jöjjön egy találkozó, jobb képűbb, "menőbb" vagy legalábbis menőbbnek tűnő arcokkal kell versenyezniük.

Valószínűleg megpróbálták őszintén, magukat adva olyannak amilyenek. És gyanítom hogy nem jött össze, mert mindenki tökéletest szeretne tökéletes paraméterekkel. Mivel a társkeresők szűrője alapból kiszűrné őket, ezért hazudnak, hogy esélyt kapjanak.

Szóval marad az hogy hazudnak vagy soha semmikor senki nem fog vissza írni sem, nemhogy találkozni. Így én azt mondanám rájuk hogy pragmatikusok.


- Én nem tennék ilyet, sose hazudnék mert aki tökéletest akar az keresse még 6000 évig, engem nem érdekel.

Nekik sem kellene mert ahogyan írtad, esélyük sincs élőben sem, a te idődet feleslegesen rabolják. De legalább próbálkoznak, az is valami...

Ha meg sem próbálják egészen biztosan nem jön össze semmi.

2022. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés jó. Sok ilyennel találkoztam én is, amíg társkeresőztem. A "kedvencem" talán az a pasi volt, aki azt írta, hogy azért szereti a falut, ahol él, mert a közelben mindig jókat tud túrázni - aztán kiderült, hogy a sarki kisboltig sem hajlandó elmenni gyalog. A másik emlékezetes illető idejében már direkt kiírtam az adatlapomra, hogy okos és művelt férfit keresek. Elég gyorsan derült ki, hogy milyen távol áll ettől szegény.
2022. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azt hiszik hogy eltekinti nekik a másik, mert már x ideig beszéltek és biztos bejönnek az illetőnek, így is elfogadják majd őket.


Általában ezeket az okokat hallottam ismerősi körböl/olvastam neten mások tapasztalatait;

Régi kép? Az is ő, tud is olyan lenni csak 1-2 hónap kondi és leadja azt a 20-30kg felesleget. Filtereket meg mindenki használ. Letagadott pár évet, na de a sparban még mindig elkérik tőle a személyit ha sört vesz. Fiatalnak néz ki. Gyerek? Ki nem szereti őket? Tuti veled van a gond ha ez zavar, amúgyse pótszülőt keres, az ő gyerekét egy idegen ne merje megnevelni! Csak néha társasozol vele meg ingyen bébiszitterkedsz ennyit igazán ki lehet bírni.


Személyes tapasztalatom egy ilyen volt. A társkersős profilképén egy fiatal, sportos pasi volt foci labdával a kezében. Be akart jelölni facebookon. Fel se ismertem. Azon a képen inkább a focis pasi apjának mondtam volna. Ráncos, borostás kopaszodó, szemüveges pasi aki már rég letette azt a labdát és inkább a chipset meg a sört markolássza.

2022. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elso valaszban van az igazsag. Olyan elkepeszto hazugsagkultura alakult ki, 90% a filterezett kepeivel, koztuk nemcsak blur, hanem konkretan mas fejforma, szaj, stb, hogy ma mar nemcsak a legelvetemultebbek hajlanak a hamisitasra.

Ettol fuggetlenul en se csinalnam, es nekem is csak az idom rabolna, meg jobban kiabrandulnek, mintha egybol a valosagot latnam.

2022. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolhatja, hogy ha nem hazudik, akkor az első randiig se jut el, így viszont legalább az összejön, ami ad neki egy esélyt a folytatásra.

De egyszerű intelligenciahiányból is adódhat, mert nagyrésze tényleg azonnal kiderül (és akkor esetleg még a legelső randi se jön össze mégse, ha már messziről kiszúrja a másik, hogy nem is úgy néz ki, ahogy előadta, ezért inkább sarkon fordul még mielőtt odamenne hozzá).


Viszont az pont nem derül ki az első találkozáskor, hogy van-e gyereke: ha ezt letagadja, az nyilván azért lehet, mert csak futó kalandot akar, akkor meg a másiknak semmi köze hozzá.

2022. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!