Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki irigy az egyben rosszindul...

Aki irigy az egyben rosszindulatú is?

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 01:05
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem függ össze
35 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mem feltétlenül, szerintem ez inkább helyzet függő. Például egyszer irigy voltam az egyik ismerősömre mert jobban megértette magát az egyik barátommal mint én és úgy éreztem ki maradok valamiből, de egyáltalán nem merült bennem fel, hogy rosszat kívánjak nekik vagy bármilyen módon is el rontsam a kapcsolatunkat.
2022. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van pár ember akit irigylek különböző okokból, de nem azt akarom hogy nekik legyen rosszabb, hanem hogy nekem legyen jobb.

Az irigység és a rosszindulat két külön dolog.

2022. máj. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Én irígy és rosszindulatú is vagyok. Azt nem tudom, hogy mások hogy vannak ezzel.
2022. máj. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én különbséget tennék az alkalmi irigység, és az általános irigykedés között.

Olyan mindenkivel előfordul, hogy ráeszmél, a másik ember valamit jobban csinál / nagyobb szerencséje van, 'ej de jó lenne ez nekem is'. Ha ennyiben marad, ettől még lehet egy remek ember, csak nagyon kritikus nézőpontból nevezném ezt irigységnek.

Van az a mindenben mások zsebében, ágyában, életében vájkáló típus, aki bármire képes iriggyé válni, nos, szerintem ez már önmagában rosszintulatúság.

2022. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint a kettes, pont ugyanezt a mondatot szoktam én is mondani. Nem azt szeretném, ha neki is rossz lenne, hanem azt, ha nekem is jó lenne.
2022. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem függnek össze, külön-külön és együtt is létezhet a kettő.

Nem mondanám magam irigynek, rosszindulatónak meg pláne, mégis párszor átfut rajtam egy "ah, de jó neki.." szintű mondat. Ilyenkor nem azt szeretném, hogy az illető elbukjon/rossz történjen vele, csupán annak örülnék, ha abban az adott dologban nekem is több sikerélményem lenne. Senkinek nem kívánok rosszat.

2022. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!