Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagymamám jól mondja?

Nagymamám jól mondja?

Figyelt kérdés
Hiába van sok pénze valakinek, ha nincs benne szeretet a másik ember iránt,! Lelki szegénynek és szegény gazdagnak nevezte őket mert nincs bennük szeretet. Csak a pénzük van
2022. máj. 27. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
aha
2022. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Az én nagymamám is mond ilyesmit, csak ő konkrét rokonok apropóján, és nem szeretet nincs bennük, hanem nem boldogok. Az ő esetükben igaz, bár annyira nem vészes a boldogtalanságuk mértéke, a csóróknak is elég szép hányada pont ilyen boldogtalan (élményekre vágyna de nem lehet, nincs pihenés, nincs minőségi együtt töltött idő, a családi idillnek nyoma sincs - ilyen problémák állnak fenn az említett rokonoknál. Van viszont 20 millás autó). Ismeretlenekről eldönteni hogy nincs bennük szeretet, vagy minden gazdagra ráhúzni hogy úgyis lelki szegény, az azért erős.
2022. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Ez tipikus szegénységtudatos szöveg, nagy károkat lehet vele okozni.
2022. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon nem.


Nekem miért lenne attól jobb, ha szeretek egy másik embert?

Az se a "fizikai" (nem kell azon stresszeljek, hogy éhen halok), sem a "szellemi" (kipihentebb se leszek, a szórakozáshoz sincs köze) létemen nem változtat.

2022. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
79%
Egy szegény ember is lehet ugyan olyan boldogtalan és üres, mint egy gazdag. Ez hülyeség, csak önmagát próbálja vígasztalni azzal, hogy oké nincs pénze, de a gazdagoknak rosszabb.
2022. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
71%
Szerintem nincs teljesen igaza. Egy gazdag ember is lehet szerelmes, szeretheti a gyerekeit. Lehet boldog is. Csak nyilván magasabban van az ingerküszöbe mint egy szegény embernek, aki akár boldog lehet ha eljut a Balatonhoz egy hétvégére. Ezzel szemben egy gazdag ember gondolom nem ilyenekre vágyik. Viszont szegényként szerintem még nehezebb boldognak lenni. Mert hiába mondják ezt, a pénz fontos dolog. Szóval a legjobb élet szerintem valahol a kettő között van.
2022. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
A gazdaság meg a boldogság között nincs szoros összefüggés. A gazdag is lehet boldog vagy boldogtalan és a csóró is. Nyilván az extrém szegénységet nem számítva.
2022. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van. Csak attól nem leszel boldog, hogy van pénzed. Szegényebb, gazdagabb is lehet boldog és boldogtalan is.
2022. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem, nincs igaza. Én sokkal jobban érezném magam, ha lenne egy gyönyörű házam és lenne egy Lamborghinim, sose kéne dolgoznom, szabad ember lennék.
2022. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Van benne valami. Soha nem álltam még ilyen jól anyagilag, de voltal sokkal boldogabb időszakaim. A pénz pl. nem helyettesít egy jó kapcsolatot.
2022. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!