Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatom hogy én most...

Honnan tudhatom hogy én most okos és értelmes élőlény vagyok-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Sokszor megfordul a fejembe hogy nincsen egyéniségünk mert mindenki mást gondol rólunk.


Pl. nagyon szeretem a pyrotechnikát és az alkoholt. Amit elítél a többség. Legalábbis a rendszeres használat, fogyasztás következtében ez a kör idiótának tekint rám.


De a helyesírásom elég jó, tehát az kör aki tud helyes írni úgy gondolja én értelmes vagyok.


Ez egy életszerű példa volt. Más irányból is megközelíthettem volna.


A lexikális tudásom elég nagy, bármilyen témában megtudok szólalni, viszont introvertált vagyok ezért nem fitogtatom rendszeresen.


A logikai gondolkodás ismét nagy problémát okoz például a munkahelyen ahol szerintem logikus a döntésem, a főnök szerint viszont nem.


Ki és hogyan határozza meg azt hogy a gondolkodásmódja feljebb helyezkedik el mint a többségé?


Sosem értettem hogy ha egy gazdagabb ember mondd valami bölcsnek tűnő dolgot azt az újság lehozza, közben lehet baromság, és egy átlagos ember szava több jelentéssel bír abban a helyzetben.


Tegyük fel zuckerberg azt mondta: Az a legnagyobb kockázat ha nem kockáztatsz. Csupán annak a 6.7%-nak azok közük akik olvasták a cikket és nem értettek egyet, azt gondolják hogy ez idióta. De szerinted ez komoly igazság.


A végleges kérdésem: mi a mérce? Miből állapítod meg hogy jobb az egyetemes gondolkodásod mint másé?



2022. jún. 2. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell az embernek beskatujáznia magát. Nincs olyan, hogy valaki vagy okos és értelmes vagy nem az.


Szerinted, ha valaki nem tud helyesen írni és nem olvas, emellett nem beszél nyelveket, de tudja, hogy hogyan szereljen meg egy autót, hogyan javítson meg egy laptopot, hogyan nyújtson elsősegélyt emberen, hogyan élesszen újra egy kutyát, az nem értelmes?


Vagy nem értelmes az, aki könyvmoly és helyesen ír, de egy villanykörtét nem tud kicserélni?


Mindenkinek megvan a terület, amiben jártas, jól érzi magát, azért, mert a többi területhez nem konyít, nem lesz kevesebb másoknál.

2022. jún. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1

"az nem értelmes?"

Nem az.

Szerinted egy majom által is elvégezhető, monoton feladat elvégzése bizonyítja, hogy valaki értelmes?

Az értelmet kifejezetten nem monoton, betanulható feladatok elvégzéséhez szoktuk használni, így csak ezek alapján valaki nem lesz értelmes.


Az évek során én is magamra vettem egy csomó dolog megszerelését, de nem ettől tartom magam értelmesnek, mert csak lemásolom, amit egy youtube videóban csinál valaki.

2022. jún. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek nem objektíven mérhető dolgok.
2022. jún. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy nem jó a helyesírásod.
2022. jún. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!