Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik Instán, Facebookon...

Azok, akik Instán, Facebookon stb. nem írnak helyesen, ők tényleg ennyire ostobák, vagy csak nem erőltetik meg magukat?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, miért nem írnak helyesen az emberek. Ez valami divat, vagy tényleg ennyire gyér az oktatás, ami miatt itt tartunk? Nem az ékezet nélküli írásra gondolok, hanem az egyszerűbb helyesírási szabályok be nem tartásáról. Titeket nem szokott idegesíteni?

2022. jún. 3. 19:29
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Ez lesz a világból.

2022. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
11. Elnézve mostanság az embereket eléggé pozitívan állsz a dolgokhoz.
2022. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is gyanús... főleg, mióta lehurrogják azokat, akik "túl jók" a helyesírásban, a fogalmazásban, meg úgy általában bármilyen produktív dologban.
2022. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

1.


Lehet ez jelentéssel bíró viselkedés, amivel azt akarja valaki kifejezni, hogy a mai világban a tudatlanság elfogadott és olyan jövő felé haladunk, ahol nem lesz fontos a helyesírás sem.


2.


Arról se feledkezzünk meg, hogy attól, hogy valakit Kovács Nórának hívnak, még lehet, hogy nem Magyarországon nőtt fel és a szüleitől tanulta meg a magyar nyelvet, és mivel nem ismeri a helyesírási szabályokat, mindent elír vagy tud magyarul, de régóta él külföldön.


***


Az egyik ismerősöm Spanyolországban él 12 éves kora óta. Most 34 év körüli, lett férje, gyerekei.


Amikor ír nekem sokszor a kinti kifejezéseket, szólásokat írja magyarul.

Emellett sok helyesírási hibát vét.


Kicsit olyan mintha egy külföldivel leveleznék, közben 12 éves koráig perfekt ment neki a magyar beszéd meg a helyesírás is.

2022. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
84%
Ameddig érthető, különösebben nem zavar, viszont tényleg elég nagy szellemi igénytelenségre vall, ha valaki nem tanult meg valamennyire helyesen írni. Valószínűleg más közegből jött, nem mókából szokták az emberek nem elsajátítani ezt a tudást.
2022. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ez a "más közeg" már elég jelentős, és ha felmegy 50% fölé, akkor az jön, amit a #11-ben írtam.
2022. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rendkívül okos, magyarszakos ismerősöm, lány.


Ő úgy ír sokszor, hogy szellemi fogyatékos is lehetne íráskép alapján.


Ennek ellenére időmértékes verselést, ütemes verseket írnak megadott formára.


Meg nem 1 költő ismerősöm is úgy ír privátban, hogy ihaj.


Én is így vagyok ezzel, főle g ha sietek.


Attól h PRIVÁTBAN helyesírásihibák is előfordulnak akárkinél, meg nem ütemben í, még nem hülye.


Engem jobban zavar pl a kétdőjel hiánya.

2022. jún. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 NTBS ***** válasza:
100%
Is-is. De elég érdekes dolog, főleg az első benyomás fényében. Hiszen "beszélgetsz" egy ismeretlen emberrel és ő ez alapján ítél meg.
2022. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
dikk he
2022. jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

18. Ja amúgy, az vicces, hogy anno, mikor még ennyire se tudtam helyesen írni, akkor sok ember komolyan se vett online, de való életben pedig nem voltak ilyen gondjaim.

Bár mostanság meg lassan olyan szofisztikáltan írok, hogy a valósággal nem tudok normálisan kommunikálni, szóval a kérdés, hogy mit mennyire kell erőltetni.

2022. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!