Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik Instán, Facebookon...

Azok, akik Instán, Facebookon stb. nem írnak helyesen, ők tényleg ennyire ostobák, vagy csak nem erőltetik meg magukat?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, miért nem írnak helyesen az emberek. Ez valami divat, vagy tényleg ennyire gyér az oktatás, ami miatt itt tartunk? Nem az ékezet nélküli írásra gondolok, hanem az egyszerűbb helyesírási szabályok be nem tartásáról. Titeket nem szokott idegesíteni?

2022. jún. 3. 19:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Miért olyan nehéz megérteni, hogy ez sok esetben nem igénytelenség, hanem van valami oka. Például nem magyar az anyanyelve, beteg (agyi károsodás, fejlődési zavar stb.), nem volt lehetősége tanulni, vagy egyszerűen nincs érzéke a helyesíráshoz.
2022. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Először is ezen helyek önmagukban nevettség tárgya. Nem "mértékmérők", maximum az emberi hülyeségben.


Továbbá, az emberi kommunikáció felgyorsult és mindenki állandó kapcsolatban lehet a másikkal.


Ilyen szenny oldalakon a helyesírás nem döntő. Nem jelent semmit.


Én meg személy szerint ismertem magyar szakos hallgatót, aki stílusgyakorlatokat csinált, nyelvészkedtek, meg kellett írniuk megadott forma szerint pl. verset.

Na, nála hanyagabbul én senkit nem láttam chatelni... És nem is hittem volna el, íráskép alapján, hogy ő Ő.

2022. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Sajnos ennél rosszabb a helyzet.

Nemrég hívtam fel itt egy ilyen hibára a kérdező figyelmét.

VISSZAMENŐLEG kitörölték az összes ilyen írásom tőle!

Tehát még vissza is keresték, és egyesével törölték mind.

Egyértelmű az üzenet: hülyék paradicsoma. Ez lesz itt, vagy már van is.

2022. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

"Nemrég hívtam fel itt egy ilyen hibára a kérdező figyelmét.

VISSZAMENŐLEG kitörölték az összes ilyen írásom tőle!

Tehát még vissza is keresték, és egyesével törölték mind.

Egyértelmű az üzenet: hülyék paradicsoma."


Ez csak arról szól, hogy töröltette a nem a témához tartozó válaszaidat. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni.

2022. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Igen, valóban.

De a gyalázkodásokat például így nem lehet mindig töröltetni.

Érdekes módon azok maradni szoktak. Akkor is, ha semmit nem segítenek sem a kérdezőnek, sem másnak. Meg is írták, hogy véleményszabadság.

Furán mennek itt a dolgok néha.

2022. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Nincs elég moderátor, nincs elég kapacitásuk - meg hát ők is csak emberek, mindegyiknek más és más a "gyalázkodás", a "trágárság", meg minden ilyen, hiába mond a szabályzat ezt vagy azt.
2022. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem igénytelelenség és tudatlanság. Akárki akármit mond, nálam az intelligencia fokmérője is kicsit. Igényes, intelligens ember nem ad ki a kezéből trágya munkát. Mostanában, ami legjobban zavar ezzel kapcsolatban, gyakran látom különböző cikkekben, akár még címben is, hogy az igekötőt egybe írják nem az igével, hanem más szóval. Pl. Elakarom készíteni, megfogja oldani. Itt tartunk már.
2023. ápr. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Az enyém sokat fejlődött, de a ly-j keverődik nálam, bár a neveket is nehezen jegyzem meg.
2023. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Ez az egész helyesírás dolog borzasztóan túlértékelt dolog, és valljuk be, jobbára frusztrált begyöpösödött emberek pörögnek ezen folyton. A kedvencem, mikor boomerek vinnyognak egy rövidítés miatt, aztán leírják, hogy vedd a fáradTságot, vagy összekeverik a „megél – megér” szavakat.

Persze egy alap helyesírásra nem törekedni, de ha megnézed ez az oldalon, hát vicc amit művelnek egyesek. Belekötnek nyilvánvaló rövidítésekbe, ahelyett hogy a kérdésre válaszolnának. Kíváncsi vagyok, ezek hatalmas zseni magyar védelmezői milyen munkát végeznek.

Szóval engem rohadtul nem érdekel addig amíg el tudom olvasni. Ha kevesebb az időm, engem se túlzottan érdekel a helyesírás fórumon, vagy instán. A többség egyszerűen leszrja, tudna helyesen írni, ha akarna.

Azon meg jó röhögtem, hogy megint szennyoldalazzák az instát. Lehet, hogy sok szemét van ott, de állítom az átlag felhasználó simán értelmesebb, mint az itteni szőrszálhasogató GYK-s zsenik.

Pont most láttam egy kérdést, ahol nekiestek a kérdezőnek, mert azt írta, hogy nem szeret olvasni. Na de vicc az, hogy olyan könyvmolyok estek neki, akik funkcionális analfabéták voltak, képtelen voltak értelmezni a kérdés kifejtését.

szóval nekem az könyvolvasáson, helyesíráson való görcsös pörgés inkább az jelenti, hogy eséllyel egy átlagos képességű emberről van szó, aki jobb híján ezekbe köt bele.

2023. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
A megér szót használja valaki?
2023. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!