Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem féltek attól, hogy egyszer...

Nem féltek attól, hogy egyszer ti is ilyen idősekké váltok?

Figyelt kérdés

Most olvastam a hírekben, hogy egy 70 éves, a cikkben írottak szerint - kóros elmeállapotú nő hátba szúrt egy ápolónőt. Állítólag gyógyszer és egyéb agyi elváltozás következtében átmeneti tudatzavarban volt.


Idős korban, főleg olyan betegségekkel, mint a demencia vagy alzheimer már nehéz a beláthatóság, és ezért mindig benne van a félelem az emberben, hogy idős korára ön vagy közveszélyes lehet. Nekem ez az egyik legnagyobb félelmem.


2022. jún. 14. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz nyugdíjunk sem, ettől nem tartasz? Szépen munka közben fogunk majd meghalni.
2022. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A munka szabaddá tesz!

Halálod után.

2022. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem, sokan örülni fogunk annak, ha egyáltalán megéljük a 65-70 éves kort, a sok munkának köszönhetően. Hurrá!:(
2022. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, még teljesen beszámíthatatlan állapotban is lehet belőled USA-elnök... :D
2022. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Az idősödés nem egy átok, hanem egy olyan áldás, ami nagyon sok embernek nem adatik meg.

Ennyi erővel attól is félhetnék, hogy holnap elütnek.

A korosztályomban nagyon sok nő családi erőszakban károsul vagy hal meg (Mo-n heti 1 nő hal meg), ennyi erővel akkor attól is félhetnék, hogy a párom agyonver. A szexuális bántalmazások több mint 50%-át az én korosztályomban lévő nők teszik ki, félhetnék attól is.

Félni bármitől lehet, ezt te döntöd el, mennyire befolyásolja az életed.

Ha demens leszek idős koromban, akkor az leszek. De lehet, hogy nem leszek az, viszont lekell vágni a lábam mert cukros leszek vagy épp megvakulok. Magyarországi statisztikák alapján a cukorbetegségre is egész jó esélyem van ennyi idős koromra.

2022. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek attól, hogy majd egyszer én is meg fogok öregedni, mert ez hozzá tartozik az élethez. Ellene nem tudsz csinálni semmit.

Viszont, hogy hogyan fogsz meg öregedni, az ellen már tudsz tenni.

Egészséges életmóddal.

Dohányzás, mértéktelen alkohol fogyasztás, drog fogyasztás. Ezeket el lehet felejteni!

Folyamatosan az egészséges életmódra kell törekedni. Étkezés, sportolás.

Lehetőleg kerüld az éjszaki munkavégzést.

Ha valaki ezeket be tartja, akkor elég nagy esélye van az illetőnek, hogy egészségesen fog meg öregedni. Ha valakinek meg jó a genetikája akkor meg az egy plusz dolog, hogy tovább is éljen, mint a társai.

Próbáljál meg olyan helyen lakni, ahol természet közeli helyen vagy, mert a városi élet se legjobb hosszú távon.

És még hosszan lehetne sorolni.

Ha ezeket be tartod, és jó genetikát örököltél, akkor 70 évesen is, úgy fogsz ki nézni mint ha csak 50 éves lennél.

Mentálisan és fizikálisan is egészséges leszel.

Nézd meg Japánt! Okinava. Itt egyáltalán nem ritka, hogy az emberek el élnek 90 vagy 110 éves korukig, teljes egészségben.

2022. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha addigra, mire én 70 leszek, létezne választható eutanázia idehaza is.


Egyébként kifejezetten az öregkortól, ami mentes még a komoly betegségektől és szellemileg még ép az ember, nem félek. Retteg miatta épp elég nő, nem adom meg a boldogságot senkinek, hogy én is közéjük tartozzak.

2022. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 XR115 ***** válasza:
Én igen
2022. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!