Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi történik azokkal az idősekk...

Mi történik azokkal az idősekkel akik már vannak 80-90 évesek és senkijük sincs, teljesen egyedül vannak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 27. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Sok mindentől függ.
2021. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyedül élnek, és ellátják magukat, vagy pl.: házi segítségnyújtást igényelve az otthonukban élnek, vagy bentlakásos otthonok valamelyikében élnek.
2021. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezekhez nem kell pénz?
2021. júl. 27. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

De, nagyrészt kell pénz. De van nyugdíjuk. És van szociális ellátás is.

Mi az igazi kérdés?

2021. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A házi segítségnyújtás az önkormányzat köteles biztosítani, de az csak 1-4 óra, attól függ mennyit állapitanak meg. Minimálisan kell fizetni csak. Sajnos ez sokszor nem elég, mert egy nagyon betegnek pl 2 óra nem elég.

[link]

Benntlakásos otthonokbol a legolcsóbbhoz is beszámítják a nyugdíj X %-át, nem tudom mennyinek kell a minimunnak lenni. De azt sokan azért nem szeretik mert olyan 4-en vannak 1 szobában.

De ha van pénz vagy ingatlan akkor van jobb lehetőség is. Lehet venni külön lakó helyiséget vagy szobát is, és van ahol beszamitják ha van lakása az illetőnek, úgyhogy nem tudom hogy miért nem inkább azt választják. Talán nem tudják hogy milyen lehetőségeik vannak, nem tudják maguknak elintézni. Meg a várólista is baromi hosszú, de az általában mindenhol.

2021. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kokomfitty ***** válasza:
34%
A lelkiismeretedet akarod nyugtatni?
2021. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom a lelkiismeretem nyugtatni, igazából semmi értelme nem volt a kérdésemnek csak láttam egy filmet amiben 2 idős nő volt és tudni akartam, hogy mi van azzal aki teljesen egyedül van
2021. aug. 2. 22:53
 8/11 anonim ***** válasza:
7. Suerintem nem baj ha tudod mik a lehetőségeid ha odakerulsz. Szerintem sokan egysuerűen nem tudják.
2021. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy 17 éves fiú vagyok még egy ideig nem kell ilyen helyre mennem csak reméltem hogy az ilyen emberek nem maradnak teljesen magukra
2021. aug. 3. 01:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég történt Norvégiában, hogy megtalálták egy idős, magányos bácsi holttestét a lakásában, aki feltehetőleg már 9 évvel azelőtt elhunyt... 😢


Félek, hogy rám is ilyen sors vár...


21F

2021. aug. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!