Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem jó a testem nekik...

Miért nem jó a testem nekik sehogy?

Figyelt kérdés

Vékony lányként nőttem fel. Annyira vékony voltam, hogy egész életemben azt hallgattam a szüleimtől, hogy biztos beteg vagyok, deszka, az orvosok is mindig mondták, hogy híznom kéne, az osztálytársaim csúfoltak, az emberek meg úgy átlagban azt gondolták, hogy evés zavaraim vannak. De akármennyit ettem, nem híztam. Aztán 3 évvel ezelőtt elkezdtek rám szaladni a kilók. 15 kilót híztam 3 évre visszamenőleg. Lett egy kis hasam, de a zsír inkább a combjaimra/fenekemre ment, ami nekem nagyon tetszett, hiszen lett végre valami alakom is. Egészen addig amíg a szüleim észre nem vették ezt és elkezdtek szekálni. A hízásommal párhuzamosan növekedtek a beszólásaik. Először csak piszkáltak, hogy kezdek ,,elhízni", ma meg már naponta megjegyzik, hogy nem vagyok már vékony, hogy elvesztem a jó alakom, hova hízok még, miért eszek ennyit, stb.


Az a helyzet, hogy ezek a megjegyzések tényleg kezdenek testképzavart okozni. Sokáig úgy voltam vele, hogy végre teltebb, nőiesebb alakom lett, de most már egyenesen kövérnek látom magam, és kezdek undorodni is a testemtől. De mikor 10-15 kilóval vékonyabb voltam, akkor is folyamatosan leszóltak. Úgy érzem lehetetlen megfelelni a szüleimnek. Már annyit beszélgettem velük ezzel kapcsolatban, de sosem kaptam választ a kérdésemre, hogy miért jó nekik, hogy folyamatosan az alakomra tesznek megjegyzéseket...azért is írom ki ezt a kérdést, hátha valakinek van valami ötlete, vagy járt már hasonló cipőben, mert engem már nagyon elkeserít.



2022. jún. 15. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Energiavámpírok, rajtad élősködnek, erősítik a felsőbbrendűségi komplexusaikat.

Akik szeretik a gyereküket, nem így viselkednek. :(

Lépj le mielőbb ebből a környezetből.

2022. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak felelj meg, ne nekik. Ha nem bírtak eddig normális választ adni, hogy miért szekálnak állandóan, akkor valószínűleg ők maguk sem tudják. Egyik ismerősöm szülei is ilyenek voltak, annyi különbséggel, hogy őt a vékonyságával szekálták és akármennyit szedett magára, a szülei szerint mindig sovány volt. Megkérdeztem a szüleit, hogy miért gondolják, hogy vékony, válasz annyi volt, hogy hát mert az.. Aztán mikor indoklást kérdeztem, csak vállat rántottak. Azt, hogy miért ilyen néhány szülő, nem tudom (ha tippelnem kéne, valami nagyon eltorzult "jót akarok a gyerekemnek" dolog szeretne lenni, csak ők maguk sem tudják, hogy mi lenne jó a gyereknek). Engem is a vékonyságommal szekáltak, de miután látták, hogy legkevésbé sem tud érdekelni mit gondolnak rólam, mert én jól érzem magam, igen hamar leálltak (bár én srác vagyok aztán lehet ránk a testúlyos megjegyzések alapból nem hatnak annyira :D)

Abban viszont, hogy te mit csinálj, tudok segíteni: Ne foglalkozz velük ;)

Azt írtad tetszett, mikor felszaladt combra és fenékre pár kiló. Ha úgy tetszettél magadnak, jól érezted magad, akkor ez az egyetlen dolog amire fókuszálnod kell. 15 kiló plusz abszolút nem sok 3 év alatt, pláne ha előtte vékony voltál (illetve gondolom tini/fiatal felnőtt vagy, amikor meg ezek még átlagosabb dolgok mint általában).. Ha szívedre veszed amit mondanak, előbb utóbb komolyabb testképzavart fog okozni, ami borzalmas dolog. Ne hagyd, hogy oda juss. Nyugodj meg és kérdezd meg magadtól, szüleid és mindenki befolyása nélkül: Elégedett vagy magaddal, tetszik a tested, jól érzed magad a bőrödben? Ha a válasz igen, akkor úgy vagy jól ahogy vagy :)

2022. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. jún. 15. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak kell tetszened. Ha egészséges a súlyod, nincs min aggódnod (persze, tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű).

Biztos a szüleid alakján is van valami kritizálható, próbálj beszólni nekik, hátha észbe kapnak, hogy "ahh, ez most fájt, talán ő is így érez"... aztán vagy megéri nekik tovább piszkálni, vagy leszállnak rólad.

2022. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük, Te érezd magad jól és kész!
2022. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
0%
Ne hízz tovább. Kérdés esetén fordulj a bmi testtömeg indxhez. Ha aszerint jó, akkor mindenki mond amit akar. Ha aszerint sok, akkor sok.
2022. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!