Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy szingli, egyetemista...

Egy szingli, egyetemista tanuló (mondjuk nem otthon él), kevésbé felnőtt, mint egy ugyanúgy 25 alatti házas, gyermeket nevelő felnőtt?

Figyelt kérdés
Sokan vitáznak arról mi a felnőtté válás kritériuma, de akár több is lehet. Szerintem sokan nem felelünk meg minden feltételnek. Én láttam már fiatal anyukákat, persze óriási büszkeség egy gyerkőc, de attól még lehet a szülője felelőtlen, nem túl életrevaló, akit mondjuk a párja lát el, és nem is nagyon érdeklik a perspektívák az életben. Ezzel szemben aki karriert próbál építeni, de ezért inkább mamahotelezik évekig, mert olcsóbb, azt kevésbé tekintik felnőttnek, mint aki előbb hozza azt a társadalmi normát, hogy az az igazán hasznos állampolgár, aki komoly kapcsolatban él és gyermekei is vannak. Sajnos meglehetősen konzervatív kormányunk törvényei még inkább erősítik ezt a szemléletet, és rengeteg diplomagyűlölő ember van. :( Én örülnék neki, ha többen foglalkoznának a saját dolgukkal. A Facebook profilomon is csak annyi van, hogy egyetemre járok, az nem, hogy PhD-ra. Aki tudja, tudja úgyis. Párom nincs, szüleimtől külön élek. Igen, tanulgatom a felnőtté válást, nem könnyű, sokat kell tervezzek, szervezzek, ami nem az erősségem, másnak meg természetes. De azt gondolom önmagában sem egy diploma sem egy gyerek nem tesz valakit igazán felnőtté, ezt útközben tanuljuk és egyszer eljön az a pont, amikor nem lesz kérdés, hogy igen, már felnőttünk.

2022. jún. 16. 22:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%

#20

Pl. nem volt munkanélküliség, stabilan tartott árak voltak, panelprogram volt, bérlakások voltak, amiket idővel megszerezhettél, ellenben ma kiszámíthatatlan a pénzügyi helyzet, bármikor bárki elveszítheti a munkáját, irreálisan fel vannak fújva az ingatlanárak, ha pont a normális kategóriába tartozol, azaz tanulsz, dolgozol, esetleg a kettőt együtt, semmi, azaz semmi támogatást nem kapsz, ha nem jönnek össze a dolgaid mehetsz az utcára, pedig full becsületesen akarsz előrébb jutni. Tehát szociális háló is egy nagy nulla. Csak ennyi a különbség ami nekem most hirtelen eszembe jut.

2022. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
34%

21. De most pont, hogyha gyereket akarsz, akkor ott van sok tízmillió forint különböző állami támogatás. Pont, hogyha huszonévesen gyereket akartok majd, akkor rengeteg pénzt kaphattok hozzá. Főleg akkor, hogyha tanult és/vagy dolgozni akaró emberek vagytok és amúgy magatoktól is elindultatok már az életben. (Tehát nem a nullára akartok családot, hanem magatoktól is menne, csak a sok külső pénz még nyilván sokat segít.)


Eddig úgy tudtam azok sírtak a sok állami támogatás miatt, illetve a segítség hiánya miatt, akik nem akarnak soha családot.


(Kiegészítés: Nem vagyok fideszes, és én sem kaptam semmi állami támogatást még, mert 28 éves egyedülálló vagyok.)

2022. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
21. Kiegészítés: Munkanélküliség? Én 1993-ban születtem, a tesóm 1995-ben. Vagyis már bőven nem a szocializmusban. Volt munkanélküliség, apukámat is elküldték a TSZ-ből 1990-ben és aztán rendszergazdának képezte át magát. Aki most huszonéves, az már a rendszerváltás után született, amikor már nagyon sok bizonytalanság megvolt, amiket te felsoroltál. Nem tudom te pontosan hány éves vagy/mikor születtél.
2022. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%
Már a 90-es években elkezdett terjedni az egygyermekes családmodell is.
2022. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
24. Azt értem, csak a 21-es a leírásával az 1990 előtti korszakot írta le. De aki 32 éves vagy fiatalabb az már a rendszerváltozás után született, amikor ezek nem voltak meg. A kérdés meg főleg a mai huszonévesekről szólt, akik már a rendszerváltozás után születtek mind.
2022. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tartom magamat egy okos embernek, főiskolát sem végeztem, önálló sem vagyok, de szerintem a régi rendszer sem volt túl jó.

Az oké, hogy nagyobb volt a létbiztonság, de semmi kitörési lehetőség nem volt.

Nem lehetett külfödlre sem menni csak engedélyekkel.Még nyaralni sem, sehova.

Szerintem a 90 és 2000-es évek nem voltak rosszak, viszonylag nyugi volt. Az igaz, hogy már kevésbé stabil, de aki akart az tudott családot alapítani. Aki meg nem az milliárdosan sem fog.

Akik a régi rendszer után születtek azok már másban nőttek fel, másképpen nevelték őket, jobban kiszolgáltatottabbak, nem jó a problémamegoldó készségük.

2022. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy konkrétan emlékszem arra a pillanatra, mikor felfogtam, hogy felnőttem. Késő este, éjfél körül sétáltam haza a kihalt utcán, előttem a távolban láttam összeesni egy embert. Átvillant az agyamon, hogy "oké, keresek egy felnőttet, aki megoldja" - akkor voltam 22 -, fél másodperc múlva leesett, hogy mekkora gyökér vagyok, hát ezt most nekem kell megoldani.
2022. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
69%

Felnőtté válás nem egyik napról a másikra történik meg. Nincsenek kőbe vésett dolgok, ami miatt valaki felnőtt lesz. Én eddig otthon laktam, nem dolgozom, havi szinten utal anya nekem. Otthon nagyon sokat takarítok , mosok, vasalok. Nincs energiám és időm dolgozni , mert az orvosira járok. Így is néha a határaimat feszegetem . Van egy felújított lakásunk , oda fogok elköltözni . Pár hete mondtam a páromnak, hogy olyan rossz érzés , hogy a szüleim pénzéből élek . Ő erre mondta, hogy most még nekem van szükségem a támogatásra, mert nem értem el a céljaimat teljesen . Viszont később a szüleim fognak rám számítani és én fogok tudni nekik segíteni .

Sok ember irigy a másikra, ha kiderül a szülői támogatás. Viszont senki sem döntheti el, hogy hova születik meg. Viszont a saját jövőét már tudja alakítani , tenni tud érte.

Önállóan intézem a szükségleteimet, szervezem az életemet, közben segítek a mamámnak, ha kell. Viszem orvoshoz, ellátom őt, ha nincs gondozója az nap.

Kérdező : nem ciki segítséget kérni! Én is jártam pszichológushoz. A mentális problémákkal foglalkozni kell. A barátok és a család pedig jó esetben azért van, hogy a rosszabb időszakokban is támogassa a másikat.

2022. jún. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
28-as maximálisan egyetértek veled! Én most PhD hallgatóként önellátó vagyok már szerencsére és nagyon-nagyon hálás vagyok a pszichológusomnak, aki segített helyretenni bennem néhány dolgot és még fog is. Szülői támogatást pedig én is adnék a saját gyermekemnek egyszer, ha majd tudok. Most épp a lakás felújítását szervezem, mert ennek is eljött az ideje. Sok dolgot pedig nem szabad erőltetni, ezt el kell fogadni. Sohasem késő!
2022. jún. 23. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!