Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki piacon dolgozik az valóban...

Karcsi022 kérdése:

Aki piacon dolgozik az valóban egy idő után amolyan kényszer pakolási mániákus lesz?

Figyelt kérdés
Szomszédom ebben szenvedhet, de vicc, hogy letagadja...

2022. jún. 20. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van erre ráció, hiszen fontos a kínálatot úgy elrendezni, hogy a vevőket odacsábítsa és ahogy fogy az áru, nekik is fontos némiképp átrendezni, amikor a pultot is fel kell tölteni. Ennek köszönhetően az emberbe belerögzül ez a cselekvés és fontos lesz neki hogy minden rendezett legyen.
2022. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Öregapám 50 évet járt piacra, kertben dolgozott, felment perstre és ő is árult.


Most 93 évesen vagy azóta egyáltalán nem vettem volna észre rajta ilyet.



Bár neki inkább a hajnali vezetés hiányzott, de már 80+ évesen azért sem akart autóba ülni, hogy másokat még véletlenül se veszélyeztessen.

2022. jún. 21. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettő választ! :)
2022. jún. 21. 15:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem :D Az én mamám is piacozott, olyan mániákus gyűjtögető, mint abban az amerikai sorozatban. Minden szerteszejjel, folyik le a polcokrol, nem erdekli ha leesik valami, csak arrébbrugja. Mániákus pakolásról szó sincs. Max én pakolok el időnként hogy segitsek neki, de hidd el, fél órán belül úgy néz ki az egész, mintha semmit se csináltam volna...
2022. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Mikor kezdodott Edesanyadnal? Altalaban valami kivaltja. Te hogy viseled? Egyutt eltek? Milyen a szemelyi higieniaja?
2022. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kb mikor nyugdíjba ment. A személyes higiéniája teljesen rendben van, de a környezete nem. (nem depressziós amúgy, inkább életvidám) Én rosszul viseltem sokáig ezt a rumlit, de egy ideje próbálom elfogadni. Szerencsére nem élünk együtt, különben nem viselném ilyen jól.
2022. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4-es. Ez jo hir! Itthon errol nem beszelnek. Rendetlennek, hulyenek nevezik. Ez egy nagyon komoly betegseg. Altalaban trauma valtja ki. Elobb-utobb magukba fordulnak, nem jarnak tarsasagba. Amugy pakolnak dobozokat szereznek be, zsakokat. Mivel semmit nem dobnak ki, igy nincs valtozas. Csak rosszabb lesz. Evek ota foglalkozom ezzel a kerdessel! Teged nem enged segiteni, mert kidobalnad a szamara, kedves, hasznos dolgokat. Nalunk egy dolog bevalt. Leirom, hatha masnal is mukodik. Amikor mar a furdokadban is ujsavok voltak.......kepzelheted! Kijelentettem, hogy nalunk barmikor lathatja az unokakat, de ide nem jonnek! Mivel nem vezet, vonatozni utal, egy honap durci utan telefonalt. Megkertem, hogy az egyik szobaba tegyen be mindent amitol nem akar vagy tud megvalni. Menjen el a szomszed baratnojehez. Takaritobrigadot hivtam. 3 kontener lett tele. Azota az egy szoba lomtar. A lakas vallalhato, az unokak rendszeresen latogatjak. Szoval eroszakkal nem megy.
2022. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hű.. csoda hogy nem kapott infarktust, mert ez azért rendesen erőszakos dolog volt, hiszen az ő háza - bár tudom, hogy jó szándékból tetted. Mamám az első albérletembe elkezdett mindenféle lomokat behurcolni, komplett bútorsorokat, amiket az utcán talált lomtalanításkor.. Oké, bútorozatlan lakás volt, de azért mindennek van határa, főleg, hogy az én albérletem volt és már bemenni nem lehetett annak ellenére, hogy ezerszer kértem, hogy ne csinálja. (pedig neki is van saját nem albérleti lakása és tele van holmikkat, de egyszerűen ahol helyet lát, na oda kell valami, az sem baj, ha az más lakása...) Ráadásul sosem felejtem el, hogy a szabadnapomon összeszidott és megpofozott, hogy az én lakásomban nem csinálok semmit, mert nem segítek neki a szirszarjait hurcolászni meg rendezgetni. Fizikai munkám volt, hullafáradt voltam, örültem, hogy egy nap leülhetek. Mikor felmondtuk az albit, a cuccok legalább 70-80%-a ment a lomtalanításba. Szívroham lett a vége. Tehát így sem lehet. Az biztos, hogy az én lakásomban nem halmoz többet, igazából nem is igazán hívom meg több időre a fentiek után. Igazából én arra is megkértem, hogy ne ajándékozzon ilyen-olyan dolgokat.. Én nem akarok lomtárat tartogatni és nem akarok azzal sem foglalkozni, hogy hová tegyem, mert se nem tetszik, se nem szerettem volna, se nem az én ízlésem, stb.
2022. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem volt eroszakos. Mindent megtarthatott amit akart! Az unokakkal tudtam rahatni.
2022. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ő igazából mindent megtartott volna :) Te pedig választás elé állítottad a saját házában. Persze jót tettél neki, hiszen rendezettebbé vált a környezete, jobb lett a higiénia és egy esetleges tűzesetben is könnyebben kijut az ingatlanból, szóval minden téren jobb így neki. Mi nem merünk megkockáztatni még egy infarktust, szóval a saját lakásában úgy gyűjtöget, ahogy szeretne. Csak az enyémbe ne csináljon ilyet többet.
2022. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!