Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokjak le arról, hogy...

Hogy szokjak le arról, hogy kéretlenül is elmesélem a napomat annak vagy hogy próbálok beszélgetni azokkal, akiket láthatóan nem túlságosan érdeklek?

Figyelt kérdés

Mikor hazajövök sokszor próbálok beszélgetni a tesóimmal vagy apámmal. Többnyire meghallgatnak, de látszik rajtuk hogy alig várják, hogy békénhagyjam őket. Oké, lehet amúgy, hogy tényleg gáz amit csinálok, de csak ők vannak akik meghallgatnak, nekem meg valamiért jól esik kibeszélni magam.😅🤷‍♂️

Hogy szokjak le erről?



2022. jún. 21. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Megoldás: KÖLCSÖNÖS(!!!) figyelmesség. Az egyik arra figyel, hogy ne untassa a többit, a többi meg arra, hogy ne bántsa meg a másikat a közönyével.


Gyakorlatban: picit kevesebbet beszélsz (ahogy a buddhisták mondják: akkor szólalj meg, ha a mondandód értékesebb, mint a csend, amit megtörsz vele), ők meg lesznek szívesek azt a kevesebbet türelemmel meghallgatni.

2022. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Squid Game
2022. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Milyen volt a napod?
2022. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Beszélgess a barátaiddal inkább, ha a családodat nem érdekli a napod. Ha ez nem működik, írj naplót.


De amúgy, szerintem ha te is meghallgatod cserébe őket, akkor ők is befogadóbbak lesznek.

2022. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én mindig meghallgatom őket én vagyok a lelki szemetesládájuk🙂

Barátai meg nincsenek. Bár mikor voltak, akkor sem szerettem nekik beszélni az életemről, hisz nekik mindig csak a "jó arcomat" mutattam. Egyébként jó hallgatóság vagyok, apám sokszor órákig mesélt nekem én bólogattam és visszakérdeztem. Láttam hogy jól esik neki, hogy kibeszélheti. Ugyanez a tesómmal is sokszor megkérdezem hogy miújság, miért szomorú, ha épp az. Olyankor ő is sokat mesél.

2022. jún. 21. 16:49
 6/7 Metionin ***** válasza:
Először azt hittem, hogy random embereknek meséled el kéretlenül a napodat :D az tényleg fura lenne, de könyörgöm, ez a családod. A családban bizony illene meghallgatni a másik beszámolóját, akkor is, ha az minket annyira nem érdekel, de a másiknak fontos. Legtöbbször az ember tényleg unja, amikor a szülő, gyerek, házastárs elmondja a kis dolgait de mivel tudjuk, hogy ez az illetőnek fontos, meghallgatjuk, nem? Legalábbis én meghallgatom őket, pedig bevallom, legtöbbször nem vagyok kíváncsi a napjuk olyan részleteire, amik abszolút nem érdekelnek vagy nem értek hozzá. Vagy pl. a legtöbb szülő valójában nem kíváncsi arra, hogy a gyerek kivel mit, hogyan játszott az oviban de meghallgatja, mert a gyereknek ez fontos. Na mindegy, ha ez nem opció, akkor tényleg marad a naplóírás. Engem sem hallgattak meg soha otthon, be kellett számolni a jegyekről, minden más le volt szarva, így kezdtem el anno leírni a gondolataimat.
2022. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne szokj le erről, egy jó dolog ez, nálunk is ez megy:). Legalább együtt vagytok. Kérdezd meg a te beszámolód előtt őket, hogy ők hogy vannak, beszéljenek a napjaikról ők is.
2022. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!