Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elszúrtam a fiatalságomat,...

Elszúrtam a fiatalságomat, van ebből kiút szerintetek?

Figyelt kérdés

Érettségi után egyetemre mentem, amit otthagytam az első 3 hétben, utána elkezdtem dolgozni egy rokonom építőipari vállalkozásában, majd pár évre rá otthagytam azt is. Most ott tartok, hogy nem látom az életemet értelmét, mivel nincs. Nem voltam párkapcsolatban soha életemben (csak alkalmik voltak), barátaim jóformán már nincsenek(2 kivételével akikkel soha nem találkozunk már).


Lényegében itt vagyok 29 éves "férfiként" és semmire nem vittem, ugyan ott tartok, ahol egy 18 éves, sőt..


Talán az egyetlen erényem annyi, hogy nem szórtam el a pénzemet piára meg drogokra, meg próbálok egészségesen élni, de úgy vagyok vele, hogy már minek?


Volt itt valaki hasonló helyzetben?



2022. jún. 23. 07:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Van kiút, nincs is benne semmi titok, egyszerű dolgokban keresd, de neked kell megtalálni. Ha csak sajnálkozol, akkor mondjuk 35évesen majd azt fogod érezni, hogy 29 évesen még lett volna esélyed. Aztán 40, 45... stb évesen is, hogy 5 évvel ezelőtt még tehettél volna valamit. Szóval 29 évesen nincs értelme feladni. De nincsenek csodák, vagy nincs egy recept, ami megoldja a problémát.
2022. jún. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Igen, hasonló helyzetben vagyok. Kicsit másképp jártam be hasonló utat, nem vittem semmire. Szerintem kezdetnek érdemes beiratkozni valami suliba, hogy jobb állást kapj. Én most képzéseket nézegetek a nyárra, de elég rossz a hangulatom mások az én koromban már több diplomát, vagy szakmát megcsináltak, magas fizetésük van, 5-10 kapcsolatuk volt.
2022. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Az emberek többsége sokkal rosszabbul él mint te!
2022. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
12%
Idióta vagy. Az az egyetlen bajod. 29 évesen nem tartod magad fiatalnak és már minden mindegy. Az ilyenért nem kár, bármit is tesz magával.
2022. jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Én itt két problémát látok a kérdezőnél és a 2-es válaszolónál, abból csak az egyik a ti hibátok, ezzel kezdem:


1. Másokhoz hasonlítjátok magatokat. Nem kell, ne csináljátok ezt, mert csak frusztráltak lesztek tőle. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy akik szerintetek előrébb vannak, mint ti, boldogok is.


2. Magyarországon sajnos nagyon fostalicska fizetések vannak, arra elég, hogy éhen dögölj belőle, de arra nem, hogy 1-ről a 2-re juss. Ilyen pénzek mellett valóban érezheti úgy az ember, hogy hiába dolgozik már x éve, nem haladt előre az életében - csakhogy ez nem a ti hibátok. Tanácsom az, hogy menjetek ki külföldre dolgozni. Félretenni is tudtok, az ostoba magyar politika sem mérgezi a lelketeket, sem az emberek búvalbaszottsága, a levegő is szinte teljesen más, amit elhagyja az ember az országhatárt. Sok szerencsét!

2022. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Az élet nem versenyfutás. Ha állandóan másokhoz méred magad, mindig találsz olyat, aki látszólag jobban él mint te. Ha a múlton keseregsz, azzal tönkreteheted a jövődet! Biztos van olyan dolog, amihez jól értesz vagy ami kiváltképp érdekel. A helyedben elvégeznék egy ilyen irányú képzést, és megpróbálnék elhelyezkedni. Ha találsz olyan munkát, amit szeretsz, az javítja az önbecsülésedet, új barátokra, kapcsolatokra találsz. De ehhez abba kell hagynod az önvádaskodást és a negatív gondolkodást!
2022. jún. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo utam volt eddig,suli után építőipar pár év,utána csak lejtő lefelé.2-3 barátom van,sose érnek rá,de nem is érdekel mert egyedül is elmegyek bárhová 26F
2022. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem vesztettél el, és nem szúrtál el. Egyrészt: nem vagy öreg. Nekem főiskolán volt olyan évfolyamtársam, aki 34 évesen iratkozott be.

Az, hogy nem egyetemen, hanem munkával töltötted a mindennapjaidat, nem gondolnám, hogy a fiatalság elszúrását jelenti. Sokan, akik nem tanulnak tovább, szintén dolgozni mennek. Munka mellett meg lehet szórakozni, kikapcsolódni.

Az, hogy nem volt párkapcsolatod... hát van ilyen. Sokan itt még nőt is csak poreszban láttak meztelenül. (Van ezen az oldalon egy "ismerkedés" kategória. Azt nem mondom, hogy írj ki oda kérdést, mert azt a kategóriát trollkodják szét a legjobban, de nyugodtan nézelődj, és ha valaki szimpatikus, írj rá! Nem kötlező egyből sírig tartó szerelmet keresned, csak ismerkedj, és majd alakul. Több hoozzád hasonló nőt is láttam már ott.)

Én azt mondom, hogy gondold át, hogy mit szeretnél, és annak megfelelően scelekedj! És soha ne a korod legyen a szempont!

Továbbá megfontolandónak tartom #6 írását is.

2022. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, igazából évek óta keresem a választ, hogy mi érdekel igazán, de nem találom :/


Vannak hobbijaim, de ezek csak hobbik, pl edzés, túrázás stb..

2022. jún. 23. 15:08
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is ilyen cipőben járok, és borzasztó a felismerés hogy ha anno másképp állok hozzá pár dologhoz akkor most mennyivel jobb életem lehetne. :( Üdv a klubban.

26F

2022. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!