Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettem már 16 éves...

Észrevettem már 16 éves fiúként, hogy a nyári időszakban nagyon rosszul alszok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és ha elmegyek aludni 9 órakor, akkor is nem alszok el éjfélnél előbb. Éjjel többször is felébredek. Mindig azon görcsölök, hogy már mennyi az idő, és még mindig nem alszok. Már volt rá példa (nem viccelek) hogy elsírtam az idegességtől már magam. Sokat iszok éjjel (üdítőt), és az valamiképpen oldja a feszültséget. Mit tegyek, hogy jobb legyen?
2022. jún. 25. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

A hidegebb padlón lehet jobban menne!

Én a meleg miatt nem alszom olyankor!

2022. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Meleg miatt.
2022. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Este, amikor 9-kor még világos van, neked meg iskolai szünet van, mi a bánatnak mész aludni 9-kor????

Menj aludni este 11-12 körül. Ha reggel tovább tudsz aludni, kipihened magad. Ha nem, ebéd után dőlj le aludni, a legforróbb órákban amúgy is ez a legjobb, amit tehetsz.

5 és 9 éves gyerekeinket nem fektetjük ilyen korán a szünetben.

2022. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
16 évesen 9 kor aludni? pfff mi vagy te ovodás? nyomjad GTA meg csgo hajnalig nint minden stabil gamer azt bedöglesz hajnal 1 kor felkelsz 11 kor mint én oszt aludtál 10 órát.ennyi csá
2022. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy 3-as írja, nem is értelek, 9 órakor éppen, hogy vége van az alapozásnak a kocsmában, aztán kezdődhet a rendes ivászat. Miről beszélsz, hogy 9-kor ágyban vagy? 0.0 Bruh.
2022. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az üdítő okozza a problémákat. Az üdítő cukrot tartalmaz, ami egyrészt felpörget, másrészt cukrot tartalmaz, ami B-vitamin hiányt okoz, ami pedig az idegességért lehet felelős. Tehát felis pörget és idegességet is okoz.

Az én javaslatom az, hogy próbáld ki néhány hétig, hogy nem iszol üdítőt este ( lehetőleg nappal sem), és nézd meg, hogy úgy mi az eredmény.

2022. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Folyt.


Egyébként a többi válaszolónak üzenném, hogy a kérdező a korán fekvő/ korán kelő modellel egyáltalán nincs tévúton, sőt, nagyon is fontos, hogy a cirkadián ritmusunknak megfelelően éljünk. A legtöbben csak a modern technológia és az általa kibocsátott ún. kék fény miatt maradnak fenn későig, aminek meg is van az eredménye "jó" kis civilizációs betegségek formájában:

https://www.youtube.com/watch?v=wrP78K1objc

2022. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is az üdítő. Főleg a kóla. Elalvás előtt igyál inkább tejet mint a babák vagy a kiscicák.
2022. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!