Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy olyan típusú...

Mennyire vagy olyan típusú ember, hogy "mertmitszólnakmajdazemberek"?

Figyelt kérdés
Kb. teljesen jelentéktelen dolgokban, hogy mondjuk a temetőben milyen virágok vannak szüleid vagy nagyszüleid sírján, esetleg hogy milyen ruhában vagy éppen, ilyen hétköznapi, nem kimondottan súlyos kérdésekben mennyire szeretsz "igazodni", megfelelni a többségi elvárásnak?
2022. jún. 28. 10:43
A kérdező szavazást indított:
Nagyon is érdekel mások véleménye
Bizonyos helyzetekben igen, máskor meg nem
Abszolút lecarod, nem érdekel hogy más mit gondol
51 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Abban a helyzetben vagyok, hogy tök mindegy, mit csinálok, engem akkor is mindenért leszólnak. Rossz külső, alacsony önbizalom, drága cuccok hiánya miatt. Ezért nem vagyok motivált megfelelni, mert ha próbalkozom, akkor is lenéznek. Akkor meg már csinálhatom úgy is a dolgokat, ahogy nekem tetszik. Rosszabbat már úgyse kapok. Lehetnék a Dalai Láma is, engem akkor is utálnának.
2022. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon érdekel, bár próbálok erről leszokni. Nem éppen kedvelem magamban ezt a tulajdonságot, de ez van, nem tudok mit tenni.
2022. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy dolgozom rajta (előző voltam).
2022. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Metionin ***** válasza:
97%
Tízes skálán kb. -5. Úgy nőttem fel, hogy anyám (és úgy az egész lakóhelyem) a mitszólnak szent egyházát imádta, ahol be kell olvadni és kibeszélnek olyan nüansznyi kis szarságokat, hogy tegnap egy szebb felső volt xy-on és vajon hova mehetett benne. Én már ovis koromban fennakadtam azon, hogy anyám pl. a virágait az utca felé fordítja ahol ő nem is látja de mások kívülről igen. Az nem zavarta, hogy ő maga nem tudja őket csodálni ha már annyi munkát fektetett bele, lényeg, hogy mások lássák. És ezt az analógiát mindenre rá lehetett húzni, amit csinált, kívül máz, nem baj ha belül rohad. Talán emiatt lettem ilyen felnőttként, hogy totálisan leszarom más véleményét olyan dolgokban, amik a magánügyeim pl. kinézet, hobbi, kikkel hova járok stb.
2022. jún. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Van talán 5 ember a bolgyón, akinek érdekel a véleménye, de még az ő véleményük sem tartana vissza attól, hogy úgy éljek ahogy szeretnék. Sokat dolgoztam ezen, belém is megfelelési kényszert neveltek, de szerencsére sikerült teljesen kiiktatnom.
2022. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmire is gondoltam, pl. itt is volt egy ilyen kérdés, hogy gáz-e leggingsben lenni, akár utcán is. Na most szerintem - megfelelő szituációhoz illően - mindenki abban van, amiben komfortosan érzi magát, és ez a ruhadarab sem sérti a közerkölcsöt vagy a közízlést, jogszabályba meg pláne nem ütközik, az meg hogy néhány embernek nem tetszik, az majd elmondja azt, vagy ő nem hord olyat. Na ez is a "mitszólnakmajdhozzáazemberek" egyik tipikus megjelenése.

De ezt csak azért hoztam fel konkrét példaként, mert itteni téma volt.

2022. jún. 28. 11:58
 7/15 Shaddark ***** válasza:
95%

" Lehetnék a Dalai Láma is, engem akkor is utálnának."

Amíg te nem szereted magad, addig a környezeted sem fog tudni.

A környezeted reagál arra ami belőled kifelé "sugárzik". Ami nem valami természet feletti "energia", hanem a testbeszéded, test tartásod, hangsúlyod, hang hordozásod, hangszíned, a mondott beszéd tartalma... Ha valaki pozitívan áll magához és értékesnek tartja arról a környezete is azt gondolja. Ha túltolja, akkor legfeljebb utálni fogják és beképzeltnek tartják, de úgy fogják gondolni.


Én nem nagyon adok más emberek véleményére. A pároméra, meg pár másik emberére igen, de az sem ilyen "kötelező érvényű" dolog, inkább csak azokon el is gondolkodok, hogy nem kellene-e változtatni esetleg.


" a mitszólnak szent egyházát imádta"

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

2022. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2-es: Ez Nálad miben nyilvánul meg? Lelkifurdalásod van, ha nem úgy teszel, ahogy mások mondják?
2022. jún. 28. 12:14
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as: Mondani nem szokták, inkább csak az zavar, hogy aki lát az utcán, az mit gondolhat. Ha nem olyan ruhát veszek fel például, ami másoknak is tetszik, akkor ideges vagyok, és folyton azon agyalok, hogy ki néz. Ami egy plusz dolog, hogy fogalmam sincs, miért alakult ez ki bennem (fiatal vagyok, magas, vékony, sportos, jó alakkal, de mégis). De mint mondtam, dolgozom rajta. 🙂


A 2-es voltam.

2022. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Pár dolog van, amit inkább társadalmi elvárások miatt csinálok úgy, ahogy... és nem is azért, mert a másik véleményét fontosnak tartom, hanem mert olyan szempontból érzékeny vagyok, hogy nem bírom és nehezen dolgozom fel a nyílt ellenségeskedést meg számomra nem túl jogos kritikát. Ilyen pl. az, hogy szőrtelenítést abszolút az elvárások miatt csinálom az arcomat kivéve, mert engem pl. nem zavarna a saját szőrös lábam, hónaljam, bikinivonalam (max. akkor zavarna, ha elegáns ruhát vennék fel). Meg van olyan helyzet, amikor legszívesebben leordítanám valakinek a fejét, mert annyira paraszt, de disztingválok.

De az életemben a legtöbb döntést nem az alapján hozom meg, hogy mit gondolnak mások, főleg nem a számomra tényleg fontos döntéseket.

2022. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!