Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy olyan típusú...

Mennyire vagy olyan típusú ember, hogy "mertmitszólnakmajdazemberek"?

Figyelt kérdés
Kb. teljesen jelentéktelen dolgokban, hogy mondjuk a temetőben milyen virágok vannak szüleid vagy nagyszüleid sírján, esetleg hogy milyen ruhában vagy éppen, ilyen hétköznapi, nem kimondottan súlyos kérdésekben mennyire szeretsz "igazodni", megfelelni a többségi elvárásnak?
2022. jún. 28. 10:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Társadalmi elvárások, igen. Nem öljük meg a másikat, nem lopunk a másiktól, köszönünk az ismerős másiknak, ilyen alap dolgok. De az is jogos társadalmi elvárás, hogy "nősüjjé" meg hogy "legyengyereked"?
2022. jún. 28. 12:32
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokszor jellemző rám, leginkább a családommal szemben. Előszeretettel szeretnek engem kritizálni, és sokszor úgy vagyok vele, hogy inkább nem akarok okot adni az újabb beszólogatásokra, ócsárolásokra, ezért inkább nem lépek meg bizonyos dolgokat. Vagy ha mégis, akkor nem osztom meg velük.


28/F

2022. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%
Ismét kettes vagyok. Ami miatt még szintén nem értem, hogy miért alakult ez ki bennem, hogy soha senki nem tett rám rossz megjegyzést, és nem gyakran szoktak kritizálni.
2022. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Így 40-hez közel már egyáltalán nem érdekel, hogy ki és mit gondol/mond rólam.

De nem volt ez mindig így, sőt! Betegesen izgatott, hogy mit szólnak az öltözékemhez, titkoltam az életemet, nem mertem senkinek megmutatni, hogy hol lakunk (pedig mindenki tudta), mert egy putri volt, egy igazi nyomortanya. 21 éves koromig az "otthonomban" nem volt fürdőszoba, és egy undormányos pottyantós budi volt csak. :(


30 éves korom után kezdtem egy kicsit ezt elhagyni, mára már abszolút nem érdekel.

2022. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A szorongásaim nagy százaléka ebből áll. (90-100%)

Nem élvezem, nem akarom hogy erdekeljen, de megis ezen szorongok mert a neveltetesem során belém verték. 🥳👌

2022. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!