Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekkori traumámat sehogy...

A gyerekkori traumámat sehogy sem tudom feldolgozni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

Nagyon durva gyerekkorom volt, a családom olyan szinten rosszul működött, hogy teljesen egyedül kellett megtanulnom szocializálódni, hogy kell viselkedni, stb. Kb. elzártak a világtól, nem tisztelik a határaimat, stb.

Kiközösítettek kamaszkoromban, csak akkor még nem tudtam, miért.


Nos, ennek az lett az eredménye, hogy 23 éves koromig kb. 6 pszichológusnál és 3 pszichiáternél jártam, eredménytelenül. Volt hosszabb terápia, és látták is az önerőt, de mégsem gyógyultam. Voltam ilyen aktív terápián is, ahol azt mondták, hogy teljesen tudtában vagyok a gondjaimnak és kb. teljesen jól leírom a helyzetet RACIONÁLISAN, de mégsem tudok az érzelmeimre hatni.


Dolgozni sosem tudtam, pont ezek miatt. Elkezdtem egy munkát, és olyan szintű testi tüneteim jelentkeztek, hogy abba kellett hagynom. Értsd ezalatt, hogy elkezdtem remegni, nem tudtam boltba menni mert estek szét az épületek, torzult el a külvilág. Abba hagytam a munkát, és elmúlt a stressz is.


Két diplomám van, azt is gyógyszerezve sikerült megcsinálni, és a nyugtatók és gyógyszerek mellett hánytam, fogytam, remegtem, stb.


Most diplomáztam le, munkanélküli vagyok. Jenleg egy ismerősömnél lakom, egy szobában vele, de csak júli végéig maradhatok, aztán 2 lehetőség van: visszaköltözöm haza, a beteg családoz, vagy elkezdek dolgozni és talpra állok.


És tényleg akarok dolgozni, de rögtön jönnek ezek a rohamok.

Mondom, az orvosok már rengeteg mindent adtak nekem, és egyik sem vált be. Gyógyszereket váltottunk, adagokat emeltünk. Próbáltam a sportot is.


Egyszerűen nekem ez nem élet. Minden nap úgy kelek fel, hogy de igenis menni fog, de egyszerűen már nem bírom.


És nem látok segítséget, kiutat.

Barátaim nincsenek, egyrészt emiatt, mert nem tudok barátkozni, illetve lelki szemetes vagyok nekik.

Egy ember sincs aki támaszom, semmi, teljesen egyedül vagyok.


Van fél millió félretett pénzem (egy pozitívum, hogy iszonyatosan jó tanuló vagyok/voltam, kiemelkedő, rengeteg díjat kaptam általános iskola óta, év legjobb tanulója, iskola legjobb tanulója, egyetemi kitüntetések, stb.) ezért van ennyi félretett pénzem. De itt elakadtam.


Hogy tudnám összekapni magamat?

VAgy egyáltalán merre induljak el?


Minden válasz, tanács, akár kioktatás is jól jön, és minden kérdésre szívesen válaszolok.


A családi dolgot azért nem fejtettem ki, mert nagyon hosszú lenne, ahhoz, hogy teljes képet kapjon valaki, de sokszor a pszichológusok sem értették, hogy a szüleim miért tartottak benne egy ilyen egészségtelen családi életben.


2022. júl. 1. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Kineziologust, vagy theta healing tanácsadót keress fel. Nem gyogyszerrel, hanem melyre asassal, és oldassal segítik a traumák feldolgozásat. (nekem bevált mindketto.)
2022. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen mindenképp szakember tud segíteni, plusz ezeket a könyveket tudom ajánlani:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló helyzetben vagyok. Gyerek korom óta lelkileg, idegileg kikészített a család. Isten óvjon téged, hogy nehogy vissza menj hozzájuk. Ezek mérgező emberek. Engem szintén anyám nem engedett sehová sem. És nem tanított semmire. Gyárban mikor dolgoztam, kérdezték hogy miért remeg a kezem. Mondatam nekem ilyen, mit mondhattam volna. A szám is remeg, a lábam, minden húsom. Vagdostam magam, mikor már nem bírtam mentálisan tovább. De az az érdekes hogy jól esett. Sajnos még mindig anyámékkal élek, mivel nem mentem férjhez, és munkára már nem nagyon vagyok alkalmas, habár szerettem dolgozni. Szóval itt ragadtam. Érdekes még, hogy tönkre tettek, széttaposták az önérzetemet, a lelkemet, mindent, aztán még hozzám vágják hogy nem értik mitől vagyok depressziós. Ez ám a hab a tortán. És képzeld el amig nem kezdtem el magam vagdosni, addig nem fogták fel hogy lelkileg hogy állok. De nehogy félre értsd, egyáltalán nem arra célzok hogy te is ilyesmit csinálj, csak mondom hogy addig nem értették, meg nem is akarták érteni, meg pont lesz@rrták hogy mit érzek. Szerintem zárd ki azt az opciót hogy vissza menj a családodhoz. Kár hazudni, nagyon nagyon nehéz feldolgozni a lelki sérelmeket, de viszont muszáj hogy tovább lépj.
2022. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
No azt a könyvet nekem is meg kéne rendelni, még most sem tudom hogyan álljak ki magamért!
2022. júl. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami online munkát nem tudsz végezni?
2022. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az online vagy otthonról végezhető munka nagyon jó ötlet. Ebben az esetben.
2022. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!