Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a közösségi...

Mit gondoltok a közösségi médiákon való posztolásról? Miért tartok tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elmúlt másfél évben 180°-os fordulatot vett az életem, teljesen jó irányba.

Mindig is kövér voltam, a rekordom kb +40kg felesleg és egy testképzavar, mert azt hittem, hogy ez még nem vészes és teljesen normális.

Ez megváltozott, leadtam az összes felesleget, életmódot váltottam és olyan változáson mentem keresztül másfél év alatt, hogy az valami hihetetlen.. Nem ismernek meg az emberek, tanácsokat kérnek edzésben, és konkrétan azt látom én is, hogy izmos vagyok.. :D (relatív kinek mi az izmos, van még hová fejlődni, de bőven nem mondanám magam kezdőnek, sőt, középhaladónak sem)


Ez az inger nekem teljesen új, nem tudom néha ezt az egészet kezelni.

Önbizalmam még mindig nincs, a testképzavar szintén megmaradt. (most a másik irányba ment el, mert épp nem vagyok elégedett még így sem.. :D)


A testképzavaron sokat nem lehet változtatni, viszont az önbizalmam az nagyon zavar.. Ha csak fele annyi önbizalmam lenne, mint azoknak, akik a semmire posztolnak és nagyképűek.. (félre értés ne legyen ebből, nem bántok senkit, de tényleg vicc ami néha megy és látok) Posztoláson gondolkodtam, sztorikba dolgokat kitenni instagrammon, átalakulás/edzéssel kapcsolatos dolgok/ honnan hová jutottam stb.

Nem is az lenne a cél, hogy most megmutassam, hová jutottam, hanem az, hogy hátha segíthetek így másoknak is. (Osztálytársam miattam kezdett el edzeni, mert látta honnan hová jutottam el. Igaz, hogy abbahagyta pár hónap után, de nekem akkor is nagy dolog, hogy valakinek motiváló lehet ez az egész dolog, amit csinálok.)


Viszont sosem voltam ilyen posztolós fajta, félek az emberek véleményétől (ez egy nagy hibám, hogy gyakran adok olyan emberek véleményére, akiknek még csak a tanácsát sem fogadnám meg..) és nem szeretném, hogy úgy tűnjön "mutogatom" magam és beképzelt vagyok arra, amit elértem.

Mármint, posztoltam már pár dolgot sztorikba, de utána mindig rosszul éreztem magam és töröltem inkább, mert valamiért kínosnak éreztem ezt az egészet..

Ez pedig egyértelmű, hogy önbizalomhiányra utal. Mármint, nem csak ez, van még pár dolog, amiből megtudom állapítani, hogy önbizalomhiányos vagyok, de ez lényegtelen.


Mit gondoltok erről?



2022. júl. 12. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kérdés, kérdésbe foglalt véleménynyilvánítás, vagy önigazolás?

Engem pont nem érdekel. Azt posztolsz ami jólesik.

2022. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem király amit elértél, legalábbis úgy hangzik.

Önbizalom hiány is rátehet, de szerintem az, hogy eddig ilyet nem csináltál az rettent vissza.

Ezzel még pénzt is lehet keresni, ahogy olvasom komolyan tolod, megfelelö FB postokkal, instával magánedzöként arany életed is lehet. Félre ne érts, én sem vagyok pénz éhes, csak ha minden igaz amit leírtál, akkor itt még az életed munkáját is megcsinálhatod ezeken keresztül.

Én szurkolok!

2022. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem posztolok semmit soha, mert tudom, hogy k*vára nem érdekel senkit.
2022. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel ilyen törékeny vagy érzelmileg, hogy nem nagyon mersz kitenni dolgokat, posztolni, ezért úgy gondolom, hogy hagyd. Nekem az jött le az írásodból, hogy félsz mások negatív/bántó megnyilvánulásaitól, és hiába kapnál sok pozitív visszajelzést valószínűleg a negatív része foglalkoztatna, illetve nem javítani semmit az önbizalmadon vagy csak keveset, a pozitív oldala. Aranyos vagy, hogy motiválni szeretnél másokat, de előbb kicsit meg kellene erősödni lelkileg.
2022. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!