Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesítenek fel...

Csak engem idegesítenek fel mérhetetlenül az ilyen mostanában használt szórövidítések?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ilyenekre:

Hogy - h

Hogy hogy? - hh

Nem - nm

Hogy vagy? - hv

Profilkép - pp

Nem tudom - nt


Számítok arra, hogy szét leszek most kapva, mint a jóisten de, hogy ezek csak engem csesznek fel iszonyatosan? Miért nem lehet normálisan írni? Az ékezet nélküli írással nincs gondom, de az ilyen rövidítésektől herótom van.



2022. júl. 21. 00:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Illetve kimaradt még egy:

Szerinted - szted

2022. júl. 21. 00:22
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Az ország melyik részén vannak ilyen hülyék? :D
2022. júl. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
Fél 1 tájékán nincs jobb dolgot, mint ilyen hülyeségen agyalni?
2022. júl. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#3 Kiírhattam volna délután 2-kor is, akkor is ugyanígy gondolkodnék. :)
2022. júl. 21. 00:32
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
A nm például "nincs mit"-et jelent, nem azt hogy "nem".
2022. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Jó, de miért kell mindent ilyen halálosan komolyan venni? Tizenpár éve MSN-en úgy kommunikáltunk, hogy keresve se lehetett találni egy formázatlan karaktert a szövegben, és láss csodát, ezzel együtt mégis ismertük a magyar nyelvet. Angolban és más nyelvekben is találsz ugyanilyen rövidítéseket, és amíg nem hivatalos levélben használja ezeket valaki, addig teljesen rendben van.
2022. júl. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5, sajnos de. Valaki a “nem” szót rövidíti így, és nem egyszer volt már erre példa. De egyébként igazad van, általában a “nincs mit”-re használják.
2022. júl. 21. 00:39
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az volt a mélypont, amikor valaki egyszer boldog karácsony helyett BK-írt.
2022. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező!


Erre a weboldalra általában komoly kérdéseket szoktak ki írni, a hülyék maradjanak csendben.

2022. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 franciasrac ***** válasza:
14%
Nekem nem zavar, ráadásul úgy látszik hogy magyarban nincs túl sok, franciában pedig pl « cc bb cv tfq mdr » egy teljesen értelmes, mindenki által érthető mondat és itt szinte annyit zavar mint az olyan szövegek amelyekben több a hiba mint a szó, de ha csak néhány rövidítés itt-ott található, nem látom mi a baj ha csak a neten vagyunk
2022. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!